Browsing Tag

toyota

Comments Off on Toyota Hilux Bruiser – потсетување на автомобилчињата на далечинско од 80тите

Toyota Hilux Bruiser – потсетување на автомобилчињата на далечинско од 80тите

По создавањето на Polar Hilux, Toyota повторно се обрати до истиот тим да ја создаде оваа единствена верзија од популарниот пикап камионет

Ноември 09, 2017 Концепти
Comments Off on Toyota на SEMA претстави екстремен C-HR R-Tuned со 600 коњски сили!

Toyota на SEMA претстави екстремен C-HR R-Tuned со 600 коњски сили!

Темелно-преработениот Toyota C-HR низ екстремни модификации станува вистинско тркачко оружје со 600 коњски сили и екстремен аеро-пакет!

Ноември 01, 2017 Тјунинг
Comments Off on Toyota TJ Cruiser е визија за комбинација од SUV и повеќенаменско возило

Toyota TJ Cruiser е визија за комбинација од SUV и повеќенаменско возило

Според гласините, можно е Toyota наскоро да додаде уште едно возило во својата гама – кросовер кој е идеална комбинација меѓу SUV и повеќенаменско возило!

Октомври 25, 2017 Концепти
Comments Off on ТЕСТ: Toyota C-HR Hybrid – Toyota повторно го пронајде својот грув!

ТЕСТ: Toyota C-HR Hybrid – Toyota повторно го пронајде својот грув!

Поминавме неколку дена со неконвенционалниот и интересен нов хибрид на јапонскиот гигант Toyota – прочитајте повеќе за привлечниот C-HR!

Септември 29, 2017 Тестови
Comments Off on Toyota Auris Touring Sports Freestyle добива теренски третман

Toyota Auris Touring Sports Freestyle добива теренски третман

Toyota претстави Freestyle изведба од караванската верзија на Auris, која добива поробустен изглед со дизајнерски елементи карактеристични за теренските возила

Септември 14, 2017 Новитети
Comments Off on Toyota го претстави освежениот Land Cruiser во Франкфурт

Toyota го претстави освежениот Land Cruiser во Франкфурт

Актуелната генерација на големиот теренец на Toyota се продава во Европа од 2009-тата година, па токму затоа Јапонскиот производител се одлучи да ја модернизира

Септември 13, 2017 Новитети
Comments Off on Toyota и Mazda ќе прават заедничка фабрика во Америка!

Toyota и Mazda ќе прават заедничка фабрика во Америка!

Пред само неколку моменти, двата јапонски производители потврдија дека ќе градат заедничка фабрика во Соединетите Американски Држави, каде планираат да произведуваат до 300.000 автомобили годишно!

Август 04, 2017 Вести
Comments Off on Само 400-примероци од жешкиот Toyota Yaris GRMN ќе пристигнат во Европа!

Само 400-примероци од жешкиот Toyota Yaris GRMN ќе пристигнат во Европа!

Toyota е сериозна во своите намери да се врати кон спортските и динамични возила – а пример за тоа е токму Yaris GRMN со компресорски

Јули 21, 2017 Вести
Comments Off on ТЕСТ: Toyota Yaris 1.5 111 TERRA – Докажан, доверлив и достапен!

ТЕСТ: Toyota Yaris 1.5 111 TERRA – Докажан, доверлив и достапен!

Урбаниот Toyota Yaris веќе долго време е дел од нашето секојдневие, а со последното освежување и новиот 1.5-литарски бензинец Toyota сака да го задржи успехот

Јули 17, 2017 Тестови
Comments Off on Претставен освежениот Toyota Yaris!

Претставен освежениот Toyota Yaris!

Во салонот на македонскиот импортер на Toyota – Toyota Автоцентар – денес беше промовиран фејслифтот на популарниот градски автомобил – компактниот Yaris!

Јуни 15, 2017 Вести
Comments Off on Toyota додаде двобојна Bi-Tone изведба во палетата на Auris

Toyota додаде двобојна Bi-Tone изведба во палетата на Auris

Почнувајќи од следниот месец, Toyota ќе нуди нова Bi-Tone изведба на Auris компaктниот и караванскиот модел која ќе биде достапна во Pearl White бела, Tokyo

Април 25, 2017 Новитети
Comments Off on Toyota Hilux Tonka Concept е ултимативната теренска играчка!

Toyota Hilux Tonka Concept е ултимативната теренска играчка!

Австралиската дивизија на Toyota и производителот на играчки Tonka го создадоа најагресивниот теренец до сега

Март 30, 2017 Концепти
Comments Off on Утринска Гимнастика: BJ Baldwin ја прелетува „половина“ Хавана!

Утринска Гимнастика: BJ Baldwin ја прелетува „половина“ Хавана!

Професионалниот возач на Trophy камионети објави нова епизода од неговите атрактивни скокови и пролизгувања, овој пат снимена во Хавана, Куба

Март 30, 2017 Видео
Comments Off on Женева 2017: Претставен новиот Toyota Yaris GRMN со Supercharger и 205 коњски сили!

Женева 2017: Претставен новиот Toyota Yaris GRMN со Supercharger и 205 коњски сили!

Јапонскиот бренд веќе некое време го најавуваше жешкиот модел, кој го изложи неделава на Женевскиот автомобилски саем

Март 10, 2017 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk