Browsing Tag

mini

0

MINI ја освежи својата гама – автомобилите добиваат освежен дизајн, нови технологии и нов менувач!

Авантгардниот и привлечен MINI доби освежување – новитетите кај малиот тренди автомобил се значителни, а ние ги имаме сите податоци пред официјалната премиера во Детроит!

Јануари 10, 2018 Новитети
Comments Off on MINI оддава почит на легендарното минато со лимитираната серија 1499 GT!

MINI оддава почит на легендарното минато со лимитираната серија 1499 GT!

Новата серија ќе биде произведена во само 1499 примероци наменети за Обединетото Кралство и ќе оддава почит на класичното MINI 1275 GT!

Октомври 12, 2017 Новитети
Comments Off on MINI ќе донесе тркачки John Cooper Works GP Concept во Франкфурт

MINI ќе донесе тркачки John Cooper Works GP Concept во Франкфурт

Концептот кој MINI ќе го претстави на Франкфуртското Мотор Шоу е инспирирано од рели-успесите на брендот, особено од Монте Карло релито од 1967-ма година!

Септември 06, 2017 Концепти
Comments Off on MINI Electric – Електричен концепт за иднината на MINI!

MINI Electric – Електричен концепт за иднината на MINI!

Британскиот огранок на BMW веќе најави дека ќе претстави целосно-електричен автомобил во 2019, а овој концепт е најава токму за тоа!

Август 31, 2017 Концепти
Comments Off on EuroNCAP: 5 ѕвездички за Skoda Kodiaq и MINI Countryman, 4 за Nissan Micra, 3 ѕвездички за Suzuki Swift

EuroNCAP: 5 ѕвездички за Skoda Kodiaq и MINI Countryman, 4 за Nissan Micra, 3 ѕвездички за Suzuki Swift

Организацијата која се занимава со стандардизирано тестирање на безбедноста на автомобилите ги објави резултатите од најновите истражувања

Јуни 02, 2017 Вести
Comments Off on Вечерно Кино: Иднината започна – сите BMW Group Vision возила на едно место

Вечерно Кино: Иднината започна – сите BMW Group Vision возила на едно место

Со краткото видео, BMW Group ја најавува својата корпоративна иднина, и на за прв пат едно место ги прикажува Vision моделите од BMW, MINI, Rolls

Март 22, 2017 Видео
Comments Off on Претставен новиот MINI Countryman – ќе се нуди и како плаг-ин хибрид!

Претставен новиот MINI Countryman – ќе се нуди и како плаг-ин хибрид!

Втората генерација на кросоверот на MINI доаѓа со нов лик, нови мотори – и за прв пат ќе се нуди и како плаг-ин хибрид благодарение

Октомври 26, 2016 Новитети
Comments Off on М Кар – македонскиот импортер за BMW и Mini – го прослави својот прв роденден!

М Кар – македонскиот импортер за BMW и Mini – го прослави својот прв роденден!

Македонскиот импортер за возилата од брендовите BMW и MINI викендов го прослави својот роденден – и ги отвори вратите за сите љубители на брендовите, но

Октомври 04, 2016 Вести
Comments Off on Париз 2016: Новиот Mini Clubman JCW се претстави со своите 228 коњски сили

Париз 2016: Новиот Mini Clubman JCW се претстави со своите 228 коњски сили

Во Париз пристигна најсилната John Cooper Works верзија на најголемиот модел на Mini, која располага со 228 кс и погон на сите тркала

Октомври 03, 2016 Новитети
Comments Off on ТЕСТ: Mini Cooper 5-Door Pepper – Не-баш-мини MINI!

ТЕСТ: Mini Cooper 5-Door Pepper – Не-баш-мини MINI!

Со задоволство ја прифативме понудата и можноста да поминеме неколку дена со новиот MINI Cooper со 5 врати – малиот британски хечбек носи 3-цилиндерски турбо-бензинец

Мај 11, 2016 Тестови
Comments Off on Премиера на MINI Clubman ALL4 со погон на сите четири тркала

Премиера на MINI Clubman ALL4 со погон на сите четири тркала

MINI продолжува да ја шири својата гама – и го претстави Clubman ALL4 кој има погон на сите четири тркала!

Јануари 21, 2016 Новитети
Comments Off on AC Schnitzer му посвети внимание на најновото Mini!

AC Schnitzer му посвети внимание на најновото Mini!

Тјунерите од AC Schnitzer се меѓу најпознатите тјунери на BMW, но овој пат тие своето внимание му го посветија на најновото MINI – со одлични

Ноември 26, 2015 Тјунинг
Comments Off on Премиера: Новото Mini Convertible!

Премиера: Новото Mini Convertible!

MINI ја претстави топлес верзијата на својот најпопуларен модел – новиот MINI Convertible ќе се нуди со мотори од 116 до 231 коњски сили!

Октомври 29, 2015 Новитети
Comments Off on Официјално отворен новиот салон на М Кар, новиот импортер на BMW и MINI!

Официјално отворен новиот салон на М Кар, новиот импортер на BMW и MINI!

Вчеравечер, во пригодна и свечена атмосфера и официјално беше отворен новиот салон на М Кар, новиот македонски импортер на BMW и MINI, а поканетите гости

Октомври 01, 2015 Вести
Горе © 2011 - 2018 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk