Browsing Tag

opel

0

Дури и ако PSA го купи, Opel ќе остане германска компанија

Претседателот на PSA најави дека сака Opel да остане германски бренд, дури и ако францускатата групација го купи од General Motors

Февруари 17, 2017 Вести
0

PSA Peugeot Citroen потврди дека е во преговори со GM да го купи Opel!

Во официјална порака до светските медиуми, PSA Group потврди дека преговара за потенцијално преземање на конкурентот Opel од General Motors!

Февруари 14, 2017 Вести
0

Opel Insignia Sports Tourer – Повеќе простор во атрактивно пакување!

Opel ја претстави караванската изведба од новата Insignia пред нејзиното јавно дебитирање на автомобилскиот саем во Женева наредниот месец

Февруари 07, 2017 Новитети
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Crossland X е новиот урбан кросовер на Opel!

ПРЕМИЕРА: Crossland X е новиот урбан кросовер на Opel!

Crossland X е наменет да биде поставен покрај Mokka X и да биде наследник на успешната и практична Opel Meriva

Јануари 18, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Повеќе за дизајнот на новата Opel Insignia Grand Sport

Утринска Гимнастика: Повеќе за дизајнот на новата Opel Insignia Grand Sport

Insignia Grand Sport е новиот знаменосец на Opel – и време е да дознаеме нешто повеќе за дизајнот на овој значаен нов автомобил!

Декември 13, 2016 Видео
Comments Off on ОФИЦИЈАЛНО: Ова е новата Opel Insignia Grand Sport!

ОФИЦИЈАЛНО: Ова е новата Opel Insignia Grand Sport!

Големиот седан на Opel станува уште поголем – но истовремено и полесен, и значително понапреден. Дами и Господа, ова е новата Opel Insignia Grand Sport!

Декември 07, 2016 Новитети
Comments Off on Opel ја открива новата Insignia Grand Sport; најавуваат нови IntelliLux светла со 32 LED сегменти

Opel ја открива новата Insignia Grand Sport; најавуваат нови IntelliLux светла со 32 LED сегменти

Новата Insignia Grand Sport е блиску – па Opel продолжува полека-полека да го открива својот нов знаменосец – очекувани се многу новитети, меѓу кои и

Ноември 09, 2016 Вести
Comments Off on Opel го најавува Crossland X, подготвува седум нови модели за 2017!

Opel го најавува Crossland X, подготвува седум нови модели за 2017!

Германскиот производител се подготвува за значително обновување на својата гама – во подготовка се седум нови модели, еден од нив е новиот кросовер кој ќе

Ноември 08, 2016 Вести
Comments Off on Париз 2016: Дебитира новата Opel Ampera-e со автономија од над 500 километри!

Париз 2016: Дебитира новата Opel Ampera-e со автономија од над 500 километри!

Opel го искористи овогодинешното издание на саемот во Париз да ja претстави целосно електричната Ampera-e која нуди одлична економичност и перформанси!

Октомври 04, 2016 Новитети
Comments Off on За оние кои сакаат поспортски лик – претставена Opel Astra OPC Line

За оние кои сакаат поспортски лик – претставена Opel Astra OPC Line

Со цел дополнително да ги истакне острите и динамични линии на новата Astra, Opel го претстави OPC Line пакетот за европскиот автомобил на годината

Септември 08, 2016 Новитети
Comments Off on Opel ги затегна брчките на моноволуменецот Zafira

Opel ги затегна брчките на моноволуменецот Zafira

Германскиот бренд го редизајнираше својот голем моноволуменец со цел да го направи попривлечен за купувачите

Јуни 02, 2016 Новитети
Comments Off on Opel Astra добива нов 1.6-литарски битурбо-дизел со 160 коњски сили

Opel Astra добива нов 1.6-литарски битурбо-дизел со 160 коњски сили

Новата Astra се покажува како успешна и популарна на стариот континент, и Opel реши да ја зајакне понудата со нов турбодизел кој има два турбополначи

Мај 17, 2016 Вести
Comments Off on БРЗ ТЕСТ: Opel Mokka 1.7 CDTI Enjoy – Еден поинаков Opel

БРЗ ТЕСТ: Opel Mokka 1.7 CDTI Enjoy – Еден поинаков Opel

Со Mokka, Opel навлезе во сегмент во кој порано не бил инволвиран – и она што го понуди е навистина интересно! Поминавме малку време со

Април 28, 2016 Тестови
Comments Off on Новатa Opel Astra е Европски Автомобил на Годината за 2016!

Новатa Opel Astra е Европски Автомобил на Годината за 2016!

Новиот хечбек на Opel го освои едно од најпрестижните автомобилски признанија – официјално е избран за Европски Автомобил на Годината за 2016!

Февруари 29, 2016 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk