Browsing Tag

mercedes

Comments Off on Утринска Гимнастика: Видео-брошура за Mercedes-Maybach S600

Утринска Гимнастика: Видео-брошура за Mercedes-Maybach S600

Сакате да видите како изгледа луксузниот живот? Погледнете ја видео-брошурата (не, ни случајно немојте да ја наречете реклама) за Mercedes-Maybach S600!

Јули 01, 2015 Видео
Comments Off on Официјални фотографии од ентериерот на Mercedes-Benz AMG GT!

Официјални фотографии од ентериерот на Mercedes-Benz AMG GT!

Mercedes ги објави првите официјални фотографии од наследникот на SLS AMG, кои ни ја прикажуваат спортската и луксузна внатрешност на спортистот

Април 16, 2014 Новитети
Comments Off on F1 болидот на McLaren-Mercedes има монструозни 900 коњски сили!

F1 болидот на McLaren-Mercedes има монструозни 900 коњски сили!

Новите V6 турбо мотори на Mercedes-Benz кои се користат во Formula 1 по сè изгледа имаат повеќе моќ од оноа што се веруваше!

Март 18, 2014 Спорт
Comments Off on Mercedes Concept GLA 45 AMG дебитираше во Лос Анџелес

Mercedes Concept GLA 45 AMG дебитираше во Лос Анџелес

Mercedes-Benz го одбра автомобилскиот саем во Лос Анџелес за премиера на студиската изведба на кросовер изведбата од A45

Ноември 21, 2013 Концепти
Comments Off on Вака ќе изгледа новата S-класа од Mercedes

Вака ќе изгледа новата S-класа од Mercedes

Само една недела пред неговата официјална презентација, откриен е изгледот на најлуксузниот модел на Mercedes-Benz преку модел во размер 1:18 и протечени фотографии од внатрешноста

Мај 14, 2013 Новитети
Comments Off on Brabus тјунинг пакет за Mercedes-Benz A220 CDI

Brabus тјунинг пакет за Mercedes-Benz A220 CDI

Brabus e познат по неговите содржајни тјунинг програми за Mercedes, но сега тјунерот користи поинаков пристап, претставувајќи пакет за A220

Мај 10, 2013 Тјунинг
Comments Off on Први официјални фотографии од Mercedes-Benz GLA Concept

Први официјални фотографии од Mercedes-Benz GLA Concept

Се појавија првите официјални фотографии од концептот Mercedes-Benz GLA, на само три дена пред почетокот на автомобилскиот саем во Шангај

Април 17, 2013 Концепти
Comments Off on Галерија на денот: Mercedes-Benz CLK63 AMG Black Series на ADV.1 фелни

Галерија на денот: Mercedes-Benz CLK63 AMG Black Series на ADV.1 фелни

Германски “маслкар”, конкавни спортски фелни и извонредна фотографија се три работи кои звучат како одличен рецепт за прекрасна фотогалерија

Март 21, 2013 Галерии
Comments Off on Први фотографии од новиот Mercedes-Benz CLA 45 AMG со 360кс

Први фотографии од новиот Mercedes-Benz CLA 45 AMG со 360кс

Oва се првите официјални фотографии од новиот Mercedes-Benz CLA 45 AMG, кој ќе дебитира наредната недела во Њу Јорк

Март 20, 2013 Новитети
Comments Off on Mercedes-Benz CLA пристигна во Македонија!

Mercedes-Benz CLA пристигна во Македонија!

Само еден ден по неговата Европска премиера во Женева, новиот купе-седан на Mercedes-Benz пристигна и во Македонија!

Март 06, 2013 Вести
Comments Off on Brabus 800 Roadster – Mercedes-Benz SL65 AMG кабриолет со 800 кс

Brabus 800 Roadster – Mercedes-Benz SL65 AMG кабриолет со 800 кс

Најпрочуениот тјунер на Mercedes-Benz, Brabus, ќе настапи на автомобилскиот саем во Женева со моделот 800 Roadster, базиран на Mercedes-Benz SL65

Февруари 28, 2013 Тјунинг
Comments Off on Mercedes-Benz A45 AMG Edition 1 – Мускулите на излог!

Mercedes-Benz A45 AMG Edition 1 – Мускулите на излог!

Доколку сметате дека новиот A45 AMG изгледа премногу кротко за неговите 360кс, Mercedes претстави специјална верзија којa ја “издава” својата сила преку нејзиниот екстериер, како

Февруари 16, 2013 Новитети
Comments Off on Gullwing America 300 SLC – Модерен ретро кабриолет!

Gullwing America 300 SLC – Модерен ретро кабриолет!

Gullwing America претстави дигитални скици од нивниот иден автомобил, кој претставува редизајниран Mercedes-Benz SLS Roadster во ретро стил

Февруари 16, 2013 Новитети
Comments Off on Mercedes-Benz A45 AMG – Најбрзиот компактен хечбек во светот!

Mercedes-Benz A45 AMG – Најбрзиот компактен хечбек во светот!

Mercedes-Benz официјално ја претстави најмоќната верзија од новата популарна A-класа, која има повеќе под хаубата од сите конкуренти во Ц-сегментот

Февруари 13, 2013 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk