Browsing Tag

peugeot

0

1.2-литарскиот PureTech мотор на PSA по трет пат е мотор на годината во својата категорија

Неодамна се одржа доделувањето на наградите за Мотор на Годината – и меѓународното жири на новинари ја додели наградата „Мотор на Годината за 2017“ на

Јули 20, 2017 Вести
0

Претседателот на Франција ќе се вози во Peugeot 5008!

Франција го прославува денот на својата независност, а претседателот на франција Emmanuel Macron доби специјален, славенички Peugeot 5008!

Јули 14, 2017 Вести
Comments Off on Две Red Dot Product Design награди за Peugeot

Две Red Dot Product Design награди за Peugeot

Red Dot Product Design наградите беа доделени вчера во Есен, Германија и Peugeot однесе две признанија – едното за новиот Peugeot 3008, а второто за

Јули 04, 2017 Вести
Comments Off on Peugeot ќе оди по третата последователна Dakar титула со новиот 3008DKR Maxi!

Peugeot ќе оди по третата последователна Dakar титула со новиот 3008DKR Maxi!

Францускиот производител веќе има две победи на легендарниот Дакар – и со новиот 3008DKR Maxi ќе се обиде да го претвори тоа во хет-трик!

Јуни 29, 2017 Спорт
Comments Off on ТЕСТ: Peugeot 2008 1.2 THP Active – Достоен фејслифт за францускиот мини-SUV

ТЕСТ: Peugeot 2008 1.2 THP Active – Достоен фејслифт за францускиот мини-SUV

Peugeot минатата година го освежи 2008 и го доведе во линија со останатите SUV модели во својата гама – ние имавме можност да поминеме неколку

Јуни 16, 2017 Тестови
Comments Off on Викендов се одржа хуманитарниот аматерски турнир организиран од Ротаракт и Еуроимпекс

Викендов се одржа хуманитарниот аматерски турнир организиран од Ротаракт и Еуроимпекс

Викендов се одржа хуманитарниот тениски турнир „Ротаракт Опен 2017“ – кој го организираат нашите пријатели од Еуроимпекс и Ротаракт клубот од Скопје, чија цел е

Јуни 12, 2017 Вести
Comments Off on Освежениот Peugeot 308 влегува во технолошка офанзива!

Освежениот Peugeot 308 влегува во технолошка офанзива!

Еден од најпопуларните модели на Peugeot – хечбекот 308 – неодамна го доби своето освежување, а со него и грст нови технологии кои го подготвуваат

Јуни 01, 2017 Новитети
Comments Off on Освежениот Peugeot 308 добива нов лик, нови мотори и нов, 8-брзински автоматски менувач!

Освежениот Peugeot 308 добива нов лик, нови мотори и нов, 8-брзински автоматски менувач!

Францускиот производител го освежои 308 и покрај дискретно-затегнатиот лик му даде нови турбо-бензински и турбо-дизел мотори, како и нов, 8-брзински автоматски менувач

Мај 05, 2017 Новитети
Comments Off on Новата Opel Corsa доаѓа во 2019 со платформа и технологии од PSA

Новата Opel Corsa доаѓа во 2019 со платформа и технологии од PSA

Најпродаваниот модел на Opel е компактната Corsa – која во 2019 ќе добие замена базирана на платформа и технологии од новите „газди“ – францускиот PSA!

Мај 02, 2017 Вести
Comments Off on ТЕСТ: Peugeot 108 1.2 VTI 82 Allure – Мал автомобил со големи амбиции!

ТЕСТ: Peugeot 108 1.2 VTI 82 Allure – Мал автомобил со големи амбиции!

Кога ни се покажа можност да поминеме неколку дена со новиот Peugeot 108 – па уште кога дознавме дека автомобилот е кабриолет – со задоволство

Април 25, 2017 Тестови
Comments Off on Следната генерација на Peugeot 208 најрано ќе пристигне во 2018

Следната генерација на Peugeot 208 најрано ќе пристигне во 2018

Францускиот производител веќе подолго време развива наследник на актуелниот 208, а според последните информации новиот модел ќе се појави на пазарот во текот на следната година

Април 06, 2017 Вести
Comments Off on Еуроимпекс повторно го застапува Peugeot на интернационалниот саем за автомобили во Белград

Еуроимпекс повторно го застапува Peugeot на интернационалниот саем за автомобили во Белград

Нашите пријатели од Еуроимпекс се регионални застапници за Peugeot веќе три години, а втора година успешно ја претставуваат гамата на францускиот бренд на Интернационалниот Саем

Март 23, 2017 Вести
Comments Off on Новиот Peugeot 508 пристигнува следната година со изглед инспириран од Instinct Concept!

Новиот Peugeot 508 пристигнува следната година со изглед инспириран од Instinct Concept!

Преземањето на Opel од General Motors не ги промени плановите на PSA за продолжување на понудата на седан од D-сегментот од брендот Peugeot, чија нова

Март 23, 2017 Вести
Comments Off on По аквизицијата на Opel, PSA се подготвува за глобална експанзија

По аквизицијата на Opel, PSA се подготвува за глобална експанзија

Информацијата – која доаѓа директно од фамилијата Peugeot – кажува дека францускиот концерн има планови за глобална експанзија благодарение на купувањето на германскиот бренд

Март 20, 2017 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk