full screen background image
Search

ТАГ:

ВИДЕО: Škoda Kodiaq RS постави рекорд за SUV со 7 седишта на Nurburgring!

По вчерашната најава, денес Škoda и официјално објави дека новиот Kodiaq RS постави рекорд на...

Утринска Гимнастика: Skoda го подготвува новиот Kodiaq RS на Nurburgring!

Зад управувачот е добро-познатата Sabine Schmitz, а Nurburgring е местото каде Skoda ги финализира...

Студентите во Škoda го подготвија новиот SUNROQ!

Сонцето изгрева со SUNROQ – тој е слоганот кој Škoda и практикантите го користат за да го...

Škoda претстави целосно блиндиран Superb Combi!

Чешкиот бренд претстави блиндирана изведба на караванската верзија на Superb – за чиј...

Skoda го зајакнува присуството во Кина со новиот Kamiq!

Новиот модел на Skoda – кој ќе се нуди само на кинескиот пазар – е замислен да биде...

Практикантите во Skoda подготвуваат Karoq Cabriolet!

Како и секоја година, така и оваа, практикантите во Skoda подготвуваат некаков интересен...

Škoda ќе лансира 19 модели во следните две години

Чешкиот бренд на Volkswagen групацијата ја најави амбициозната експанзија и најави дека во...

Женева 2018: Skoda Vision X – Најава за најмалиот SUV на чешкиот бренд

Концептот на Skoda не само што најавува нов, мал кросовер, туку истовремено може да користи три...

Škoda ја претстави освежената Fabia

Пред само неколку моменти, чешкиот производител ги објави деталите околу освежената Fabia.

Skoda во Женева ќе најави нов урбан кросовер со Vision X

Покрај освежената Fabia, Skoda во Женева ќе претстави концепт за нов урбан кросовер кој денес го...

ТЕСТ: Škoda Karoq 2.0 TDI 150 4×4 Style – Кога домашната задача е добро завршена…

Новиот Karoq има тешка задача – треба да исполни големи очекувања, па токму затоа поминавме...

Во салонот на Škoda пристигна и новиот Karoq!

Новиот SUV во понудата на чешкиот производител пристигна – и новиот Karoq е веќе изложен во...

Утринска Гимнастика: Škoda Fabia R5 – Најбрзото такси во Прага!

Škoda Motorsport слави успешна сезона – најуспешната во својата историја – а возачот Jan Kopecky...

Утринска Гимнастика: Креативната страна на Skoda Octavia RS 245

Octavia RS 245 е најбрзата Octavia на сите времиња. Pontus Tidemand е шампион во WRC2 категоријата, а Matěj Olmer е...