Browsing Tag

peugeot

Comments Off on Освежениот Peugeot 308 добива нов лик, нови мотори и нов, 8-брзински автоматски менувач!

Освежениот Peugeot 308 добива нов лик, нови мотори и нов, 8-брзински автоматски менувач!

Францускиот производител го освежои 308 и покрај дискретно-затегнатиот лик му даде нови турбо-бензински и турбо-дизел мотори, како и нов, 8-брзински автоматски менувач

Мај 05, 2017 Новитети
Comments Off on Новата Opel Corsa доаѓа во 2019 со платформа и технологии од PSA

Новата Opel Corsa доаѓа во 2019 со платформа и технологии од PSA

Најпродаваниот модел на Opel е компактната Corsa – која во 2019 ќе добие замена базирана на платформа и технологии од новите „газди“ – францускиот PSA!

Мај 02, 2017 Вести
Comments Off on ТЕСТ: Peugeot 108 1.2 VTI 82 Allure – Мал автомобил со големи амбиции!

ТЕСТ: Peugeot 108 1.2 VTI 82 Allure – Мал автомобил со големи амбиции!

Кога ни се покажа можност да поминеме неколку дена со новиот Peugeot 108 – па уште кога дознавме дека автомобилот е кабриолет – со задоволство

Април 25, 2017 Тестови
Comments Off on Следната генерација на Peugeot 208 најрано ќе пристигне во 2018

Следната генерација на Peugeot 208 најрано ќе пристигне во 2018

Францускиот производител веќе подолго време развива наследник на актуелниот 208, а според последните информации новиот модел ќе се појави на пазарот во текот на следната година

Април 06, 2017 Вести
Comments Off on Еуроимпекс повторно го застапува Peugeot на интернационалниот саем за автомобили во Белград

Еуроимпекс повторно го застапува Peugeot на интернационалниот саем за автомобили во Белград

Нашите пријатели од Еуроимпекс се регионални застапници за Peugeot веќе три години, а втора година успешно ја претставуваат гамата на францускиот бренд на Интернационалниот Саем

Март 23, 2017 Вести
Comments Off on Новиот Peugeot 508 пристигнува следната година со изглед инспириран од Instinct Concept!

Новиот Peugeot 508 пристигнува следната година со изглед инспириран од Instinct Concept!

Преземањето на Opel од General Motors не ги промени плановите на PSA за продолжување на понудата на седан од D-сегментот од брендот Peugeot, чија нова

Март 23, 2017 Вести
Comments Off on По аквизицијата на Opel, PSA се подготвува за глобална експанзија

По аквизицијата на Opel, PSA се подготвува за глобална експанзија

Информацијата – која доаѓа директно од фамилијата Peugeot – кажува дека францускиот концерн има планови за глобална експанзија благодарение на купувањето на германскиот бренд

Март 20, 2017 Вести
Comments Off on Peugeot 3008 е прогласен за Европски Автомобил на Годината за 2017!

Peugeot 3008 е прогласен за Европски Автомобил на Годината за 2017!

Популарниот нов француски SUV пред само неколку минути официјално беше прогласен за Европски Автомобил на Годината за 2017!

Март 06, 2017 Вести
Comments Off on Официјално: PSA групацијата е новиот сопственик на Opel!

Официјално: PSA групацијата е новиот сопственик на Opel!

Францускиот концерн го купи Opel (и британскиот Vauxhall) од General Motors за 2.2 милијарди евра!

Март 06, 2017 Вести
Comments Off on ВОЗЕВМЕ: Peugeot 5008 во Лисабон – Прв и ексклузивен контакт со модерниот, семеен SUV!

ВОЗЕВМЕ: Peugeot 5008 во Лисабон – Прв и ексклузивен контакт со модерниот, семеен SUV!

Францускиот производител ја продолжува SUV-револуцијата во својата понуда, а ние имавме ексклузивна можност меѓу првите, во Лисабон да се запознаеме со новиот Peugeot 5008!

Март 03, 2017 Тестови
Comments Off on Peugeot во Женева ќе го претстави интелигентниот концепт Instinct

Peugeot во Женева ќе го претстави интелигентниот концепт Instinct

Францускиот производител ги објави првите официјални фотографии и детали за концептот наречен Instinct кој ќе го претстави во Женева, а кој доаѓа со грст нови

Февруари 27, 2017 Концепти
Comments Off on Дури и ако PSA го купи, Opel ќе остане германска компанија

Дури и ако PSA го купи, Opel ќе остане германска компанија

Претседателот на PSA најави дека сака Opel да остане германски бренд, дури и ако францускатата групација го купи од General Motors

Февруари 17, 2017 Вести
Comments Off on PSA Peugeot Citroen потврди дека е во преговори со GM да го купи Opel!

PSA Peugeot Citroen потврди дека е во преговори со GM да го купи Opel!

Во официјална порака до светските медиуми, PSA Group потврди дека преговара за потенцијално преземање на конкурентот Opel од General Motors!

Февруари 14, 2017 Вести
Comments Off on ЗАПОЗНАВАЊЕ: Нашиот прв контакт со новиот француски SUV – Peugeot 3008!

ЗАПОЗНАВАЊЕ: Нашиот прв контакт со новиот француски SUV – Peugeot 3008!

Вчера имавме одлична можност да го оствариме првиот контакт и да го запознаеме новиот SUV на Peugeot – францускиот производител е навистина горд на новиот

Февруари 07, 2017 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk