Browsing Tag

seat

Comments Off on Иџе поаѓа кон Чешка со амбиции да ја освои титулата!

Иџе поаѓа кон Чешка со амбиции да ја освои титулата!

„Убеден сум во освојувањето на титулата во ова натпреварување!“ – изјави Игор Стефановски Иџе пред неговото заминување во Чешка на последната FIA ETCC трка оваа

Октомври 03, 2017 Спорт
Comments Off on ТЕСТ: SEAT Ibiza 1.0 TSI 95 FR – Нескриени амбиции!

ТЕСТ: SEAT Ibiza 1.0 TSI 95 FR – Нескриени амбиции!

Поминавме викенд со новата SEAT Ibiza опремена со 1-литарскиот турбо-бензинец со 95 коњски сили и динамичното FR ниво на опрема – дознајте повеќе за компактниот

Септември 14, 2017 Тестови
Comments Off on Новиот хардкор Leon Cupra R е најмоќниот SEAT на сите времиња!

Новиот хардкор Leon Cupra R е најмоќниот SEAT на сите времиња!

Со 310 коњски сили извлечени од 2-литарскиот турбо-бензинец, новиот Leon Cupra R е најмоќниот автомобил во историјата на шпанскиот бренд!

Септември 05, 2017 Новитети
Comments Off on Тековниот SEAT Leon е најпродаваниот модел на брендот досега!

Тековниот SEAT Leon е најпродаваниот модел на брендот досега!

Шпанскиот производител се пофали дека се испорачани повеќе од 682.000 примероци од тековната генерација на популарниот хечбек!

Август 28, 2017 Вести
Comments Off on Електричниот автомобил на SEAT најверојатно ќе се вика Born

Електричниот автомобил на SEAT најверојатно ќе се вика Born

Според неодамна-заштитените имиња кои ги регистрираше SEAT, електричното возило на шпанскиот бренд на Volkswagen групацијата ќе се вика по El Born населбата во Барселона!

Август 03, 2017 Вести
Comments Off on ВОЗЕВМЕ: Во Белград се запознавме со новата SEAT Ibiza, но и Leon Cupra и Ateca FR!

ВОЗЕВМЕ: Во Белград се запознавме со новата SEAT Ibiza, но и Leon Cupra и Ateca FR!

Имавме можност да ја запознаеме новата SEAT Ibiza – и тоа во одличната FR изведба со 1.5-литарски TSI со 150 коњски сили, а седнавме и

Јуни 28, 2017 Тестови
Comments Off on SEAT во Барселона ја претстави новата Arona!

SEAT во Барселона ја претстави новата Arona!

Базирана на новата Ibiza, новата SEAT Arona ќе ја прошири понудата на шпанскиот бренд во сè попопуларниот сегмент!

Јуни 27, 2017 Новитети
Comments Off on Иџе се тркаше со своите фанови!

Иџе се тркаше со своите фанови!

Тукушто вратен од големата победа на Nurburgring Иџе се соочи со својот најголем предизвик – се тркаше со своите обожуватели!

Јуни 11, 2017 Вести
Comments Off on УСПЕХ: Освоен „Зелениот Пекол“ – Иџе победи на Nurburgring!

УСПЕХ: Освоен „Зелениот Пекол“ – Иџе победи на Nurburgring!

Спектакуларен резултат за Иџе – по освоено второ место во првата трка и старт од седмата позиција на втората, македонскиот возач во ETCC стигна до

Мај 27, 2017 Спорт
Comments Off on SEAT ја претстави новата, поспортска Ateca FR!

SEAT ја претстави новата, поспортска Ateca FR!

Шпанскиот бренд е познат по спортските изведби на своите модели кои ја носат ознаката FR – а кај Ateca значката FR значи многу спортски детали

Април 04, 2017 Новитети
Comments Off on Иџе го претстави својот нов „службен“ автомобил – тркачкиот SEAT Leon!

Иџе го претстави својот нов „службен“ автомобил – тркачкиот SEAT Leon!

Македонскиот автомобилски ас – Игор „Иџе“ Стефановски – вчера го претстави својот нов тркачки SEAT Leon и гордо најави дека во FIA ETCC гордо ќе

Март 30, 2017 Спорт
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Ова е целосно новата SEAT Ibiza!

ПРЕМИЕРА: Ова е целосно новата SEAT Ibiza!

Вистинскиот амбасадор на SEAT брендот – урбаната Ibiza влегува својата најнова, петта генерација и носи многу, многу новитети!

Јануари 31, 2017 Новитети
Comments Off on ТЕСТ: SEAT Ateca 2.0 TDI 4Drive XCELLENCE – Компактен SUV со германски гени и шпански дух!

ТЕСТ: SEAT Ateca 2.0 TDI 4Drive XCELLENCE – Компактен SUV со германски гени и шпански дух!

Првиот вистински SUV на SEAT ветува многу – а ние поминавме неколку дена со Ateca опремена со 2-литарски TDI, во највисокото, XCELLENCE ниво на опрема!

Јануари 13, 2017 Тестови
Comments Off on Новата SEAT Ateca се закити со титулата Autobest 2017!

Новата SEAT Ateca се закити со титулата Autobest 2017!

SEAT Ateca беше изгласана за Autobest 2017,  а SMARTBEST наградата ја однесе Peugeot 3008 за новиот i-Cockpit ентериер!

Декември 15, 2016 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk