Browsing Tag

porsche

Comments Off on Женева 2017: Porsche го освежи 911 GT3 и му го врати мануелниот менувач!

Женева 2017: Porsche го освежи 911 GT3 и му го врати мануелниот менувач!

Porsche продолжува да ја освежува и да ја зајакнува својата гама – и освежениот GT3 е токму она што очекувавме: помоќен, побрз и со мануелен

Март 07, 2017 Новитети
Comments Off on Нови димензии – претставена Porsche Panamera Sport Turismo!

Нови димензии – претставена Porsche Panamera Sport Turismo!

Porsche ја претстави караванската изведба на Panamera – која го носи името Panamera Sport Turismo и комбинира врвни перформанси со практичност и просторност на караван!

Март 02, 2017 Новитети
Comments Off on Врвната Panamera e плаг-ин хибрид со 680 коњски сили – забрзува „до стотка“ за само 3.4 секунди!

Врвната Panamera e плаг-ин хибрид со 680 коњски сили – забрзува „до стотка“ за само 3.4 секунди!

Porsche ја претстави врвната изведба на новата Panamera – знаменосецот на гамата користи хибриден погон за да испорача 680 коњски сили и 850 Nm вртежен

Февруари 24, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Петте најдобри звуци на Porsche!

Утринска Гимнастика: Петте најдобри звуци на Porsche!

Денот го започнуваме со нешто несекојдневно – ќе дознаеме кои се петте најдобри звуци на моделите на Porsche – според Porsche!

Февруари 16, 2017 Видео
Comments Off on Porsche го освежи 911 GTS – добива 3-литарски твин-турбо бензинец со 450 коњски сили!

Porsche го освежи 911 GTS – добива 3-литарски твин-турбо бензинец со 450 коњски сили!

Porsche продолжува да ја освежува 911-гамата – сега е ред на тврдокорниот GTS да ги добие визуелните измени и новиот твин-турбо мотор!

Јануари 09, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Porsche се збогува од конкурентот Audi во 24 часа Le Mans!

Утринска Гимнастика: Porsche се збогува од конкурентот Audi во 24 часа Le Mans!

Пред три години Audi им посака добредојде во трката на издржливост 24 часа ЛеМан, а сега Porsche се збогува од својот најжесток ривал на прекрасен начин

Декември 19, 2016 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Porsche 718 Cayman против рој тркачки дронови!

Утринска Гимнастика: Porsche 718 Cayman против рој тркачки дронови!

Дали новиот 718 Cayman на Porsche e доволно агилен да им избега на неколку тркачки дронови, пилотирани од професионалци? Да дознаеме!

Ноември 24, 2016 Видео
Comments Off on Porsche ја претстави продолжената Executive изведба на новата Panamera, воведуваат и нов основен мотор

Porsche ја претстави продолжената Executive изведба на новата Panamera, воведуваат и нов основен мотор

Новата Panamera ќе порасне – и тоа буквално! Со претставување на Panamera Executive, Porsche ја „продолжи“ Panamera за цели 150 милиметри!

Ноември 10, 2016 Новитети
Comments Off on Techart го претстави новиот 911 GTstreet R со 711 коњски сили!

Techart го претстави новиот 911 GTstreet R со 711 коњски сили!

Перформансите на монструозниот 911 Turbo не ви се доволни? Тука е TechArt со својот 911 GTstreet R кој доаѓа со екстремен бодикит и 711 коњски

Ноември 07, 2016 Тјунинг
Comments Off on Новата Porsche Panamera пристигна во Скопје!

Новата Porsche Panamera пристигна во Скопје!

Штотуку заврши скопскиот Fashion Weekend, а на него беше изложена најновата Porsche Panamera – а ние не можевме да ја пропуштиме шансата одблизу да ја

Ноември 02, 2016 Вести
Comments Off on ТУРБО ТЕСТ: Porsche 718 Boxster S – Нескриен талент!

ТУРБО ТЕСТ: Porsche 718 Boxster S – Нескриен талент!

Германскиот производител направи значителна измена кај својот најмал автомобил – го намали моторот и му додаде турбополнач. Ние имавме можност накратко да го запознаеме новиот

Септември 28, 2016 Тестови
Comments Off on Гламурозно отворен новиот ексклузивен салон на Porsche во Скопје!

Гламурозно отворен новиот ексклузивен салон на Porsche во Скопје!

Синоќа Скопје доби нешто ново и навистина интересно – за прв пат во Македонија имаме официјален и ексклузивен салон на Porsche!

Септември 23, 2016 Вести
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Porsche Panamera E-Hybird – 462 коњски сили и 2.5 литри на 100 километри!

ПРЕМИЕРА: Porsche Panamera E-Hybird – 462 коњски сили и 2.5 литри на 100 километри!

Porsche продолжува да ја проширува новата гама на Panamera – денес ја претстави хибридната изведба на новиот седан која нуди електрична автономија од 50 километри,

Септември 09, 2016 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Возење со девет модели на Porsche низ прекрасните Алпи

Утринска Гимнастика: Возење со девет модели на Porsche низ прекрасните Алпи

Дваесет планински превои со девет различни модели на Porsche во четири денови – тоа се трите состојки за перфектно патување

Август 10, 2016 Видео
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk