Browsing Tag

suzuki

Comments Off on EuroNCAP: 5 ѕвездички за Skoda Kodiaq и MINI Countryman, 4 за Nissan Micra, 3 ѕвездички за Suzuki Swift

EuroNCAP: 5 ѕвездички за Skoda Kodiaq и MINI Countryman, 4 за Nissan Micra, 3 ѕвездички за Suzuki Swift

Организацијата која се занимава со стандардизирано тестирање на безбедноста на автомобилите ги објави резултатите од најновите истражувања

Јуни 02, 2017 Вести
Comments Off on Премиера: Новиот Suzuki Swift!

Премиера: Новиот Suzuki Swift!

Јапонскиот производител ја претстави најновата генерација на својот можеби најпопуларен модел – малиот Swift!

Декември 27, 2016 Новитети
Comments Off on Suzuki го освежи SX4 S-Cross

Suzuki го освежи SX4 S-Cross

Компактниот кросовер на Suzuki доби освежување пред саемот на автомобили во Париз

Јули 28, 2016 Новитети
Comments Off on Протекоа првите фотографии од новиот Suzuki Swift

Протекоа првите фотографии од новиот Suzuki Swift

Веќе некое време се шпекулираше дека во развој е новата генерација од најпопуларниот модел на Јапонскиот производител, но се досега немавме идеја како тој ќе

Март 20, 2016 Новитети
Comments Off on Suzuki доаѓа со нов Ignis, но и три нови концепти во Токио!

Suzuki доаѓа со нов Ignis, но и три нови концепти во Токио!

Suzuki на саемот на автомобили во Токио ќе го претстави новиот Ignis, но покрај него ќе претстави и три дополнителни концепти!

Октомври 01, 2015 Концепти, Новитети
Comments Off on Suzuki полека но сигурно го открива новото Baleno!

Suzuki полека но сигурно го открива новото Baleno!

По релативно криптичната најава од неодамна, Suzuki ги објави првите целосни фотографии од новото Baleno!

Август 31, 2015 Новитети
Comments Off on Најава: Suzuki ќе претстави нов хечбек; ќе го ревитализира името Baleno!

Најава: Suzuki ќе претстави нов хечбек; ќе го ревитализира името Baleno!

Јапонскиот производител наскоро ќе ја прошири својата гама со уште еден модел, а за да го приближи моделот до купувачите ќе го искористи добро познатото

Август 07, 2015 Новитети
Comments Off on Пет ѕвездички на EuroNCAP за BMW 2-Series Active Tourer, Nissan Pulsar и Skoda Fabia!

Пет ѕвездички на EuroNCAP за BMW 2-Series Active Tourer, Nissan Pulsar и Skoda Fabia!

Првиот модел на BMW со погон на предните тркала, новиот компактен хечбек на Nissan и новиот урбан автомобил на Skoda добија одлични оцени во најновата

Ноември 11, 2014 Вести
Comments Off on Прва фотографија од новата Suzuki Vitara!

Прва фотографија од новата Suzuki Vitara!

Јапонскиот производител ја претстави новата Vitara – но сега за сега објавени се само една фотографија и едно кратко видео

Август 28, 2014 Новитети
Comments Off on Премиера: Новиот Suzuki SX4

Премиера: Новиот Suzuki SX4

Suzuki неодамна го претстави новиот SX4 – модел кој би требало дополнително да ја подобри продажбата на Јапонскиот производител

Јули 17, 2013 Новитети
Comments Off on Suzuki го изложи концептот Authentics во Шангај

Suzuki го изложи концептот Authentics во Шангај

Suzuki го претстави новиот Authentics концепт на овонеделниот автомобилски саем во Шангај

Април 24, 2013 Концепти
Comments Off on Suzuki претстави нов SX4 во Женева

Suzuki претстави нов SX4 во Женева

Јапонскиот производител го претстави новиот SX4 во Женева, за кој велат дека по барање на купувачите сега е една класа поголем

Март 07, 2013 Новитети
Comments Off on Нова џебна ракета од Suzuki – Swift Sport Concept

Нова џебна ракета од Suzuki – Swift Sport Concept

Веќе одамна сите очекуваме Suzuki да понуди нешто ново, брзо и агресивно од новата генерација на Swift. Токму тоа ќе биде претставено на саемот за

Октомври 16, 2012 Концепти
Comments Off on C-Cross концепт – Новиот дизајнерски правец на Suzuki

C-Cross концепт – Новиот дизајнерски правец на Suzuki

Suzuki го претстави новиот S-Cross концепт на Парискиот автомобилски саем

Октомври 02, 2012 Концепти
Горе © 2011 - 2018 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk