full screen background image
Search

Уловен ултра-спортскиот Ferrari LaFerrari XX, доаѓа во Декември!

За оние кои имаат навистина многу пари и сакаат ексклузивноста на својот автомобил да ја однесат еден чекор понатаму – тука е LaFerrari XX!

Според извори во Ferrari, автомобилот ќе биде официјално претстсавен на Ferrari Finali Mondiali настанот кој е закажан за 3-6 Декември оваа година во Абу Даби. Според претходните најави, Ferrari XX ќе носи модифициран 6.3-литарски V12 мотор во комбинација со доработен електромотор и овој ѕвер кој е наменет за тркачките патеки ќе има на располагање 1050 коњски сили, а ќе биде произведен само во 30 примероци.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.