Browsing Tag

smart

Comments Off on Новиот Brabus Ultimate 125 е Smart од 50000 евра!

Новиот Brabus Ultimate 125 е Smart од 50000 евра!

Тјунерите од Brabus направија лимитирана серија базирана на Smart Fortwo, од која секој примерок ќе чини 50000 евра

Март 17, 2017 Новитети
Comments Off on Brabus го претстави својот Smart со 109 коњски сили!

Brabus го претстави својот Smart со 109 коњски сили!

Кога станува збор за „лудите професори“ од Brabus, обично очекуваме некој мега-Mercedes кој има стотици (ако не илјадници) коњски сили и неколку милијарди Nm вртежен момент

Јули 08, 2016 Новитети
Comments Off on Попладневно Кино: Реклама за Smart ForFour која навистина не ја очекувавме!

Попладневно Кино: Реклама за Smart ForFour која навистина не ја очекувавме!

Од време на време, производителите на автомобили се навистина храбри со своите реклами. Токму тоа е случајот со новата реклама за Smart ForFour!

Јули 09, 2015 Видео
Comments Off on Нова рунда тестови на EuroNCAP, пет ѕвездички за Lexus NX, Porsche Macan, VW Passat, Kia Sorento и Ford Mondeo!

Нова рунда тестови на EuroNCAP, пет ѕвездички за Lexus NX, Porsche Macan, VW Passat, Kia Sorento и Ford Mondeo!

Покрај овие автомобили, пет ѕвездички освоија и новите Land Rover Discovery Sport и Subaru Outback. По четири ѕвездички освоија Smart ForTwo, ForFour и новата Opel

Декември 04, 2014 Вести
Comments Off on Утринска гимнастика: Електричниот Smart ForTwo е несекојдневен урбан тркач!

Утринска гимнастика: Електричниот Smart ForTwo е несекојдневен урбан тркач!

Иако видеото е за сега веќе стариот Smart ForTwo, тоа не значи дека не прави одлична поента – погледнете како електричниот Smart се справува со

Јули 31, 2014 Видео
Comments Off on ВИДЕО: Crash Test меѓу новиот Smart ForTwo и Mercedes-Benz S-Class!

ВИДЕО: Crash Test меѓу новиот Smart ForTwo и Mercedes-Benz S-Class!

Интересна битка – еден од најмалите автомобили против еден од најголемите автомобили. Погледнете како помина новиот Smart ForTwo на овој краш тест!

Јули 21, 2014 Видео
Comments Off on Први фотографии од новиот Smart Fortwo!

Први фотографии од новиот Smart Fortwo!

Премиерата на новите Smart ForTwo и ForFour е закажана за вечерва, но преку магијата на интернетот, веќе ги имаме првите „протечени“ официјални фотографии!

Јули 16, 2014 Новитети
Comments Off on Неделно кино: По најмалиот, Smart ќе го прави најголемиот градски автомобил на сите времиња!

Неделно кино: По најмалиот, Smart ќе го прави најголемиот градски автомобил на сите времиња!

Малиот Smart ForTwo е вистински градски автомобил – компактен, практичен и економичен. Но челниците на Smart решиле дека е време да направат револуција во својата

Јули 13, 2014 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Smart-че од пеколот!

Утринска Гимнастика: Smart-че од пеколот!

Што добивате кога некако под каросеријата на еден мал Smart ForTwo ќе успеете да скриете big-block V8 мотор од Chevrolet? Ни ние не му го

Април 28, 2014 Видео
Comments Off on Официјално претставен концептот Smart Fourjoy

Официјално претставен концептот Smart Fourjoy

Smart ги претстави сите детали и голема фотогалерија од концептот Fourjoy, пред неговото деби на саемот во Франкфурт

Септември 06, 2013 Концепти
Comments Off on Утринска Гимнастика: Smart ForTwo створен за во урбаната средина

Утринска Гимнастика: Smart ForTwo створен за во урбаната средина

Smart објави нова реклама за малиот ForTwo, која на брилијантен начин ја прикажува неговата намена и неговите (не)способности

Јули 01, 2013 Видео
Comments Off on Smart ForJeremy – Кога модата непотребно се меша во автомобилите

Smart ForJeremy – Кога модата непотребно се меша во автомобилите

Дизајнерот Jeremy Scott дизајнираше, во најмала рака уникатна, верзија на електричниот Smart ForTwo која ќе оди во сериско производство од следната година

Ноември 28, 2012 Новитети
Comments Off on Smart Forstars Concept ги прикажува наредните модели

Smart Forstars Concept ги прикажува наредните модели

На овогодинашниот Саем во Париз, Smart ќе го претстави концептот Forstars, кој претставува електричен автомобил со три врати и две седишта

Септември 17, 2012 Концепти
Comments Off on Smart ForTwo Iceshine Edition

Smart ForTwo Iceshine Edition

Smart можеби не ја зголемува понудата на автомобили, но затоа се грижи популарниот ForTwo да има што повеќе верзии. Најнова е Iceshine верзијата!

Јуни 16, 2012 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk