Browsing Tag

porsche

Comments Off on Утринска Гимнастика: Марк Вебер на аудиција за возач во The Grand Tour

Утринска Гимнастика: Марк Вебер на аудиција за возач во The Grand Tour

The Grand Tour ја започнаа потрагата по нов возач по напуштањето на „Американецот“ – и тоа со поранешниот F1 возач Марк Вебер

Ноември 21, 2017 Видео
Comments Off on Возевме: Новиот Porsche Cayenne на Крит – Еволуција и револуција!

Возевме: Новиот Porsche Cayenne на Крит – Еволуција и револуција!

Porsche неодамна ја лансираше најновата, трета генерација од популарниот Cayenne – а ние ја искористивме одличната можност подобро да го запознаеме новиот SUV од Штутгарт!

Ноември 10, 2017 Тестови
Comments Off on Новиот Porsche 911 Carrera T е најлесниот модел во 911-гамата!

Новиот Porsche 911 Carrera T е најлесниот модел во 911-гамата!

Ознаката T означува Touring и пристапот на инженерите на Porsche бил да се намали тежината кај „основниот“ модел со цел да се добијат подобри перформанси

Октомври 23, 2017 Новитети
Comments Off on Премиера: Porsche 718 Boxster и Cayman GTS!

Премиера: Porsche 718 Boxster и Cayman GTS!

Porsche ја претстави GTS изведбата на новите 718 Boxster и Cayman која е придвижувана од 2.5-литарски 4-цилиндерски турбо-боксер кој испорачува 365 коњски сили!

Октомври 18, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Првото видео за новата Porsche Panamera Sport Turismo Turbo S-E Hybrid

Утринска Гимнастика: Првото видео за новата Porsche Panamera Sport Turismo Turbo S-E Hybrid

Минатата седмица своето деби го имаше врвната изведба на „караванската“ верзија на Porsche Panamera – па оваа седмица ја започнуваме токму со неа!

Октомври 02, 2017 Видео
Comments Off on Новиот Porsche 911 GT2 RS постави нов рекорд од 6:47.3 на Нирбургринг!

Новиот Porsche 911 GT2 RS постави нов рекорд од 6:47.3 на Нирбургринг!

Новата најмоќна изведба од популарниот 911 го уништи рекордот на Lamborghini Huracan Performante и стана најбрзиот сериски автомобил со заден погон на оваа патека

Септември 27, 2017 Новитети
Comments Off on Врвната Porsche Panamera Sport Turismo ја носи ознаката Turbo S E-Hybrid и има 680 коњски сили!

Врвната Porsche Panamera Sport Turismo ја носи ознаката Turbo S E-Hybrid и има 680 коњски сили!

Врвот на понудата на „караванската“ Porsche Panamera е иста како и кај седанот – хибридниот погон нуди вкупно 680 коњски сили и забрзување до 100

Септември 26, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Возење со Porsche на планинскиот премин Stelvio!

Утринска Гимнастика: Возење со Porsche на планинскиот премин Stelvio!

Ова утро го започнуваме со видео од прекрасните патишта на Италијанските Алпи, извозени од неколку модели на спортскиот Германски бренд

Септември 20, 2017 Видео
Comments Off on Во Франкфурт пристигна новиот Porsche Cayenne Turbo со 550 коњски сили!

Во Франкфурт пристигна новиот Porsche Cayenne Turbo со 550 коњски сили!

Porsche официјално ја претстави најсилната верзија од новата генерација на Cayenne, која ја носи ознаката Turbo

Септември 13, 2017 Новитети
Comments Off on Porsche официјално ги претстави новите Cayenne и Cayenne S

Porsche официјално ги претстави новите Cayenne и Cayenne S

Новата генерација на луксузниот германски SUV на почетокот ќе се нуди во две варијанти – Cayenne има 340, а Cayenne S дури 440 коњски сили!

Август 30, 2017 Новитети
Comments Off on Протекоа првите фотографии од новиот Porsche Cayenne

Протекоа првите фотографии од новиот Porsche Cayenne

Само неколку дена пред официјалното претставување, се појавија првите фотографии од третата генерација на популарниот SUV на Porsche!

Август 26, 2017 Новитети
Comments Off on Porsche го тестираше новиот Cayenne во екстремни услови!

Porsche го тестираше новиот Cayenne во екстремни услови!

Германскиот производител се подготвува да го претстави новиот Cayenne, па пред премиерата ни го демонстрира начинот на кој е тестиран новиот голем премиум SUV!

Август 21, 2017 Новитети
Comments Off on Бојата на ова Porsche 911 Turbo S чини 82.000 евра!

Бојата на ова Porsche 911 Turbo S чини 82.000 евра!

Exclusive одделот на Porsche секоја година подготвува екстремно-ограничен број на возила офарбани со Chromaflair боја – а таа боја може да биде навистина, навистина скапа!

Август 18, 2017 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Новиот Porsche 911 GT2 RS ги остави легендарните Mark Webber и Walter Röhrl без зборови!

Утринска Гимнастика: Новиот Porsche 911 GT2 RS ги остави легендарните Mark Webber и Walter Röhrl без зборови!

Кога еден автомобил може да остави без зборови легенди како Walter Rorhl и Mark Webber, тогаш навистина се работи за нешто сериозно!

Јули 17, 2017 Видео
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk