Регулаторна: Горивата поевтинуваат по еден денар – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Регулаторна: Горивата поевтинуваат по еден денар

По минатонеделното зголемување на цените, оваа недела сите горива поевтинуваат по еден денар.

Во согласност со методологијата која се користи за формирање на цените, малопродажните цени се намалуваат во просек за 1.91%.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95, ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ горивата се намалуват по еден денар за литар. Тоа значи дека од вечерва на полноќ еден литар ЕУРОСУПЕР-95 ќе чини 72.00 денари, еден литар ЕУРОСУПЕР-98 ќе чини 74.00 денари, додека еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини 62.50 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.