full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Започна производството на Fiat 500L

Вчера официјално започна производството на 500L во поранешната фабрика на Zastava во Крагуевац,...

BMW 235i Coupe

BMW идната година ќе ја претстави новата генерација на Series 1 Coupe, но oвој пат најмалото купе на...

Официјално: 2012 Renault Clio

Renault ја откри четвртата генерација на Clio, пред нејзиното целосно претставување на Саемот во...

McLaren 12C Spider – Адреналин под отворено небо!

McLaren MP4-12C ја доби својата изведба со подвижен кров, која покрај малку скратеното име, нуди...

Премиера: Dacia Dokker – Мега Галерија

Dacia претстави нови детали околу нејзиниот нов модел Dokker, по неговото прикажување на...

Volkswagen Polo BlueGT – компромис помеѓу динамика и економија

Volkswagen објави нови детали за Polo BlueGT, пред неговото дебитирање кон крајот на годинава.

Puritalia 427 – Американски мускули со Италијански дизајн

Puritalia конечно го претставија нивниот роудстер 427, замислен да служи како модерна...

Официјално: Новиот Mercedes-Benz CLS Shooting Brake

Mercedes-Benz официјално го претстави CLS Shooting Brake, кој се базира на втората генерација на купето CLS.

Aston Martin DB9 1M – Facebook Edition

Aston Martin го претстави DB9 1M, автомобилот кој е дизајниран од самите Facebook корисници по повод...

Откриен Европскиот 2013 Hyundai Santa Fe SUV

Hyundai претстави нови детали и неколку фотографии од целосно новaта генерација Santa Fe, пред...

Официјално: MINI Clubvan

Автомобилот кој беше претставен како концепт во Женева, сега е реалност. MINI го објави...

Aston Martin лансира Online Configurator за новиот Vanquish

Британскиот производител на луксузни автомобили Aston Martin го пушти во функција новиот...

Porsche 911 Carrera S добива повеќе сила и нови опции

Porsche неодамна лансира нова опрема за покачување на силата за 911 Carrera S, како и неколку...

Mercedes ML 500 4MATIC BlueEFFICIENCY

Од 22 јуни, во понудата на Mercedes ќе се најде и најновата верзија на нивниот популарниот...