Browsing Tag

opel

Comments Off on Утринска Гимнастика: Повеќе за дизајнот на новата Opel Insignia Grand Sport

Утринска Гимнастика: Повеќе за дизајнот на новата Opel Insignia Grand Sport

Insignia Grand Sport е новиот знаменосец на Opel – и време е да дознаеме нешто повеќе за дизајнот на овој значаен нов автомобил!

Декември 13, 2016 Видео
Comments Off on ОФИЦИЈАЛНО: Ова е новата Opel Insignia Grand Sport!

ОФИЦИЈАЛНО: Ова е новата Opel Insignia Grand Sport!

Големиот седан на Opel станува уште поголем – но истовремено и полесен, и значително понапреден. Дами и Господа, ова е новата Opel Insignia Grand Sport!

Декември 07, 2016 Новитети
Comments Off on Opel ја открива новата Insignia Grand Sport; најавуваат нови IntelliLux светла со 32 LED сегменти

Opel ја открива новата Insignia Grand Sport; најавуваат нови IntelliLux светла со 32 LED сегменти

Новата Insignia Grand Sport е блиску – па Opel продолжува полека-полека да го открива својот нов знаменосец – очекувани се многу новитети, меѓу кои и

Ноември 09, 2016 Вести
Comments Off on Opel го најавува Crossland X, подготвува седум нови модели за 2017!

Opel го најавува Crossland X, подготвува седум нови модели за 2017!

Германскиот производител се подготвува за значително обновување на својата гама – во подготовка се седум нови модели, еден од нив е новиот кросовер кој ќе

Ноември 08, 2016 Вести
Comments Off on Париз 2016: Дебитира новата Opel Ampera-e со автономија од над 500 километри!

Париз 2016: Дебитира новата Opel Ampera-e со автономија од над 500 километри!

Opel го искористи овогодинешното издание на саемот во Париз да ja претстави целосно електричната Ampera-e која нуди одлична економичност и перформанси!

Октомври 04, 2016 Новитети
Comments Off on За оние кои сакаат поспортски лик – претставена Opel Astra OPC Line

За оние кои сакаат поспортски лик – претставена Opel Astra OPC Line

Со цел дополнително да ги истакне острите и динамични линии на новата Astra, Opel го претстави OPC Line пакетот за европскиот автомобил на годината

Септември 08, 2016 Новитети
Comments Off on Opel ги затегна брчките на моноволуменецот Zafira

Opel ги затегна брчките на моноволуменецот Zafira

Германскиот бренд го редизајнираше својот голем моноволуменец со цел да го направи попривлечен за купувачите

Јуни 02, 2016 Новитети
Comments Off on Opel Astra добива нов 1.6-литарски битурбо-дизел со 160 коњски сили

Opel Astra добива нов 1.6-литарски битурбо-дизел со 160 коњски сили

Новата Astra се покажува како успешна и популарна на стариот континент, и Opel реши да ја зајакне понудата со нов турбодизел кој има два турбополначи

Мај 17, 2016 Вести
Comments Off on БРЗ ТЕСТ: Opel Mokka 1.7 CDTI Enjoy – Еден поинаков Opel

БРЗ ТЕСТ: Opel Mokka 1.7 CDTI Enjoy – Еден поинаков Opel

Со Mokka, Opel навлезе во сегмент во кој порано не бил инволвиран – и она што го понуди е навистина интересно! Поминавме малку време со

Април 28, 2016 Тестови
Comments Off on Новатa Opel Astra е Европски Автомобил на Годината за 2016!

Новатa Opel Astra е Европски Автомобил на Годината за 2016!

Новиот хечбек на Opel го освои едно од најпрестижните автомобилски признанија – официјално е избран за Европски Автомобил на Годината за 2016!

Февруари 29, 2016 Вести
Comments Off on Opel најавува дека ќе ги измени правилата – ова е електричната Ampera-e!

Opel најавува дека ќе ги измени правилата – ова е електричната Ampera-e!

Со новата Ampera-e, Opel се надева дека ќе ги сруши бариерите кон електричната мобилност – благодарение на 5-те врати, големата автономија и пристапната цена!

Февруари 11, 2016 Новитети
Comments Off on Новата Opel Mokka X е подготвена да дебитира во Женева

Новата Opel Mokka X е подготвена да дебитира во Женева

Откако забележа продажба од над 500,000 единици во Европа, Германскиот производител го освежува малиот кросовер со нов изглед и нова технологија

Февруари 09, 2016 Новитети
Comments Off on Познати финалистите за Македонскиот Автомобил на Годината за 2016

Познати финалистите за Македонскиот Автомобил на Годината за 2016

Во трка за престижната титула се најдоа 7 автомобили, а жирито е во тек на одбирање на победникот

Февруари 08, 2016 Вести
Comments Off on ТЕСТ: Opel Astra 1.4 Turbo 150 Cosmo – Конечно онаму каде припаѓа!

ТЕСТ: Opel Astra 1.4 Turbo 150 Cosmo – Конечно онаму каде припаѓа!

Имавме одлична можност да поминеме неколку дена со новата Opel Astra – моделот кој е најавуван дека ќе се замеша и во повисоката класа. Дознајте

Јануари 27, 2016 Тестови
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk