Browsing Tag

nissan

Comments Off on Следниот Z модел на Nissan ќе биде прикажан како концепт во Токио

Следниот Z модел на Nissan ќе биде прикажан како концепт во Токио

Nissan ќе го претстави наследникот на моделот 370Z од 2009 година на овогодишниот автoмобилски саем во Токио во Октомври

Февруари 01, 2017 Новитети
Comments Off on Започна производството на новата Nissan Micra

Започна производството на новата Nissan Micra

По неколкугодишна пауза, Nissan Micra повторно се произведува во Европа – и тоа во фабрика на Renault/Nissan во Flins, Франција

Јануари 12, 2017 Вести
Comments Off on Nissan Vmotion 2.0 Concept ја најавува иднината на брендот

Nissan Vmotion 2.0 Concept ја најавува иднината на брендот

Nissan во Детроит го претстави концептот Vmotion 2.0, кој ја најавува дизајнерската насока по која брендот ќе чекори во иднината

Јануари 10, 2017 Концепти
Comments Off on ТЕСТ: Nissan Navara 2.3 dCi N-CONNECTA – Чекор кон пофини нешта

ТЕСТ: Nissan Navara 2.3 dCi N-CONNECTA – Чекор кон пофини нешта

Новата Navara воведува измени во сегментот – нуди работи кои досега не сме ги очекувале во оваа класа, и имавме можност подобро да го запознаеме

Ноември 22, 2016 Тестови
Comments Off on Фан на Star Wars? Nissan го подготви Rogue One Star Wars Edition само за вас!

Фан на Star Wars? Nissan го подготви Rogue One Star Wars Edition само за вас!

Уникатната изведба на Nissan Rogue доаѓа со грст Star Wars детали и специјална Stormtrooper кацига!

Ноември 17, 2016 Новитети
Comments Off on Париз 2016: Nissan ја претстави новата, револуционерна Micra!

Париз 2016: Nissan ја претстави новата, револуционерна Micra!

Nissan инвестираше многу во новата Micra – ја научија лекцијата со тековниот модел, па во новата Micra инвестираа многу ресурси и внимание, за да понудат

Октомври 06, 2016 Новитети
Comments Off on Nissan најавува револуција – доаѓа новата Micra!

Nissan најавува револуција – доаѓа новата Micra!

Јапонскиот производител во Париз ќе ја претстави најновата генерација на урбаната Nissan Micra!

Септември 23, 2016 Новитети
Comments Off on Освежениот електричен Nissan Leaf пристигна и кај нас!

Освежениот електричен Nissan Leaf пристигна и кај нас!

Освежениот Nissan Leaf е едно од најпопуларните електрични возила – и токму неколку примероци од овој еколошки автомобил пристигнаа во Скопје!

Август 15, 2016 Вести
Comments Off on Nissan Bladeglider: Електричен автомобил наменет за ентузијастите!

Nissan Bladeglider: Електричен автомобил наменет за ентузијастите!

Базиран на DeltaWing тркачкото возило на Nissan, новиот BladeGlider е поглед кон она што Nissan ќе ни го понуди нам – автомобилските ентузијасти – во иднина

Август 05, 2016 Новитети
Comments Off on Втората генерација на Nissan Juke пристигнува следната година

Втората генерација на Nissan Juke пристигнува следната година

Следната генерација на Nissan Juke се подготвува за лансирање наредната година, а со себе ќе носи бројни подобрувања, технологии, нова платформа и погонски единици

Јули 22, 2016 Новитети
Comments Off on Nissan ќе ја зголемува гамата на електрични возила – доаѓаат електрични Juke и X-Trail

Nissan ќе ја зголемува гамата на електрични возила – доаѓаат електрични Juke и X-Trail

Според одговорниот за возила со нула емисија на штетни гасови на Nissan, електрификацијата на гамата на јапонскиот производител е „само прашање на време.“

Јуни 21, 2016 Вести
Comments Off on Несекојдневно: Off-road искуство со Nissan Navara!

Несекојдневно: Off-road искуство со Nissan Navara!

По повод пристигнувањето на новата Nissan Navara во Македонија, македонскиот импортер организираше несекојдневен настан каде ги презентираше теренските способности на јапонскиот пик-ап!

Јуни 14, 2016 Галерии
Comments Off on Официјално: Nissan ќе купи 34% од Mitsubishi Motors

Официјално: Nissan ќе купи 34% од Mitsubishi Motors

Компанијата Nissan официјално објави дека ќе откупи контролирачки 34 процентен удел од Mitsubishi Motors по цена од 2,2 билиони долари

Мај 16, 2016 Вести
Comments Off on Nissan го претстави Kicks – новиот глобален мал кросовер

Nissan го претстави Kicks – новиот глобален мал кросовер

Со Kicks, Nissan ќе се обиде да привлече помлада генерација на купувачи – а сето тоа ќе се должи на дизајнот и привлечноста на новиот

Мај 03, 2016 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk