Browsing Tag

Subaru

Comments Off on Новата генерација на Subaru Impreza дебитираше во Франкфурт

Новата генерација на Subaru Impreza дебитираше во Франкфурт

Subaru ја претстави целосно новата генерација на Impreza на европскиот пазар

Септември 19, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Subaru WRX STI избоксува олимписка боб-патека!

Утринска Гимнастика: Subaru WRX STI избоксува олимписка боб-патека!

Subaru го објави најнеобичниот каскадерски потег до сега – направен на Швајцарските Алпи од рекордерот на Isle of Man

Март 20, 2017 Видео
Comments Off on Subaru WRX и WRX STI добија освежување

Subaru WRX и WRX STI добија освежување

Subaru ги подмлади моделите WRX и WRX STI заедно со подобрувања во повеќе области, но погонските единици остануваат неизменети

Јануари 12, 2017 Новитети
Comments Off on Дали концептот ќе стане реалност – Subaru BRZ STI Performance Concept

Дали концептот ќе стане реалност – Subaru BRZ STI Performance Concept

Subaru има одлична историја со прикажување навистина интересни концепти кои резултираат со разочарувачки сериски продукти – но овој пат искрено се надеваме дека ова што

Април 01, 2015 Концепти
Comments Off on Нова рунда тестови на EuroNCAP, пет ѕвездички за Lexus NX, Porsche Macan, VW Passat, Kia Sorento и Ford Mondeo!

Нова рунда тестови на EuroNCAP, пет ѕвездички за Lexus NX, Porsche Macan, VW Passat, Kia Sorento и Ford Mondeo!

Покрај овие автомобили, пет ѕвездички освоија и новите Land Rover Discovery Sport и Subaru Outback. По четири ѕвездички освоија Smart ForTwo, ForFour и новата Opel

Декември 04, 2014 Вести
Comments Off on Subaru најавува нов Forester STI!

Subaru најавува нов Forester STI!

Јапонскиот производител најавува нов Forester STI кој ќе ја има својата премиера на 25ти Ноември оваа година!

Октомври 27, 2014 Новитети
Comments Off on Subaru WRX STI доби и своја рели изведба!

Subaru WRX STI доби и своја рели изведба!

Долгогодишната историја на Subaru во рели натпреварите ќе започне ново поглавје со учеството во Глобалниот РелиКрос Шампионат со новиот тркачки WRX STI автомобил

Април 18, 2014 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Subaru WRX STI vs StickBomb!

Утринска Гимнастика: Subaru WRX STI vs StickBomb!

StickBomb е играчка каде редите дрвени стапчиња кои сопствената тензија ги држи на место, но се случува експлозија кога ќе отстраните барем едно од малите

Март 06, 2014 Видео
Comments Off on Subaru го претстави новиот Legacy, ја очекуваме и Европската премиера

Subaru го претстави новиот Legacy, ја очекуваме и Европската премиера

Subaru го претстави својот знаменосец – моделот кој би требало да пристигне и на Европскиот пазар – новиот Legacy!

Февруари 10, 2014 Новитети
Comments Off on Официјално – Новиот Subaru WRX STI!

Официјално – Новиот Subaru WRX STI!

По долгото најавување и протечените фотографии, конечно ги имаме деталите за новиот WRX STI на Subaru!

Јануари 14, 2014 Новитети
Comments Off on Subaru се подготвува за активна спортска година!

Subaru се подготвува за активна спортска година!

Јапонскиот производител годинава ќе учествува на повеќе спортски настани, меѓу кои и легендарниот 24-часа на Nürburgring

Јануари 10, 2014 Спорт
Comments Off on Subaru WRX STI го покажа неговото лице

Subaru WRX STI го покажа неговото лице

Како што веќе објавивме, Subaru ќе го претстави новиот WRX STI на автомобилскиот саем во Детроит наредната недела, но неговите официјални фотографии веќе излегоа на

Јануари 09, 2014 Новитети
Comments Off on Subaru WRX STI пристигнува во Детроит

Subaru WRX STI пристигнува во Детроит

Јапонскиот бренд објави дека ќе го претстави новиот WRX STI модел на автомобилскиот саем во Детроит при крајот на овој месец

Јануари 04, 2014 Новитети
Comments Off on Subaru го претстави Legacy Concept во Лос Анџелес

Subaru го претстави Legacy Concept во Лос Анџелес

По повод 25-годишнината на моделот Legacy, Subaru претстави нов истоимен концепт на автомобилскиот саем во Лос Анџелес

Декември 03, 2013 Концепти
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk