Browsing Tag

toyota

0

Toyota Auris Touring Sports Freestyle добива теренски третман

Toyota претстави Freestyle изведба од караванската верзија на Auris, која добива поробустен изглед со дизајнерски елементи карактеристични за теренските возила

Септември 14, 2017 Новитети
0

Toyota го претстави освежениот Land Cruiser во Франкфурт

Актуелната генерација на големиот теренец на Toyota се продава во Европа од 2009-тата година, па токму затоа Јапонскиот производител се одлучи да ја модернизира

Септември 13, 2017 Новитети
Comments Off on Toyota и Mazda ќе прават заедничка фабрика во Америка!

Toyota и Mazda ќе прават заедничка фабрика во Америка!

Пред само неколку моменти, двата јапонски производители потврдија дека ќе градат заедничка фабрика во Соединетите Американски Држави, каде планираат да произведуваат до 300.000 автомобили годишно!

Август 04, 2017 Вести
Comments Off on Само 400-примероци од жешкиот Toyota Yaris GRMN ќе пристигнат во Европа!

Само 400-примероци од жешкиот Toyota Yaris GRMN ќе пристигнат во Европа!

Toyota е сериозна во своите намери да се врати кон спортските и динамични возила – а пример за тоа е токму Yaris GRMN со компресорски

Јули 21, 2017 Вести
Comments Off on ТЕСТ: Toyota Yaris 1.5 111 TERRA – Докажан, доверлив и достапен!

ТЕСТ: Toyota Yaris 1.5 111 TERRA – Докажан, доверлив и достапен!

Урбаниот Toyota Yaris веќе долго време е дел од нашето секојдневие, а со последното освежување и новиот 1.5-литарски бензинец Toyota сака да го задржи успехот

Јули 17, 2017 Тестови
Comments Off on Претставен освежениот Toyota Yaris!

Претставен освежениот Toyota Yaris!

Во салонот на македонскиот импортер на Toyota – Toyota Автоцентар – денес беше промовиран фејслифтот на популарниот градски автомобил – компактниот Yaris!

Јуни 15, 2017 Вести
Comments Off on Toyota додаде двобојна Bi-Tone изведба во палетата на Auris

Toyota додаде двобојна Bi-Tone изведба во палетата на Auris

Почнувајќи од следниот месец, Toyota ќе нуди нова Bi-Tone изведба на Auris компaктниот и караванскиот модел која ќе биде достапна во Pearl White бела, Tokyo

Април 25, 2017 Новитети
Comments Off on Toyota Hilux Tonka Concept е ултимативната теренска играчка!

Toyota Hilux Tonka Concept е ултимативната теренска играчка!

Австралиската дивизија на Toyota и производителот на играчки Tonka го создадоа најагресивниот теренец до сега

Март 30, 2017 Концепти
Comments Off on Утринска Гимнастика: BJ Baldwin ја прелетува „половина“ Хавана!

Утринска Гимнастика: BJ Baldwin ја прелетува „половина“ Хавана!

Професионалниот возач на Trophy камионети објави нова епизода од неговите атрактивни скокови и пролизгувања, овој пат снимена во Хавана, Куба

Март 30, 2017 Видео
Comments Off on Женева 2017: Претставен новиот Toyota Yaris GRMN со Supercharger и 205 коњски сили!

Женева 2017: Претставен новиот Toyota Yaris GRMN со Supercharger и 205 коњски сили!

Јапонскиот бренд веќе некое време го најавуваше жешкиот модел, кој го изложи неделава на Женевскиот автомобилски саем

Март 10, 2017 Новитети
Comments Off on ТЕСТ: Toyota RAV4 Executive Plus Hybrid – Докажан SUV со премиум технологија!

ТЕСТ: Toyota RAV4 Executive Plus Hybrid – Докажан SUV со премиум технологија!

Стратегијата која Toyota ја искористи кога го развиваше хибридниот Rav4 беше едноставна – ја имаа технологијата од луксузниот Lexus NX 300h – и токму неа

Февруари 21, 2017 Тестови
Comments Off on Според Toyota плаг-ин хибридите ќе бидат многу подобро прифатени од традиционалните

Според Toyota плаг-ин хибридите ќе бидат многу подобро прифатени од традиционалните

Претседателот на Toyota Motors – Takeshi Uchiyamada – тврди дека плаг-ин хибрдите ќе бидат многу подобро и побрзо прифатени од пошироката јавност, во однос на

Февруари 16, 2017 Вести
Comments Off on Toyota го освежи малиот Yaris со 900 нови делови

Toyota го освежи малиот Yaris со 900 нови делови

Јапонскиот производител потроши повеќе од 90 милиони евра за модернизирање на супермини моделот со вкупно над 900 нови делови

Февруари 13, 2017 Новитети
Comments Off on Toyota Supra Concept ќе дебитира во Октомври

Toyota Supra Concept ќе дебитира во Октомври

Сè поверојатно е дека наскоро пристигнува нова генерација од легендарната Toyota Supra – која најверојатно ќе дебитира во концептно издание на Октомврискиот автомобилски саем во Токио

Февруари 02, 2017 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk