Browsing Tag

mercedes-amg

Comments Off on Женева 2017: Mercedes-AMG GT Concept има 4 врати и 800 коњски сили!

Женева 2017: Mercedes-AMG GT Concept има 4 врати и 800 коњски сили!

Со концептот кој Mercedes-AMG тукушто го претстави во Женева, германскиот производител најавува седан со четири врати кој ќе им се придружи на GT и GT

Март 07, 2017 Концепти
Comments Off on Mercedes-AMG E63 S Wagon – Мега-караван со 612 коњски сили!

Mercedes-AMG E63 S Wagon – Мега-караван со 612 коњски сили!

AMG-дивизијата на Mercedes-Benz не си игра играчки – тукушто го претставија најновиот E63 S Wagon – и големиот караван забрзува „до стотка“ за само 3.5

Февруари 02, 2017 Новитети
Comments Off on Иднината на AMG значи нови модели, повеќе моќ и уште повеќе престиж!

Иднината на AMG значи нови модели, повеќе моќ и уште повеќе престиж!

Супер-спортскиот огранок на Mercedes-Benz продава сè повеќе и повеќе автомобили – минатата година само во САД ја зголемија продажбата за 33% – и луѓето кои

Јануари 16, 2017 Вести
Comments Off on Mercedes-AMG подготвува моќен хиперавтомобил наречен Project One

Mercedes-AMG подготвува моќен хиперавтомобил наречен Project One

Спортската дивизија на Mercedes-Benz развива хиперавтомобил кој ќе испорачува над 1000 кс и ќе располага со F1 технологии

Јануари 11, 2017 Новитети
Comments Off on Mercedes-Benz го претстави освежениот GLA и неговата моќна AMG изведба

Mercedes-Benz го претстави освежениот GLA и неговата моќна AMG изведба

На самиот почеток на Саемот на Автомобили во Детроит, германскиот производител го претстави фејслифтираниот компактен кросовер GLA, но и неговата моќна AMG изведба која сега

Јануари 09, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Audi R8 V10 против Mercedes-AMG GT S

Утринска Гимнастика: Audi R8 V10 против Mercedes-AMG GT S

Едниот автомобил има 5.2-литарски атмосферски V10, другиот автомобил има 4-литарски твин-турбо V8. Едниот автомобил располага со 540 коњски сили, другиот со 510. Едниот „граба“ со

Јануари 02, 2017 Видео
Comments Off on Германска надмоќ: Претставени Mercedes-AMG E63 и E63 S со 563, односно 603 коњски сили!

Германска надмоќ: Претставени Mercedes-AMG E63 и E63 S со 563, односно 603 коњски сили!

Спортската AMG дивизија на Mercedes ги претстави најснажните E63 и E63 S изведби од најновата генерација на E-Class

Октомври 26, 2016 Новитети
Comments Off on Mercedes-AMG го најавува отворениот AMG GT C!

Mercedes-AMG го најавува отворениот AMG GT C!

Mercedes-Benz и AMG-дивизијата ја најавуваат долго-очекуваната кабриолет изведба на одличниот AMG GT – кој најверојатно ќе се вика едноставно – AMG GT C!

Септември 13, 2016 Новитети
Comments Off on Продолжува мини-AMG офанзивата – Mercedes-AMG го претстави GLC 43 Coupe

Продолжува мини-AMG офанзивата – Mercedes-AMG го претстави GLC 43 Coupe

Како и грст други модели кои ја носат ознаката 43 во гамата на Mercedes-AMG, спортскиот кросовер е придвижуван од 3-литарски би-турбо V6 бензинец кој испорачува

Септември 01, 2016 Новитети
Comments Off on Максимален луксуз под отворено небо – Mercedes-AMG S63 Cabriolet пристигна во Скопје!

Максимален луксуз под отворено небо – Mercedes-AMG S63 Cabriolet пристигна во Скопје!

AMG-изведбите се ултимативните варијанти на моделите на Mercedes-Benz. Во Скопје пристигна кабриолет изведбата од големото купе на AMG кое може да се пофали со дури

Август 12, 2016 Вести
Comments Off on Монструозен Mercedes-AMG C63 S Coupe пристигна во Скопје!

Монструозен Mercedes-AMG C63 S Coupe пристигна во Скопје!

Мускулестото германско супер-купе крие 4-литарски twin-turbo V8 благодарение на кој има на располагање 510 коњски сили!

Август 06, 2016 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Аеродинамиката на новиот Mercedes-AMG GT R

Утринска Гимнастика: Аеродинамиката на новиот Mercedes-AMG GT R

Монструозниот AMG GT R влече инспирација и технологија директно од тркачката GT 3 верзија, а огромен удел во перформансите има и напредната аеродинамика на новиот

Јули 01, 2016 Видео
Comments Off on Претставен „Ѕверот од Зелениот Пекол“ – Mercedes-AMG GT R има 585 коњски сили!

Претставен „Ѕверот од Зелениот Пекол“ – Mercedes-AMG GT R има 585 коњски сили!

AMG-дивизијата ја претстави најекстремната верзија на супер-спортскиот GT – ја носи ознаката GT R, полесен е 90 килограми и има на располагање 585 коњски сили!

Јуни 25, 2016 Новитети
Comments Off on Луис Хамилтон го бара „Чудовиштето од Зелениот Пекол“ – Mercedes-AMG GT R

Луис Хамилтон го бара „Чудовиштето од Зелениот Пекол“ – Mercedes-AMG GT R

Луис Хамилтон преку видео ја најавува претстојната потврдокорна изведба од суперавтомобилот Mercedes AMG GT, која пристигнува со подобрени перформанси

Јуни 21, 2016 Видео
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk