Browsing Tag

mercedes-benz

0

Mercedes-Maybach G650 Landaulet – Врв на теренската опулентност!

Врвот на теренскиот луксуз доаѓа од Mercedes-Maybach, и тоа во форма на G650 со голем V12 кој испорачува 630 коњски сили и 1000 Nm вртежен

Февруари 13, 2017 Новитети
Comments Off on Mercedes-AMG E63 S Wagon – Мега-караван со 612 коњски сили!

Mercedes-AMG E63 S Wagon – Мега-караван со 612 коњски сили!

AMG-дивизијата на Mercedes-Benz не си игра играчки – тукушто го претставија најновиот E63 S Wagon – и големиот караван забрзува „до стотка“ за само 3.5

Февруари 02, 2017 Новитети
Comments Off on Aestetics A Concept го најавува новиот дизајнерски јазик на Mercedes-Benz

Aestetics A Concept го најавува новиот дизајнерски јазик на Mercedes-Benz

Mercedes-Benz го најави новиот дизајнерски правец по кој ќе се движат претстојните компактни возила, со скулптурата наречена Aestetics

Јануари 31, 2017 Концепти
Comments Off on Иднината на AMG значи нови модели, повеќе моќ и уште повеќе престиж!

Иднината на AMG значи нови модели, повеќе моќ и уште повеќе престиж!

Супер-спортскиот огранок на Mercedes-Benz продава сè повеќе и повеќе автомобили – минатата година само во САД ја зголемија продажбата за 33% – и луѓето кои

Јануари 16, 2017 Вести
Comments Off on Mercedes-Benz го претстави освежениот GLA и неговата моќна AMG изведба

Mercedes-Benz го претстави освежениот GLA и неговата моќна AMG изведба

На самиот почеток на Саемот на Автомобили во Детроит, германскиот производител го претстави фејслифтираниот компактен кросовер GLA, но и неговата моќна AMG изведба која сега

Јануари 09, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Audi R8 V10 против Mercedes-AMG GT S

Утринска Гимнастика: Audi R8 V10 против Mercedes-AMG GT S

Едниот автомобил има 5.2-литарски атмосферски V10, другиот автомобил има 4-литарски твин-турбо V8. Едниот автомобил располага со 540 коњски сили, другиот со 510. Едниот „граба“ со

Јануари 02, 2017 Видео
Comments Off on Prior-Design го „набилда“ Mercedes-Benz S-Class Coupe со грст суплементи

Prior-Design го „набилда“ Mercedes-Benz S-Class Coupe со грст суплементи

Познатата тјунерска компанија Prior-Design претстави нов бодикит за луксузниот Mercedes S-Class Coupe, кој го прави да изгледа како професионален бодибилдер во тесен смокинг

Декември 22, 2016 Тјунинг
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Новата Mercedes-Benz E-Class Coupe

ПРЕМИЕРА: Новата Mercedes-Benz E-Class Coupe

За оние на кои C-Class Coupe им е премал автомобил, а S-Class Coupe преголем – тука е идеалниот E-Class Coupe!

Декември 14, 2016 Новитети
Comments Off on Новата Digital Light технологија на Mercedes-Benz ветува револуција во осветлувањето!

Новата Digital Light технологија на Mercedes-Benz ветува револуција во осветлувањето!

Онаму каде конкурентите одат во насока на ласерско осветлување, Mercedes-Benz реши да пристапи малку поинаку и ја претстави новата Digital Light технологија!

Декември 06, 2016 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Brabus G63 го прави тоа што најдобро го знае!

Утринска Гимнастика: Brabus G63 го прави тоа што најдобро го знае!

Ако постои некој автомобил кој отклучува нови можности за стигнување до саканата дестинација надвор од урбаните средини, тоа најдобро го прави Brabus G63, а ова

Ноември 21, 2016 Видео
Comments Off on Премиера: Mercedes-Maybach S650 Cabriolet – 630 коњски сили, 300 примероци, 300.000 евра!

Премиера: Mercedes-Maybach S650 Cabriolet – 630 коњски сили, 300 примероци, 300.000 евра!

Го сакате најлуксузниот  и најексклузивниот голем кабриолет на светот? Бидете подготвени да одвоите најмалку 300.000 евра за Mercedes-Maybach S650 Cabriolet!

Ноември 16, 2016 Новитети
Comments Off on Mercedes-Benz внесува луксуз во пикап сегментот со X-Class Concept

Mercedes-Benz внесува луксуз во пикап сегментот со X-Class Concept

Mercedes-Benz гледа недостаток од премиум модели во пикап сегментот, а за да ја пополни таа празнина го создаде новиот X-Class Concept, претставен во две верзии

Октомври 26, 2016 Концепти
Comments Off on Германска надмоќ: Претставени Mercedes-AMG E63 и E63 S со 563, односно 603 коњски сили!

Германска надмоќ: Претставени Mercedes-AMG E63 и E63 S со 563, односно 603 коњски сили!

Спортската AMG дивизија на Mercedes ги претстави најснажните E63 и E63 S изведби од најновата генерација на E-Class

Октомври 26, 2016 Новитети
Comments Off on Париз 2016: Generation EQ – Вовед во електричната иднина на Mercedes-Benz!

Париз 2016: Generation EQ – Вовед во електричната иднина на Mercedes-Benz!

Mercedes-Benz во Париз ја претстави својата визија за електричната гама на возила кои ќе ги понуди во блиската иднина – а приказната започнува со електричниот

Септември 29, 2016 Концепти
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk