Browsing Tag

skoda

0

Skoda го подмлади малиот Citigo со посвеж дизајн и повеќе опрема

Групацијата Volkswagen го освежи првиот од трите ‘близнаци'(Skoda Citigo, VW UP! и Seat Mii), со цел да го направи попривлечен за купувачите на средината од

Февруари 11, 2017 Новитети
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Škoda Octavia RS 245 – Врвната Octavia катапултира „до стотка“ за 6.6 секунди!

ПРЕМИЕРА: Škoda Octavia RS 245 – Врвната Octavia катапултира „до стотка“ за 6.6 секунди!

Чешкиот производител ви препорачува да ги зацврстите безбедносните појаси – новиот знаменосец на Octavia гамата располага со 245 коњски сили, забрзува „до стотка“ за 6.6

Февруари 04, 2017 Новитети
Comments Off on Претставен и динамичниот Skoda Kodiaq Sportline

Претставен и динамичниот Skoda Kodiaq Sportline

По робустниот Kodiaq Scout, денес Skoda го претстави подинамичниот Kodiaq Sportline – наменет за оние кои сакаат подинамичен и позабележлив SUV со спортски дух!

Јануари 27, 2017 Новитети
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Škoda Kodiaq Scout – Робустниот изглед ги истакнува теренските способности

ПРЕМИЕРА: Škoda Kodiaq Scout – Робустниот изглед ги истакнува теренските способности

Големиот SUV на Škoda станува уште поинтересен – со новата Scout изведба чешкиот производител ги истакнува теренските можности на новиот Kodiaq!

Јануари 26, 2017 Новитети
Comments Off on Освежување и за Skoda Octavia Scout

Освежување и за Skoda Octavia Scout

Чешкиот бренд продолжува со обновување на гамата на Octavia, а покрај седанот и караванот заедно со спортските RS варијанти, сега на ред дојде и рестилизирање на Octavia Scout

Декември 26, 2016 Новитети
Comments Off on Освежената Škoda Octavia RS е најмоќната Octavia на сите времиња!

Освежената Škoda Octavia RS е најмоќната Octavia на сите времиња!

По неодамнешното освежување на Octavia, Škoda ја претстави и освежената Octavia RS која сега има на располагање 230 коњски сили и е најмоќната Octavia во историјата!

Декември 20, 2016 Новитети
Comments Off on Затегнат најпопуларниот модел на чешкиот производител – Škoda ја освежи Octavia

Затегнат најпопуларниот модел на чешкиот производител – Škoda ја освежи Octavia

Škoda го подготви фејслифтот за својот најпопуларен модел – Octavia добива нов лик, нови LED предни светла, освежен ентериер и грст нови технологии

Октомври 27, 2016 Новитети
Comments Off on Skoda го слави 20-тиот роденден на Octavia

Skoda го слави 20-тиот роденден на Octavia

Моментално Octavia е несомнено најважниот модел во гамата на Skoda, а пред 20 години тој не ни постоеше

Септември 09, 2016 Вести
Comments Off on Продолжува SUV-кампањата на Skoda – официјално претставен новиот Kodiaq

Продолжува SUV-кампањата на Skoda – официјално претставен новиот Kodiaq

Чешкиот производител и официјално го претстави својот нов, голем SUV! Новиот Kodiaq ќе се нуди со три бензински и два турбодизел мотори и нуди врвна

Септември 02, 2016 Новитети
Comments Off on Skoda го откри ентериерот на Kodiaq

Skoda го откри ентериерот на Kodiaq

Официјалното откривање на новиот Skoda Kodiaq е закажно за само два дена од сега – но чешкиот производител веќе го откри пештерски-големиот ентериер на својот

Август 30, 2016 Новитети
Comments Off on Škoda започна да го открива Kodiaq

Škoda започна да го открива Kodiaq

Новиот SUV на Škoda наскоро ќе биде и официјално претставен, но чешкиот производител почна полека но сигурно да открива повеќе детали од Kodiaq!

Август 10, 2016 Новитети
Comments Off on Дали Škoda планира да се врати на северноамериканскиот пазар?

Дали Škoda планира да се врати на северноамериканскиот пазар?

Познавачите одамна шпекулираат дека чешкиот производител планира да се врати во Северна Америка – но откако Škoda ги регистрираше имињата на своите модели на тамошниот пазар,

Август 01, 2016 Вести
Comments Off on Škoda Kodiaq доаѓа со пет или седум седишта и пет различни мотори

Škoda Kodiaq доаѓа со пет или седум седишта и пет различни мотори

Новиот SUV на чешкиот производител официјално ќе биде претставен во Септември, но веќе се објавени некои детали околу големиот Kodiaq

Јули 08, 2016 Новитети
Comments Off on Škoda Octavia добива 1-литарски TSI со 115 коњски сили!

Škoda Octavia добива 1-литарски TSI со 115 коњски сили!

Чешкиот производител во својот најважен автомобил ќе вградува нов 1-литарски TSI турбо-бензинец кој нуди 115 коњски сили, но истовремено ветува и врвна економичност!

Јуни 13, 2016 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk