Browsing Tag

renault

Comments Off on Премиера: Новиот Renaultsport Megane RS доаѓа со 285 коњски сили!

Премиера: Новиот Renaultsport Megane RS доаѓа со 285 коњски сили!

По многу најави, спортската дивизија на Renault ја претстави својата верзија на Megane која носи 1.8-литарски турбо-бензинец кој испорачува 280 коњски сили и 390 Nm

Септември 12, 2017 Новитети
Comments Off on Renault продолжува да ги опипува премиум водите со луксузниот Megane Akaju

Renault продолжува да ги опипува премиум водите со луксузниот Megane Akaju

Францускиот бренд продолжува да ги бутка своите модели во повисоките и поскапи сегменти – и по неколкуте Initiale Paris модели, дојде ред и на Megane

Јуни 07, 2017 Новитети
Comments Off on Mercedes и Renault-Nissan подготвуваат 1.2 и 1.4 литарски бензински мотори

Mercedes и Renault-Nissan подготвуваат 1.2 и 1.4 литарски бензински мотори

Соработката помеѓу Mercedes-Benz и Renault-Nissan групациите се продлабочува уште повеќе со заедничкото развивање на нови бензински четири-цилиндарски агрегати

Мај 26, 2017 Новитети
Comments Off on Новиот RenaultSport Megane ќе дебитира викендов во Монако!

Новиот RenaultSport Megane ќе дебитира викендов во Монако!

Спортската дивизија на Renault потврди дека новиот Megane RS ќе го видеме веќе овој викенд, за време на Monaco Grand Prix!

Мај 23, 2017 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Renault ги електрифицира улиците на Париз!

Утринска Гимнастика: Renault ги електрифицира улиците на Париз!

Во моментов, Renault eDams тимот е во водство во Formula E шампионатот, а бидејќи следната трка е токму во Париз, Renault реши малку да ги

Мај 22, 2017 Видео
Comments Off on RS 2027 Vision е одлична визија на Renault за идните F1 болиди

RS 2027 Vision е одлична визија на Renault за идните F1 болиди

Францускиот бренд ја објави својата визија за тоа како ќе изгледаат болидите кои ќе се натпреваруваат во Формула 1 во 2027 година

Мај 01, 2017 Концепти
Comments Off on Новиот Renault Megane RS ќе има над 300 кс и „сензуален“ дизајн

Новиот Renault Megane RS ќе има над 300 кс и „сензуален“ дизајн

Францускиот бренд потврди дека новата генерација на Megane RS ќе биде помоќна од било кога, а исто така ќе се одликува со префинет дизајн

Април 21, 2017 Вести
Comments Off on Renault Sport слави 1 милион фанови на Facebook и го најавува новиот Megane RS!

Renault Sport слави 1 милион фанови на Facebook и го најавува новиот Megane RS!

Спортската дивизија на Renault слави 1 милион следбеници на Facebook и ја искористи можноста да ни го прикаже првиот teaser за новиот Megane RS!

Март 31, 2017 Видео
Comments Off on Женева 2017: Renault ZОЕ e-sport Concept – електрична џебна ракета со 460 коњски сили!

Женева 2017: Renault ZОЕ e-sport Concept – електрична џебна ракета со 460 коњски сили!

Францускиот бренд го претстави новиот ZОЕ e-sport концепт на Женевскиот саем, кој располага со два електрични мотори со вкупна сила од 460 кс и 640

Март 09, 2017 Концепти
Comments Off on Renault Captur добива естетски третман за освежување

Renault Captur добива естетски третман за освежување

Најпродаваниот субкомпактен кросовер во Европа добива „средновечно“ освежување кое вклучува модернизирање на екстериерот и ентериерот

Март 03, 2017 Новитети
Comments Off on ОФИЦИЈАЛНО: Alpine се враќа на сцената со новиот A110!

ОФИЦИЈАЛНО: Alpine се враќа на сцената со новиот A110!

Легендарниот производител Alpine се враќа на пазарот и тоа со ретро-футуристичкиот A110!

Февруари 28, 2017 Новитети
Comments Off on Prodrive и Renault ќе се натпреваруваат во Светскиот Rallycross Шампионат!

Prodrive и Renault ќе се натпреваруваат во Светскиот Rallycross Шампионат!

Британскиот Prodrive и францускиот Renault влегоа во коалиција и заедно ќе се натпреваруваат во светскиот Rallycross шампионат со овој екстремен RenaultSport Megane!

Февруари 09, 2017 Спорт
Comments Off on Знаменосецот на Renault – големиот Talisman – пристигна во Скопје!

Знаменосецот на Renault – големиот Talisman – пристигна во Скопје!

Новиот знаменосец на гамата на Renault – големиот седан кој го носи името Talisman – пристигна во салонот на Аутомотив Груп во Скопје!

Октомври 12, 2016 Вести
Comments Off on Париз 2016: Пристигна електричниот Renault Zoe ZE 40 со автономија од 400 километри

Париз 2016: Пристигна електричниот Renault Zoe ZE 40 со автономија од 400 километри

Францускиот бренд го опреми целосно електричниот модел Zoe со батерии од 41 kWh, благодарение на кои доби речиси двојно поголемa автономија на електрична енергија

Октомври 05, 2016 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk