Browsing Tag

mazda

Comments Off on Најдобрите дизајни за 2017 според Red Dot доаѓаат од Audi, Ferrari, Kia и Mazda!

Најдобрите дизајни за 2017 според Red Dot доаѓаат од Audi, Ferrari, Kia и Mazda!

Red Dot е институцијата која со години ги избира најдобрите дизајни и тукушто ги објавија најдобрите дизајни во областа на автомобилите за оваа година!

Април 04, 2017 Вести
Comments Off on Mazda ја претстави новата CX-5, пристигнува следната година

Mazda ја претстави новата CX-5, пристигнува следната година

CX-5 е успешна приказна за Mazda – привлечниот и модерен SUV е еден од најпродаваните на јапонскиот бренд. Mazda тукушто ја претстави втората генерација на

Ноември 18, 2016 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Дрифт со Мед Мајк и BADBUL на преминот Franschhoek

Утринска Гимнастика: Дрифт со Мед Мајк и BADBUL на преминот Franschhoek

Лудиот Мајк објави видео во кое максимално ги испита границите на својот дрифт автомобил Mazda RX8 ‘Злобен Бик’ на иконскиот премин Franschhoek во Јужна Африка

Октомври 12, 2016 Видео
Comments Off on Mazda MX-5 RF започна со производство во Јапонија

Mazda MX-5 RF започна со производство во Јапонија

Првите примероци од тарга изведбата на Mazda MX-5 само што ја напуштија производната лента на фабриката во Хирошима, Јапонија

Октомври 07, 2016 Новитети
Comments Off on Mazda ја освежи 3 за домашниот пазар!

Mazda ја освежи 3 за домашниот пазар!

Mazda 3 – или Mazda Axela како што е позната на домашниот, јапонски пазар – го доби очекуваното освежување, а меѓу новитетите издвојуваме редизајниран преден

Јули 26, 2016 Новитети
Comments Off on Mazda подготвува MX-5 Icon Edition за Goodwood Festival of Speed

Mazda подготвува MX-5 Icon Edition за Goodwood Festival of Speed

Јапонскиот производител подготвува специјална изведба на малиот роудстер за Goowood Фестивалот на Брзината – и ја нарече MX-5 Icon Edition!

Јуни 16, 2016 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Лудиот Mike Whiddett и неговата дрифт Mazda MX-5 „Radbull“

Утринска Гимнастика: Лудиот Mike Whiddett и неговата дрифт Mazda MX-5 „Radbull“

Познатиот дрифтер – Лудиот Мајк – и неговата уникатнo подготвена Mazda MX-5 наречена Radbull ни прикажуваат нова доза од убавината на професионалниот дрифт

Мај 31, 2016 Видео
Comments Off on Произведени еден милион примероци од Mazda MX-5

Произведени еден милион примероци од Mazda MX-5

Роудстерот Mazda MX-5 беше прогласен за Светски Автомобил на Годината при крајот на минатиот месец, а сега Јапонската компанија слави уште едно важно достигнување – производството

Април 27, 2016 Вести
Comments Off on Ова се најбезбедните автомобили за пешаците според EuroNCAP

Ова се најбезбедните автомобили за пешаците според EuroNCAP

Во Европа, околу 14% од сите сообраќајни несреќи вклучуваат пешаци, што ги прави EuroNCAP тестовите екстремно значајни и пресудни во целокупниот безбедносен рејтинг на еден

Април 19, 2016 Вести
Comments Off on ТЕСТ: Mazda MX-5 2.0 160 Ultimate – Дефиниција за забава!

ТЕСТ: Mazda MX-5 2.0 160 Ultimate – Дефиниција за забава!

Поминавме неколку дена со најновата генерација на легендарниот јапонски роудстер – малата Mazda MX-5! Без никакви резерви можеме да кажеме дека ова е еден од

Април 14, 2016 Тестови
Comments Off on Mazda патентираше нов турбо-ротор, навестува подобра економичност и повеќе од 400 коњски сили!

Mazda патентираше нов турбо-ротор, навестува подобра економичност и повеќе од 400 коњски сили!

Јапонскиот производител даде навестување за плановите да инсталира турбополнач на претстојниот ванкелов мотор наменет за идниот RX модел, најавен преку концептот RX-Vision

Април 07, 2016 Новитети
Comments Off on Mazda најавува можно пристигнување на CX-9 и во Европа

Mazda најавува можно пристигнување на CX-9 и во Европа

Големиот SUV на Mazda никогаш не се нудеше на стариот континент, но по максимално позитивните реакции кои ги изнуди најновата генерација, јапонскиот производител го најавува

Март 30, 2016 Вести
Comments Off on Малата Mazda MX-5 е светски автомобил на годината за 2016!

Малата Mazda MX-5 е светски автомобил на годината за 2016!

Веќе традиционално, на саемот на автомобили во Њу Јорк е прогласен светскиот автомобил на годината – а оваа година признанието го однесе Mazda MX-5!

Март 25, 2016 Вести
Comments Off on Претставена новата Mazda MX-5 RF со преклоплив тарга кров

Претставена новата Mazda MX-5 RF со преклоплив тарга кров

Јапонскиот производител на саемот на автомобили во Њу Јорк ќе ја претстави новата MX-5 RF која ќе се нуди со подвижен тарга кров!

Март 23, 2016 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk