Browsing Tag

mercedes-amg

Comments Off on ОФИЦИЈАЛНО: Mercedes-AMG конечно го претстави монструозниот Project One

ОФИЦИЈАЛНО: Mercedes-AMG конечно го претстави монструозниот Project One

Конечно, пред стартот на Франкфуртското Ауто Шоу, Mercedes-AMG го претстави својот хипер-автомобил кој се вика Project One и може да постигне 200 километри на час

Септември 11, 2017 Новитети
Comments Off on Официјално: Mercedes-AMG Project One доаѓа во Франкфурт!

Официјално: Mercedes-AMG Project One доаѓа во Франкфурт!

Хипер-автомобилот на Mercedes-Benz ќе ја види светлината на денот за само неколку седмици на Франкфуртското ауто-шоу!

Септември 01, 2017 Концепти
Comments Off on Утринска Гимнастика: Новиот Audi RS5 против Mercedes AMG C63 S и BMW M4!

Утринска Гимнастика: Новиот Audi RS5 против Mercedes AMG C63 S и BMW M4!

Моделите на Audi се секогаш брзи по права линија, што им создава сериозна главоболка на нивните конкуренти. Дали новиот RS5 ја продолжува оваа традиција останува

Јули 25, 2017 Видео
Comments Off on Aston Martin DB11 доби и V8 турбо-бензинец – и тоа од AMG!

Aston Martin DB11 доби и V8 турбо-бензинец – и тоа од AMG!

Aston Martin конечно и официјално објави дека новиот DB11 ќе може да се нарача и со V8 мотор – и тоа со 4-литарскиот твин-турбо V8

Јуни 30, 2017 Новитети
Comments Off on Mercedes-AMG објави официјални технички податоци за Project One

Mercedes-AMG објави официјални технички податоци за Project One

Знаменосецот на AMG-дивизијата ќе биде произведен во само 275 примероци – и сите се веќе продадени – но сепак претставува вистинско технолошко чудо!

Мај 29, 2017 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Mercedes-AMG E63 S забрзува од 0 до 307 километри на час!

Утринска Гимнастика: Mercedes-AMG E63 S забрзува од 0 до 307 километри на час!

Супер-седанот на Mercedes-Benz има на располагање дури 603 коњски сили, благодарение на неговиот 4-литарски твин-турбо V8 – и погледнете како ги искористува на најдобриот можен

Мај 17, 2017 Видео
Comments Off on Новата платформа со погон на предни тркала на Mercedes ќе се користи за 8 модели

Новата платформа со погон на предни тркала на Mercedes ќе се користи за 8 модели

Mercedes-Benz официјално потврди дека новата платформа со погон на предните тркала која ќе се појави со следната А-Класа ќе се користи кај дури осум различни

Мај 08, 2017 Вести
Comments Off on Brabus 850 XL Widestar е Mercedes-AMG GLS63 со 850 коњски сили!

Brabus 850 XL Widestar е Mercedes-AMG GLS63 со 850 коњски сили!

Најпознатиот тјунер на Германскиот луксузен бренд претстави третман за подобрување на перформансите на најголемиот SUV во гамата

Мај 04, 2017 Тјунинг
Comments Off on Ова е сè што знаеме за Project One на Mercedes-AMG

Ова е сè што знаеме за Project One на Mercedes-AMG

AMG-дивизијата на Mercedes-Benz се подготвува да го лансира својот нов знаменосец – а ова е сè што знаеме за новиот хипер-автомобил на германските мега-тјунери!

Мај 04, 2017 Вести
Comments Off on Mercedes-Benz го освежи својот знаменосец – големиот S-Class!

Mercedes-Benz го освежи својот знаменосец – големиот S-Class!

Врвниот модел на Mercedes-Benz – големата S-Class – го доби своето освежување, а со тоа и дискретно освежен дизајн и грст нови технологии и мотори!

Април 19, 2017 Новитети
Comments Off on Следната генерација на Mercedes SL ќе биде развиена од AMG

Следната генерација на Mercedes SL ќе биде развиена од AMG

Со претставувањето на новите AMG GT Roadster и S-Class Convertible, моделот SL изгуби дел од својот шарм. Со цел да го поправи тоа и да

Април 18, 2017 Вести
Comments Off on Mercedes-AMG ги претстави новите GLC 63 и GLC Coupe 63!

Mercedes-AMG ги претстави новите GLC 63 и GLC Coupe 63!

Новите GLC 63 и GLC Coupe 63 на Mercedes-AMG доаѓаат со 476 или 510 коњски сили и благодарение на 4-литарскиот V8 се подготвени за борба

Април 05, 2017 Новитети
Comments Off on Brabus го засили Mercedes-AMG C63 S Cabriolet на 650 коњски сили

Brabus го засили Mercedes-AMG C63 S Cabriolet на 650 коњски сили

Познатата тјунерска компанија Brabus претстави пакет за засилување на Mercedes-AMG C63 S Cabriolet за оние кои сакаат “побрз ветар во своите коси&#

Март 31, 2017 Тјунинг
Comments Off on Женева 2017: Mercedes-AMG GT Concept има 4 врати и 800 коњски сили!

Женева 2017: Mercedes-AMG GT Concept има 4 врати и 800 коњски сили!

Со концептот кој Mercedes-AMG тукушто го претстави во Женева, германскиот производител најавува седан со четири врати кој ќе им се придружи на GT и GT

Март 07, 2017 Концепти
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk