full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Официјално: Mini Paceman Crossover

Mini денес официјално го претстави нивниот нов Paceman модел, кој ќе ја доживее премиерата на...

Новиот рели автомобил од Peugeot – 208 Type R5

Четири месеци откако Peugeot го прикажа 208 R2 рели автомобилот во Мај, Францускиот производител...

Се планира супер лесен Volkswagen Golf Carbon GTI

Volkswagen Golf 7 ќе биде придружен од ограничена, супер лесна верзија од GTI.

Први официјални фотографии: 2013 KIA Pro_Cee`d

Корејскиот производител дефинитивно сака да понуди нешто подобро на пазарот – и да,...

Спортска шминка за новата Буба – Volkswagen Beetle R-Line

Со цел да ги задоволи потребите на купувачите, но и да понуди малку повеќе спортски карактер...

Премиера: Porsche Cayenne S Diesel

Porsche тукушто ги објави официјалните податоци за новиот Cayenne S Diesel. Големиот Cayenne од сега ќе се...

Освежување за Peugeot RCZ Coupe

Две години по неговото лансирање на пазарот, Peugeot објави фотографии од подмладената верзија...

Новиот SRT Viper ќе чини околу 15,000 долари помалку од Corvette ZR1

Знаеме дека многу од вас се прашуваа колку ќе чини новиот SRT Viper, уште од неговата премиера на...

Нови детали за 2013 Мitsubishi Outlander Plug-in Hybrid

Mitsubishi претстави нови технички детали за нивниот Outlander Plug-in Hybrid, кој ќе биде јавно презентиран...

Премиера: Audi RS5 Cabriolet!

Пред само неколку минути Германскиот производител ја претстави отворената верзија на RS5...

1.0 EcoBoost моторот ќе се нуди и во новото Ford Mondeo

Автомобилите од D-сегментот, како Ford Mondeo, со секоја нова генерација стануваат се поголеми, но...

2014 Mazda 6 – Нови информации и фотографии

Mazda објави нови информации за претстојната Mazda 6, како и фотографии од нејзината караван...

Панорама: Сите податоци за новиот Volkswagen Golf VII!

Вчера својата премиера ја имаше најновата, седма генерација на Volkswagen Golf, автомобилот по кој...

Ford Fiesta доби фејслифт!

Fiesta е еден од предводниците во популарниот Б-сегмент, но доколку сака да го задржи приматот...