Browsing Tag

Volkswagen

0

Volkswagen T-Roc добива нова R-Line изведба и открива нови детали за погонските единици

Германскиот бренд го претстави новиот кросовер T-Roc пред неколку седмици, а сега компанијата ја збогатува неговата гама со R-Line пакет

Септември 21, 2017 Новитети
Comments Off on Volkswagen го претстави I.D. CROZZ II и го најавува серискиот модел за 2020

Volkswagen го претстави I.D. CROZZ II и го најавува серискиот модел за 2020

Со освежениот електричен концепт, Volkswagen го најавува серискиот електричен автомобил кој се очекува на пазарот за само три години

Септември 12, 2017 Концепти
Comments Off on Официјално: Volkswagen го претстави својот нов компактен кросовер – новиот T-Roc!

Официјално: Volkswagen го претстави својот нов компактен кросовер – новиот T-Roc!

Новиот компактен кросовер на Volkswagen доаѓа подготвен да ја разниша конкуренцијата!

Август 23, 2017 Новитети
Comments Off on Volkswagen потврди дека електричен I.D. Buzz доаѓа во 2022!

Volkswagen потврди дека електричен I.D. Buzz доаѓа во 2022!

Германскиот производител го искористи Pebble Beach Concours d’Elegance за да потврди дека I.D. Buzz електричниот миниван ќе оди во сериско производство и ќе пристигне кај дилерите

Август 21, 2017 Вести
Comments Off on Volkswagen открива повеќе детали за новиот T-Roc

Volkswagen открива повеќе детали за новиот T-Roc

Полека но сигурно Volkswagen открива сè повеќе и повеќе детали за новиот компактен кросовер кој ќе се вика T-Roc

Август 16, 2017 Видео
Comments Off on Volkswagen California XXL Concept – Врвен подвижен камперски дом!

Volkswagen California XXL Concept – Врвен подвижен камперски дом!

Кампинг-возилата стануваат сè попопуларни, а California XXL Concept возилото на Volkswagen е ултимативната визија на германскиот бренд за тоа како би можел да функционира вакво

Август 11, 2017 Концепти
Comments Off on Вечерно Кино: Volkswagen го најавува T-Roc и се подготвува за премиерата на 23-ти Август

Вечерно Кино: Volkswagen го најавува T-Roc и се подготвува за премиерата на 23-ти Август

Volkswagen се подготвува да го претстави својот прв мал SUV – кој ќе го носи името T-Roc и ќе дебитира овој месец!

Август 01, 2017 Видео
Comments Off on Премиера: Новото Volkswagen Polo – Нов дизајн, нова платформа, нови мотори, нови технологии!

Премиера: Новото Volkswagen Polo – Нов дизајн, нова платформа, нови мотори, нови технологии!

Volkswagen тукушто ја претстави шесттата генерација на популарниот Polo – кој добива модерен дизајн, целосно нова платформа, нови мотори и нови технологии – а на

Јуни 16, 2017 Новитети
Comments Off on Volkswagen го најавува новото Polo – премиерата е во петок!

Volkswagen го најавува новото Polo – премиерата е во петок!

Во петок ќе биде претставена најновата генерација на Volkswagen Polo – кое ќе биде поставено на MQB A0 платформата и ќе носи грст новитети во

Јуни 14, 2017 Видео
Comments Off on Среќен роденден Буба Клуб Македонија!

Среќен роденден Буба Клуб Македонија!

Минатиот викенд еден од најактивните македонски авто-клубови – Буба Клуб Македонија – го прослави својот седми роденден!

Мај 26, 2017 Галерии
Comments Off on Worthersee 2017: Volkswagen Golf GTI First Decade и GTE Variant impulsE

Worthersee 2017: Volkswagen Golf GTI First Decade и GTE Variant impulsE

Денес започнува овогодинешниот Worthersee GTI Treffen – и започнуваме со концептите кои се дело на практикантите во Volkswagen!

Мај 24, 2017 Тјунинг
Comments Off on Volkswagen го претстави up GTI – доаѓа следната година и носи 115 коњски сили!

Volkswagen го претстави up GTI – доаѓа следната година и носи 115 коњски сили!

Иако сега за сега го најавува само како концепт, Up GTI ќе биде претставен на Worthersee и ќе започне да се произведува на почетокот на

Мај 19, 2017 Новитети
Comments Off on Volkswagen Arteon ќе има напреден систем за асистирање во итни случаи

Volkswagen Arteon ќе има напреден систем за асистирање во итни случаи

Дел од новиот Volkswagen Arteon ќе биде и новиот систем наречен Emergency Assist 2.0 кој би требало да може да спречи голем број несакани ситуации и

Мај 11, 2017 Вести
Comments Off on Volkswagen официјално го најавува новото Polo!

Volkswagen официјално го најавува новото Polo!

Германскиот производител ја најавува новата генерација на својот градски автомобил – популарниот Volkswagen Polo!

Мај 04, 2017 Видео
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk