Browsing Tag

mclaren

Comments Off on ПРЕМИЕРА: McLaren Senna – Супер-ексклузивен хипер-автомобил со 800 коњски сили!

ПРЕМИЕРА: McLaren Senna – Супер-ексклузивен хипер-автомобил со 800 коњски сили!

Најновиот член на Ultimate Series возилата на McLaren го носи името на легендарниот F1 возач и со тоа ја покажува сериозноста на перформансите кои ги

Декември 10, 2017 Новитети
Comments Off on McLaren ја враќа централната возачка позиција!

McLaren ја враќа централната возачка позиција!

Британскиот производител го враќа еден од најпрепознатливите детали – најавува концепт со централно возачко седиште!

Септември 29, 2017 Концепти
Comments Off on McLaren 570S Spider – „Стотка“ за 3.2 секунди под отворено небо

McLaren 570S Spider – „Стотка“ за 3.2 секунди под отворено небо

Најмалиот McLaren ја доби својата отворена изведба – која благодарение на 570 коњски сили и 600 Nm вртежен момент забрзува до 100 километри на час

Јуни 20, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: McLaren P1 GTR LM поставува рекорд на Goodwood Festival of Speed

Утринска Гимнастика: McLaren P1 GTR LM поставува рекорд на Goodwood Festival of Speed

Минатата година монструозниот McLaren P1 GTR LM постави можеби недостижен рекорд на Goodwood Фестивалот на Брзината – а сега можеме да видиме како тоа изгледало

Мај 10, 2017 Видео
Comments Off on McLaren Special Operations подготви специјален 570GT обвиен во карбонски пердуви!

McLaren Special Operations подготви специјален 570GT обвиен во карбонски пердуви!

Карбонските влакна се одличен материјал за изработка на автомобили – лесен и цврст материјал кој допринесува многу за напредокот на автомобилизмот. Токму затоа McLaren направи

Април 03, 2017 Новитети
Comments Off on Женева 2017: 650S оди во пензија, McLaren го претстави новиот 720S!

Женева 2017: 650S оди во пензија, McLaren го претстави новиот 720S!

Кога пред неколку години McLaren се врати на сцената, никој не очекуваше колкаво влијание ќе имаат – а денес британскиот бренд го претстави наследникот на

Март 08, 2017 Новитети
Comments Off on Се појави првата фотографија од новиот McLaren 720S

Се појави првата фотографија од новиот McLaren 720S

Со прикажувањето на новиот суперавтомобил на McLaren на потенцијалните идни купувачи на тајни настани во САД, беше само прашање на време кога ќе се појави

Јануари 30, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Танцување со McLaren 570S на замрзнато езеро!

Утринска Гимнастика: Танцување со McLaren 570S на замрзнато езеро!

Дали некогаш сте се запрашале како би било да возите McLaren на мраз? Ова видео ни го прикажува токму тоа – 570S Coupe во сензационалната

Декември 21, 2016 Видео
Comments Off on Кој звучи подобро – McLaren P1 GTR или Ferrari FXX K?

Кој звучи подобро – McLaren P1 GTR или Ferrari FXX K?

Еве можност да споредите и самите да одлучите – кој хипер-автомобил звучи подобро – екстремниот McLaren P1 GTR или експерименталниот Ferrari FXX

Декември 26, 2015 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Драг-трка меѓу McLaren P1, Ferrari LaFerrari и Porsche 918!

Утринска Гимнастика: Драг-трка меѓу McLaren P1, Ferrari LaFerrari и Porsche 918!

Конечно! По долготрајно чекање, конечно „официјална“ драг-трка меѓу монструозните хипер-автомобили на McLaren, Porsche и Ferrari! Што мислите, кој е најбрз

Ноември 19, 2015 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: McLaren го слави стартот на производството на 675LT!

Утринска Гимнастика: McLaren го слави стартот на производството на 675LT!

McLaren 675LT – или Longtail, ако така милувате – има на располагање 675 коњски сили и 700 Nm вртежен момент, а компанијата на тркачата патека

Јули 15, 2015 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: The Pinnacle Portfolio – Колекција вредна 65 милиони долари!

Утринска Гимнастика: The Pinnacle Portfolio – Колекција вредна 65 милиони долари!

Наскоро на аукција ќе се најде една од најдобрите автомобилски колекции во светот – колекцијата позната како Pinnacle Portfolio, која вреди неверојатни 65 милиони долари!

Јули 13, 2015 Видео
Comments Off on CARclub Галерија: McLaren MP4-12C во Скопје!

CARclub Галерија: McLaren MP4-12C во Скопје!

Деновиве низ нашиот главен град се движеше вистинска егзотика – McLaren MP4-12C – а ние имавме ексклузивен пристап до несекојдневниот автомобил и направивме одлична фото-галерија!

Јули 08, 2015 Галерии
Comments Off on Злобното изгледа фантастично – McLaren P1 by MSO!

Злобното изгледа фантастично – McLaren P1 by MSO!

McLaren Special Operations е дивизијата на McLaren која се занимава со изработка на екстремни и уникатни верзии на автомобилите на брендот – а овој злобен

Јуни 05, 2015 Новитети
Горе © 2011 - 2018 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk