Browsing Tag

nissan

Comments Off on Утринска Гимнастика: Nissan GT-R против Audi RS7 и Mercedes-AMG E63 S!

Утринска Гимнастика: Nissan GT-R против Audi RS7 и Mercedes-AMG E63 S!

Во навистина интересно време живееме, ако два спортски супер-седани можат да се натпреваруваат со Nissan GT-R!

Септември 28, 2017 Видео
Comments Off on Nissan го претстави новиот Leaf со автономија од 378 километри!

Nissan го претстави новиот Leaf со автономија од 378 километри!

Електричниот автомобил на Nissan ја доби својата втора генерација – а со неа доаѓа нов погон кој нуди електрична автономија од дури 378 километри!

Септември 06, 2017 Новитети
Comments Off on Nissan го освежи X-Trail и му даде автономни технологии

Nissan го освежи X-Trail и му даде автономни технологии

X-Trail доби дискретно затегнување, но со фејслифтот ги доби и новите ProPILOT технологии за автономно возење!

Јуни 06, 2017 Новитети
Comments Off on EuroNCAP: 5 ѕвездички за Skoda Kodiaq и MINI Countryman, 4 за Nissan Micra, 3 ѕвездички за Suzuki Swift

EuroNCAP: 5 ѕвездички за Skoda Kodiaq и MINI Countryman, 4 за Nissan Micra, 3 ѕвездички за Suzuki Swift

Организацијата која се занимава со стандардизирано тестирање на безбедноста на автомобилите ги објави резултатите од најновите истражувања

Јуни 02, 2017 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Четвртина милја за 6 секунди во Nissan GT-R Alpha G!

Утринска Гимнастика: Четвртина милја за 6 секунди во Nissan GT-R Alpha G!

Nissan GT-R Alpha G тукушто постави нов рекорд на четвртина милја, и истовремено е првиот автомобил со погон на сите четири тркала што е „во

Март 22, 2017 Видео
Comments Off on Женева 2017: Nissan го освежи Qashqai и му даде полу-автономна ProPilot технологија

Женева 2017: Nissan го освежи Qashqai и му даде полу-автономна ProPilot технологија

Еден од најпопуларните модели на Nissan – кросоверот Qashqai – го доби својот фејслифт, а со него и полу-автономната ProPilot технологија на јапонскиот бренд

Март 09, 2017 Новитети
Comments Off on Carlos Ghosn се повлече од водечката позиција во Nissan за да се фокусира на Mitsubishi

Carlos Ghosn се повлече од водечката позиција во Nissan за да се фокусира на Mitsubishi

Carlos Ghosn се одлучи да отстапи од неговата позиција како извршен директор и претседател на Nissan по 16 години зад кормилото на компанијата

Февруари 27, 2017 Вести
Comments Off on Следниот Z модел на Nissan ќе биде прикажан како концепт во Токио

Следниот Z модел на Nissan ќе биде прикажан како концепт во Токио

Nissan ќе го претстави наследникот на моделот 370Z од 2009 година на овогодишниот автoмобилски саем во Токио во Октомври

Февруари 01, 2017 Новитети
Comments Off on Започна производството на новата Nissan Micra

Започна производството на новата Nissan Micra

По неколкугодишна пауза, Nissan Micra повторно се произведува во Европа – и тоа во фабрика на Renault/Nissan во Flins, Франција

Јануари 12, 2017 Вести
Comments Off on Nissan Vmotion 2.0 Concept ја најавува иднината на брендот

Nissan Vmotion 2.0 Concept ја најавува иднината на брендот

Nissan во Детроит го претстави концептот Vmotion 2.0, кој ја најавува дизајнерската насока по која брендот ќе чекори во иднината

Јануари 10, 2017 Концепти
Comments Off on ТЕСТ: Nissan Navara 2.3 dCi N-CONNECTA – Чекор кон пофини нешта

ТЕСТ: Nissan Navara 2.3 dCi N-CONNECTA – Чекор кон пофини нешта

Новата Navara воведува измени во сегментот – нуди работи кои досега не сме ги очекувале во оваа класа, и имавме можност подобро да го запознаеме

Ноември 22, 2016 Тестови
Comments Off on Фан на Star Wars? Nissan го подготви Rogue One Star Wars Edition само за вас!

Фан на Star Wars? Nissan го подготви Rogue One Star Wars Edition само за вас!

Уникатната изведба на Nissan Rogue доаѓа со грст Star Wars детали и специјална Stormtrooper кацига!

Ноември 17, 2016 Новитети
Comments Off on Париз 2016: Nissan ја претстави новата, револуционерна Micra!

Париз 2016: Nissan ја претстави новата, револуционерна Micra!

Nissan инвестираше многу во новата Micra – ја научија лекцијата со тековниот модел, па во новата Micra инвестираа многу ресурси и внимание, за да понудат

Октомври 06, 2016 Новитети
Comments Off on Nissan најавува револуција – доаѓа новата Micra!

Nissan најавува револуција – доаѓа новата Micra!

Јапонскиот производител во Париз ќе ја претстави најновата генерација на урбаната Nissan Micra!

Септември 23, 2016 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk