Browsing Tag

Volkswagen

0

Volkswagen го најавува тркачкиот Polo GTI R5 со 266 коњски сили

Германскиот бренд ќе понуди рели-верзија од новата генерација на Polo GTI, која ќе биде понудена само на приватни тимови

Ноември 22, 2017 Концепти
0

Новите Volkswagen Polo и T-Roc добија 5 ѕвездички на Euro NCAP

Двата нови модели на Volkswagen постигнаа извонредни резултати во сегментот, со одлична активна безбедност и заштита на патниците

Ноември 15, 2017 Вести
Comments Off on Македонска премиера на новите Volkswagen Arteon и Polo!

Македонска премиера на новите Volkswagen Arteon и Polo!

Вчеравечер во пригодна атмосфера во ресторанот Four во Скопје се одржа македонската премиера на несекојдневниот Volkswagen Arteon, како и целосно-новото и супер-модерно Polo!

Октомври 31, 2017 Вести
Comments Off on Сакате Golf R со 400 коњски сили? Јавете се во ABT!

Сакате Golf R со 400 коњски сили? Јавете се во ABT!

Тјунерите од ABT Sportsline подготвија пакет за Volkswagen Golf R кој го издигнува германскиот хеч во хипер-хеч категоријата!

Октомври 27, 2017 Тјунинг
Comments Off on ТЕСТ: Volkswagen Golf VII 1.6 TDI 115 Trendline – Високи очекувања!

ТЕСТ: Volkswagen Golf VII 1.6 TDI 115 Trendline – Високи очекувања!

Поминавме неколку дена со новиот, освежен Volkswagen Golf опремен со 1.6-литарски турбодизел кој испорачува 115 коњски сили и ветува ниска потрошувачка!

Октомври 06, 2017 Тестови
Comments Off on Volkswagen T-Roc добива нова R-Line изведба и открива нови детали за погонските единици

Volkswagen T-Roc добива нова R-Line изведба и открива нови детали за погонските единици

Германскиот бренд го претстави новиот кросовер T-Roc пред неколку седмици, а сега компанијата ја збогатува неговата гама со R-Line пакет

Септември 21, 2017 Новитети
Comments Off on Volkswagen го претстави I.D. CROZZ II и го најавува серискиот модел за 2020

Volkswagen го претстави I.D. CROZZ II и го најавува серискиот модел за 2020

Со освежениот електричен концепт, Volkswagen го најавува серискиот електричен автомобил кој се очекува на пазарот за само три години

Септември 12, 2017 Концепти
Comments Off on Официјално: Volkswagen го претстави својот нов компактен кросовер – новиот T-Roc!

Официјално: Volkswagen го претстави својот нов компактен кросовер – новиот T-Roc!

Новиот компактен кросовер на Volkswagen доаѓа подготвен да ја разниша конкуренцијата!

Август 23, 2017 Новитети
Comments Off on Volkswagen потврди дека електричен I.D. Buzz доаѓа во 2022!

Volkswagen потврди дека електричен I.D. Buzz доаѓа во 2022!

Германскиот производител го искористи Pebble Beach Concours d’Elegance за да потврди дека I.D. Buzz електричниот миниван ќе оди во сериско производство и ќе пристигне кај дилерите

Август 21, 2017 Вести
Comments Off on Volkswagen открива повеќе детали за новиот T-Roc

Volkswagen открива повеќе детали за новиот T-Roc

Полека но сигурно Volkswagen открива сè повеќе и повеќе детали за новиот компактен кросовер кој ќе се вика T-Roc

Август 16, 2017 Видео
Comments Off on Volkswagen California XXL Concept – Врвен подвижен камперски дом!

Volkswagen California XXL Concept – Врвен подвижен камперски дом!

Кампинг-возилата стануваат сè попопуларни, а California XXL Concept возилото на Volkswagen е ултимативната визија на германскиот бренд за тоа како би можел да функционира вакво

Август 11, 2017 Концепти
Comments Off on Вечерно Кино: Volkswagen го најавува T-Roc и се подготвува за премиерата на 23-ти Август

Вечерно Кино: Volkswagen го најавува T-Roc и се подготвува за премиерата на 23-ти Август

Volkswagen се подготвува да го претстави својот прв мал SUV – кој ќе го носи името T-Roc и ќе дебитира овој месец!

Август 01, 2017 Видео
Comments Off on Премиера: Новото Volkswagen Polo – Нов дизајн, нова платформа, нови мотори, нови технологии!

Премиера: Новото Volkswagen Polo – Нов дизајн, нова платформа, нови мотори, нови технологии!

Volkswagen тукушто ја претстави шесттата генерација на популарниот Polo – кој добива модерен дизајн, целосно нова платформа, нови мотори и нови технологии – а на

Јуни 16, 2017 Новитети
Comments Off on Volkswagen го најавува новото Polo – премиерата е во петок!

Volkswagen го најавува новото Polo – премиерата е во петок!

Во петок ќе биде претставена најновата генерација на Volkswagen Polo – кое ќе биде поставено на MQB A0 платформата и ќе носи грст новитети во

Јуни 14, 2017 Видео
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk