Browsing Tag

worthersee

Comments Off on Утринска Гимнастикa: Vossen на Wörthersee 2013

Утринска Гимнастикa: Vossen на Wörthersee 2013

Vossen објави видео кое ги прикажува автомобилите кои возеа на модели на фелни од нивно производство на Wörthersee

Мај 20, 2013 Видео
Comments Off on SEAT девојките на Wörthersee 2013!

SEAT девојките на Wörthersee 2013!

Имавме доволно среќа да го уловиме настапот на SEAT девојките на овогодинешниот Wörthersee Treffen. Како тоа изгледаше и звучеше можете да видите низ неколку фотографии

Мај 17, 2013 Видео
Comments Off on CARclub на Wörthersee: Девојките на Wörthersee Treffen 2013!

CARclub на Wörthersee: Девојките на Wörthersee Treffen 2013!

Каде има автомобили, таму се и убавите девојки. Направивме мала галерија од припадничките на поубавиот пол на овогодинешниот Worthersee Treffen!

Мај 16, 2013 Галерии
Comments Off on CARclub на Wörthersee – Петта рунда!

CARclub на Wörthersee – Петта рунда!

Сеуште не сме завршиле со ексклузивните фотографии од 32-риот Wörthersee GTI Treffen!

Мај 15, 2013 Галерии
Comments Off on CARclub на Wörthersee – Трета тура фотографии!

CARclub на Wörthersee – Трета тура фотографии!

Wörthersee собирот е пред својот крај, но ние имаме уште многу материјали да ви покажеме – еве ја третата тура фотографии од овогодинешниот собир!

Мај 11, 2013 Галерии
Comments Off on CARclub на Wörthersee – втор дел!

CARclub на Wörthersee – втор дел!

Забавата продолжува на езерото Wörther во Австрија – а ние ви презентираме втор дел слики од тукашната атмосфера!

Мај 10, 2013 Галерии
Comments Off on Volkswagen Design Vision GTI Concept на Wörthersee!

Volkswagen Design Vision GTI Concept на Wörthersee!

Vision GTI Concept е новиот знаменосец на Volkswagen. Погледнете како изгледа Vision GTI Concept поставен на својот трон во Wörthersee!

Мај 10, 2013 Концепти
Comments Off on Seat Leon Cup Racer во живо од Wörthersee 2013!

Seat Leon Cup Racer во живо од Wörthersee 2013!

SEAT го претстави Cup Racer концептот, базиран на новиот Seat Leon, a ние ви пренесуваме ексклузивни фотографии од новиот тркач во кој бие 330-коњско срце!

Мај 10, 2013 Новитети
Comments Off on Дел од атмосферата на овогодинешниот Wörthersee Treffen!

Дел од атмосферата на овогодинешниот Wörthersee Treffen!

Ексклузивно ви пренесуваме неколку фотографии од овогодинешниот Wörthersee GTI Treffen кој се одржува во Австрија!

Мај 09, 2013 Галерии
Comments Off on Како помина Wörthersee 2012?

Како помина Wörthersee 2012?

Веќе сме пишувале за Wörthersee – еден од најголемите настани за вљубениците во Volkswagen. И оваа година повторно се случи овој настан во Австрија, а

Мај 30, 2012 Видео
Comments Off on Wörthersee 2012: Volkswagen Golf GTI Black Dynamic Concept со 355КС

Wörthersee 2012: Volkswagen Golf GTI Black Dynamic Concept со 355КС

Од минатиот Октомври, девет млади ученици од Volkswagen на возраст од 18 до 24 години, работеа на посебен Golf GTI проект. Нивните огромни напори го

Мај 18, 2012 Тјунинг
Comments Off on Wörthersee 2012: Volkswagen Polo R WRC & Street

Wörthersee 2012: Volkswagen Polo R WRC & Street

Volkswagen ги изненади своите фанови на фестивалот Wörthersee во Австрија со претставувањето на сериската и трачката верзија на Polo R

Мај 18, 2012 Новитети
Comments Off on Audi на 2012 Wörthersee Tour

Audi на 2012 Wörthersee Tour

И Audi се подготвува за Wörthersee во Австрија! Таму ќе видиме неколку концепти базирани на Audi Q3, но и нивниот e-bike!

Мај 17, 2012 Новитети
Comments Off on SEAT ќе ги покаже Ibiza SC Trophy и Leon Supercopa на Wörthersee

SEAT ќе ги покаже Ibiza SC Trophy и Leon Supercopa на Wörthersee

Wörthersee започнува за само неколку денови, и веќе почнуваме да дознаваме што ќе се појави таму. Годинава SEAT ќе прикаже две екстремни верзии на своите

Мај 16, 2012 Новитети
Горе © 2011 - 2018 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk