Browsing Tag

volvo

Comments Off on Тјунинг-дивизијата на Volvo го претстави својот прв автомобил – запознајте го Polestar 1!

Тјунинг-дивизијата на Volvo го претстави својот прв автомобил – запознајте го Polestar 1!

Дивизијата на Volvo ориентирана кон перформансите денес ја објави својата стратегија да настапува како самостоен бренд ориентиран кон електричните возила – и го претстави својот

Октомври 17, 2017 Новитети
Comments Off on Премиера: Volvo го претстави својот најмал SUV – новиот XC40!

Премиера: Volvo го претстави својот најмал SUV – новиот XC40!

Volvo конечно го претстави својот најнов и најмал SUV – новиот XC40 – кој ќе пристигне кај првите сопственици на почетокот на следната година

Септември 21, 2017 Новитети
Comments Off on Новото Volvo XC60 официјално промовирано во Македонија

Новото Volvo XC60 официјално промовирано во Македонија

XC60 не само што е еден од најпопуларните модели на Volvo, туку е најпродаван автомобил во својата класа – и бестселерот на Volvo денес беше

Септември 12, 2017 Вести
Comments Off on Volvo го најавува новиот XC40 и ја потенцира неговата безбедност

Volvo го најавува новиот XC40 и ја потенцира неговата безбедност

Шведскиот производител ја проширува својата гама на SUV модели – наскоро ќе го претстави новиот

Септември 01, 2017 Видео
Comments Off on Polestar подготви третман и за новиот Volvo XC60

Polestar подготви третман и за новиот Volvo XC60

Новиот Volvo XC60 веќе го доби својот Polestar третман – кој во врвната Т8 изведба нуди повеќе од 420 коњски сили!

Јули 11, 2017 Тјунинг
Comments Off on Сите возила на Volvo од 2019 ќе бидат електрифицирани!

Сите возила на Volvo од 2019 ќе бидат електрифицирани!

Шведскиот производител сака да се наметне како лидер на електрификацијата во автомобилската индустрија и објави дека секое ново возило кое ќе го лансира од 2019

Јули 05, 2017 Вести
Comments Off on Неделно Кино: Понекогаш моментите кои никогаш не се случуваат се најважни!

Неделно Кино: Понекогаш моментите кои никогаш не се случуваат се најважни!

Volvo објави емотивна реклама која ќе го растопи срцето на секој што ќе ја погледне и ќе не потсети на важноста на системите за активна

Јули 02, 2017 Видео
Comments Off on Вечерно Кино: Сè за новиот Volvo XC60!

Вечерно Кино: Сè за новиот Volvo XC60!

Дозволете му на Сениор Продукт Менаџерот на Volvo – Hans Nilsson – да ви каже сè за втората генерација на најпопуларниот модел на шведскиот бренд

Мај 03, 2017 Видео
Comments Off on Вечерно Кино: 90 години Volvo автомобили!

Вечерно Кино: 90 години Volvo автомобили!

Volvo е заслужен за некои од најважните иновации во историјата на автомобилизмот – а вечерва ќе погледнеме видео преку кое шведскиот производител ја прикажува својата

Април 17, 2017 Видео
Comments Off on ТЕСТ: Volvo V40 D2 Edition – Успешно освежување за шведскиот хечбек

ТЕСТ: Volvo V40 D2 Edition – Успешно освежување за шведскиот хечбек

Најмалиот член на Volvo семејството неодамна го доби своето освежување, па ние решивме да поминеме неколку дена со фејслифтираниот V40!

Април 06, 2017 Тестови
Comments Off on Женева 2017: Volvo тукушто го откри новиот XC60 премиум SUV!

Женева 2017: Volvo тукушто го откри новиот XC60 премиум SUV!

Шведскиот производител на премиум автомобили пред само неколку моменти ја откри новата генерација на својот популарен SUV – моделот XC60!

Март 07, 2017 Новитети
Comments Off on Volvo полека но сигурно го открива новиот XC60!

Volvo полека но сигурно го открива новиот XC60!

Шведскиот производител инвестира многу во новиот XC60 – и веќе почна да објавува некои детали за наследникот на супер-популарниот SUV!

Февруари 28, 2017 Новитети
Comments Off on Одлични резултати за Volvo S90 и V90 на EuroNCAP

Одлични резултати за Volvo S90 и V90 на EuroNCAP

Како што и очекувавме, знаменосецот на Volvo постигна одлични резултати на EuroNCAP тестовите за безбедност

Јануари 26, 2017 Вести
Comments Off on Volvo станува официјален соработник на Нобеловите Награди!

Volvo станува официјален соработник на Нобеловите Награди!

Луѓето од Volvo со гордост ја објавија соработката меѓу Volvo Cars и Нобел Медиа – и ја опишуваат како средба на две шведски институции, чија

Декември 13, 2016 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk