Browsing Tag

mitsubishi

Comments Off on 5 ѕвездички на EuroNCAP за новиот Mitsubishi Eclipse Cross

5 ѕвездички на EuroNCAP за новиот Mitsubishi Eclipse Cross

Mitsubishi Motors објави дека новиот купе-кросовер освои одлични 5 ѕвездички на EuroNCAP тестовите за безбедност

Ноември 21, 2017 Видео
Comments Off on Mitsubishi официјално го претстави e-Evolution концептот

Mitsubishi официјално го претстави e-Evolution концептот

По неколкуте најави, јапонскиот производител го претстави својот најнов концепт кој го носи името e-Evolution

Октомври 25, 2017 Концепти
Comments Off on Новиот тригодишен план на Mitsubishi најавува 11 нови или редизајнирани возила!

Новиот тригодишен план на Mitsubishi најавува 11 нови или редизајнирани возила!

Откако стана член на Renault/Nissan Алијансата, Mitsubishi е на пат за целосно трансформирање – а со новиот тригодишен Drive For Growth план најавува дури 11

Октомври 19, 2017 Вести
Comments Off on Mitsubishi го враќа Evolution името со концепт за електричен кросовер

Mitsubishi го враќа Evolution името со концепт за електричен кросовер

Едно од најлегендарните имиња во модерната историја на автомобилите – Evolution – ќе се врати на Саемот на Автомобили во Токио со концептот кој Mitsuibishi

Октомври 05, 2017 Концепти
Comments Off on Mitsubishi најавува следна генерација MPV

Mitsubishi најавува следна генерација MPV

Новото повеќенаменско возило на Mitsubishi ќе дебитира за време на самот на автомобили во Индонезија

Јули 27, 2017 Новитети
Comments Off on ОФИЦИЈАЛНО: Новиот Mitsubishi Eclipse Cross

ОФИЦИЈАЛНО: Новиот Mitsubishi Eclipse Cross

Само неколку дена пред официјалната премиера во Женева, Mitsubishi ги објави првите официјални фотографии од новиот кросовер кој во употреба враќа едно од најлегендарните имиња

Февруари 28, 2017 Новитети
Comments Off on Carlos Ghosn се повлече од водечката позиција во Nissan за да се фокусира на Mitsubishi

Carlos Ghosn се повлече од водечката позиција во Nissan за да се фокусира на Mitsubishi

Carlos Ghosn се одлучи да отстапи од неговата позиција како извршен директор и претседател на Nissan по 16 години зад кормилото на компанијата

Февруари 27, 2017 Вести
Comments Off on Mitsubishi ќе претстави нов компактен SUV во Женева

Mitsubishi ќе претстави нов компактен SUV во Женева

Јапонскиот производител во Женева ќе го претстави својот нов, компактен SUV – а се шират гласини дека новиот мал теренец на Mitsubishi ќе се вика

Јануари 24, 2017 Новитети
Comments Off on Mitsubishi е најдоверлив автомобилски бренд во Германија!

Mitsubishi е најдоверлив автомобилски бренд во Германија!

Според истражувањето на JD Power, токму јапонскиот Mitsubishi ја има најголемата доверба меѓу купувачите во Германија!

Ноември 24, 2016 Вести
Comments Off on Освежениот Mitsubishi ASX пристигна во Мак Аутостар

Освежениот Mitsubishi ASX пристигна во Мак Аутостар

Еден од најпопуларните автомобили во својот сегмент на нашиот пазар – Mitsubishi ASX – неодамна доби свое освежување и веќе пристигна во салонот на Мак

Ноември 16, 2016 Вести
Comments Off on Париз 2016: Mitsubishi GT-PHEV Concept нуди храбар поглед кон следниот Outlander

Париз 2016: Mitsubishi GT-PHEV Concept нуди храбар поглед кон следниот Outlander

Mitsubishi го претстави најавениот GT-PHEV Concept на саемот во Париз – и храбро ја најавува следната генерација на Outlander

Септември 30, 2016 Концепти
Comments Off on Новиот Mitsubishi GT-Phev Concept доаѓа во Париз

Новиот Mitsubishi GT-Phev Concept доаѓа во Париз

Јапонскиот бренд скромно го објави новиот GT-PHEV Concept, кој ќе дебитира на овогодишниот саем во Париз и ја најавува следната генерација на Outlander

Септември 15, 2016 Концепти
Comments Off on Украинската полиција нарача 651 примерок од Mitsubishi Outlander PHEV

Украинската полиција нарача 651 примерок од Mitsubishi Outlander PHEV

Наскоро, припадниците на украинските полициски сили ќе имаат на располагање дури 651 примерок од одличниот хибриден SUV на Mitsubishi – исклучително економичниот и „зелен“ Outlander

Јули 28, 2016 Вести
Comments Off on ТЕСТ: Mitsubishi Space Star 1.2 Invite – Значително освежување!

ТЕСТ: Mitsubishi Space Star 1.2 Invite – Значително освежување!

Малиот Mitsubishi Space Star е значаен модел во гамата на јапонскиот производител – па Mitsubishi ги послуша купувачите и подготви значителен фејслифт за урбаниот автомобил.

Јуни 09, 2016 Тестови
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk