Browsing Tag

range rover

Comments Off on Утринска Гимнастика: Range Rover Evoque против најголемиот легнат полицаец во светот!

Утринска Гимнастика: Range Rover Evoque против најголемиот легнат полицаец во светот!

Дали ви е неопходен теренец за возење низ град? Секако дека не. Сепак, рекламата на Range Rover прикажува што би се случило во една необична

Декември 28, 2017 Видео
Comments Off on По Sport, освежен и „обичниот“ Range Rover

По Sport, освежен и „обичниот“ Range Rover

По освежувањето за Range Rover, луѓето од JLR го претставија и освежениот Range Rover кој исто така добива нов плаг-ин хибриден погон

Октомври 11, 2017 Новитети
Comments Off on Претставен освежениот Range Rover Sport – добива и плаг-ин хибрид со 404 коњски сили!

Претставен освежениот Range Rover Sport – добива и плаг-ин хибрид со 404 коњски сили!

Освежениот Range Rover Sport ќе го препознаете по редизајнираните браници, новата маска на ладилникот и новите Matrix Pixel LED предни светла

Октомври 04, 2017 Новитети
Comments Off on ВОЗЕВМЕ: Несекојдневно Above & Beyond искуство со автомобилите на Jaguar и Land Rover!

ВОЗЕВМЕ: Несекојдневно Above & Beyond искуство со автомобилите на Jaguar и Land Rover!

Минатата седмица имавме одлична можност да учествуваме на JLR Above & Beyond турнеата во чии рамки можевме да возиме неколку различни возила на британските брендови

Септември 18, 2017 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Драг трка меѓу Range Rover Sport SVR и Caterham Seven 360 R!

Утринска Гимнастика: Драг трка меѓу Range Rover Sport SVR и Caterham Seven 360 R!

Магазинот EVO сними една несекојдневна драг споредба помеѓу тежок SUV со многу сила и мал роудстер со многу мала маса и доволно коњски сили под

Септември 06, 2017 Видео
Comments Off on Range Rover слави 600.000 примероци од Evoque со специјалниот Landmark Special Edition

Range Rover слави 600.000 примероци од Evoque со специјалниот Landmark Special Edition

Evoque се продава веќе шест години и е еден од најпопуларните модели на брендот – досега се произведени дури 600.000 примероци – па британскиот бренд

Мај 08, 2017 Новитети
Comments Off on Lumma Design подготви широк бодикит за новиот Range Rover Velar

Lumma Design подготви широк бодикит за новиот Range Rover Velar

Германската тјунинг компанија претстави пакет за дотерување на екстериерот на најновиот модел на Range Rover, по повод 30-годишниот јубилеј на фирмата

Април 17, 2017 Тјунинг
Comments Off on Утринска Гимнастика: Процесот на дизајнирање на Range Rover Velar

Утринска Гимнастика: Процесот на дизајнирање на Range Rover Velar

Range Rover објави 15-минутно видео во кое ни открива повеќе за процесот на дизајнирање на новиот модел Velar

Март 06, 2017 Видео
Comments Off on Range Rover официјално го претстави новиот Velar

Range Rover официјално го претстави новиот Velar

Британскиот бренд сака да ја пополни секоја празнина во својата понуда, па денес го претстави Velar – новиот SUV кој во понудата на Range Rover

Март 02, 2017 Новитети
Comments Off on Range Rover Sport SVR – „Стотка“ за околу 5 секунди, на било која подлога!

Range Rover Sport SVR – „Стотка“ за околу 5 секунди, на било која подлога!

Големиот SUV на Range Rover тежи замашни 2335 килограми – но благодарение на 5-литарскиот компресорски V8, ѕверот од SVR може да постигне импресивни резултати!

Јануари 24, 2017 Видео
Comments Off on Automobili Group е новиот овластен увозник за Jaguar и Land Rover за Македонија и Косово

Automobili Group е новиот овластен увозник за Jaguar и Land Rover за Македонија и Косово

Британските Jaguar и Land Rover се враќаат на македонскиот пазар – Automobili Group e новиот официјален импортер и дистрибутер на овие возила за Македонија и Косово

Декември 19, 2016 Вести
Comments Off on Освежениот Range Rover Sport добива 2-литарски турбодизел со 240 коњски сили

Освежениот Range Rover Sport добива 2-литарски турбодизел со 240 коњски сили

Големиот британски SUV доби значително освежување, но најважната работа е новиот 4-цилиндерски турбодизел со зафатнина од 2 литри кој нуди 240 коњски сили и 500

Август 17, 2016 Новитети
Comments Off on Jaguar Land Rover планира цела гама на SVR возила

Jaguar Land Rover планира цела гама на SVR возила

Според официјални изјави од Jaguar, британскиот бренд планира цела гама на супер-спортски возила кои ќе ја носат ознаката SVR и ќе пристигнат на пазарот во

Јули 11, 2016 Вести
Comments Off on Range Rover покажува храброст – го претстави Evoque Convertible

Range Rover покажува храброст – го претстави Evoque Convertible

Неколку производители се обидеа да направат луксузен кабриолет теренец, но тоа се покажа како неуспешно – сега работите се различни – во играта влегува Range

Ноември 09, 2015 Новитети
Горе © 2011 - 2018 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk