Browsing Tag

mitsubishi

Comments Off on Mitsubishi ќе претстави нов компактен SUV во Женева

Mitsubishi ќе претстави нов компактен SUV во Женева

Јапонскиот производител во Женева ќе го претстави својот нов, компактен SUV – а се шират гласини дека новиот мал теренец на Mitsubishi ќе се вика

Јануари 24, 2017 Новитети
Comments Off on Mitsubishi е најдоверлив автомобилски бренд во Германија!

Mitsubishi е најдоверлив автомобилски бренд во Германија!

Според истражувањето на JD Power, токму јапонскиот Mitsubishi ја има најголемата доверба меѓу купувачите во Германија!

Ноември 24, 2016 Вести
Comments Off on Освежениот Mitsubishi ASX пристигна во Мак Аутостар

Освежениот Mitsubishi ASX пристигна во Мак Аутостар

Еден од најпопуларните автомобили во својот сегмент на нашиот пазар – Mitsubishi ASX – неодамна доби свое освежување и веќе пристигна во салонот на Мак

Ноември 16, 2016 Вести
Comments Off on Париз 2016: Mitsubishi GT-PHEV Concept нуди храбар поглед кон следниот Outlander

Париз 2016: Mitsubishi GT-PHEV Concept нуди храбар поглед кон следниот Outlander

Mitsubishi го претстави најавениот GT-PHEV Concept на саемот во Париз – и храбро ја најавува следната генерација на Outlander

Септември 30, 2016 Концепти
Comments Off on Новиот Mitsubishi GT-Phev Concept доаѓа во Париз

Новиот Mitsubishi GT-Phev Concept доаѓа во Париз

Јапонскиот бренд скромно го објави новиот GT-PHEV Concept, кој ќе дебитира на овогодишниот саем во Париз и ја најавува следната генерација на Outlander

Септември 15, 2016 Концепти
Comments Off on Украинската полиција нарача 651 примерок од Mitsubishi Outlander PHEV

Украинската полиција нарача 651 примерок од Mitsubishi Outlander PHEV

Наскоро, припадниците на украинските полициски сили ќе имаат на располагање дури 651 примерок од одличниот хибриден SUV на Mitsubishi – исклучително економичниот и „зелен“ Outlander

Јули 28, 2016 Вести
Comments Off on ТЕСТ: Mitsubishi Space Star 1.2 Invite – Значително освежување!

ТЕСТ: Mitsubishi Space Star 1.2 Invite – Значително освежување!

Малиот Mitsubishi Space Star е значаен модел во гамата на јапонскиот производител – па Mitsubishi ги послуша купувачите и подготви значителен фејслифт за урбаниот автомобил.

Јуни 09, 2016 Тестови
Comments Off on Официјално: Nissan ќе купи 34% од Mitsubishi Motors

Официјално: Nissan ќе купи 34% од Mitsubishi Motors

Компанијата Nissan официјално објави дека ќе откупи контролирачки 34 процентен удел од Mitsubishi Motors по цена од 2,2 билиони долари

Мај 16, 2016 Вести
Comments Off on Освежениот Mitsubishi Space Star пристигна во Скопје

Освежениот Mitsubishi Space Star пристигна во Скопје

Најмалиот член на Mitsubishi семејството го доби своето освежување, и веќе пристигна во салонот на Мак Аутостар во Скопје!

Март 15, 2016 Вести
Comments Off on Робустниот Mitsubishi L200 се закити со две награди

Робустниот Mitsubishi L200 се закити со две награди

Робустното комерцијално возило на Mitsubishi – успешниот L200 се закити со две признанија во Велика Британија!

Декември 22, 2015 Вести
Comments Off on Mitsubishi го освежи и малиот Space Star

Mitsubishi го освежи и малиот Space Star

Јапонскиот производител подготви и значителен фејслифт на најмалиот модел во својата понуда – малиот Space Star!

Ноември 19, 2015 Новитети
Comments Off on Mitsubishi го претстави освежениот ASX во Лос Анџелес

Mitsubishi го претстави освежениот ASX во Лос Анџелес

Популарниот кросовер на Mitsubishi во САД го носи иметo Outlander Sport, а со најновото затегнување на брчките сега и многу повеќе наликува на својот поголем

Ноември 19, 2015 Новитети
Comments Off on Mitsubishi ја претставува иднината на електричниот SUV!

Mitsubishi ја претставува иднината на електричниот SUV!

eX Concept возилото на Mitsubishi кое ја имаше својата премиера на саемот на автомобили во Токио е директна најава за електричната иднина на брендот!

Октомври 30, 2015 Концепти
Comments Off on Mitsubishi најавува нов електричен погон со eX Concept!

Mitsubishi најавува нов електричен погон со eX Concept!

Јапонскиот производител за домашното автомобилско шоу во Токио подготвува концепт на електричен

Октомври 08, 2015 Концепти
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk