Browsing Tag

maserati

Comments Off on Фабриката Maserati Avv. Giovanni Agnelli го произведе 100.000-тиот автомобил од 2013

Фабриката Maserati Avv. Giovanni Agnelli го произведе 100.000-тиот автомобил од 2013

Официјално наречена Officine Maserati Grugliasco S.p.A., фабриката каде што Maserati ги произведува Ghibli и Quattroporte започна со работа во првата четвртина од 2013. За краткиот

Декември 16, 2016 Вести
Comments Off on Електричниот автомобил на Maserati ќе биде нешто досега невидено!

Електричниот автомобил на Maserati ќе биде нешто досега невидено!

Италијанскиот производител најави дека подготвува електричен автомобил – но и дека тоа што ќе го понудат ќе биде нешто сосем ново на пазарот!

Октомври 10, 2016 Вести
Comments Off on ТЕСТ: Maserati Ghibli S Q4 – Ghibli во вистинско издание!

ТЕСТ: Maserati Ghibli S Q4 – Ghibli во вистинско издание!

Неодамна имавме можност да поминеме малку време со врвната изведба на Maserati Ghibli – варијантата S Q4 која крие 3-литарски твин-турбо V6 со потекло од

Август 16, 2016 Тестови
Comments Off on Шефот на Maserati сака наследник на MC12

Шефот на Maserati сака наследник на MC12

Помина навистина многу време од легендарниот и ултра-екслузивен MC12 – сега Harald Wester, шефот на Maserati сака негов наследник!

Август 03, 2016 Вести
Comments Off on Sergio Marchionne размислува за електрично Maserati Alfieri

Sergio Marchionne размислува за електрично Maserati Alfieri

Претседателот на Fiat Chrysler Automotive откри дека размислува за електрична верзија на Maserati Alfieri и можноста за ваков автомобил да се појави на пазарот

Јули 12, 2016 Вести
Comments Off on Maserati Quattroporte добива мало стилско освежување

Maserati Quattroporte добива мало стилско освежување

Шестата генерација на Quattroporte само што претрпе третман за обновување, три години по нејзиното лансирање

Јуни 15, 2016 Новитети
Comments Off on Maserati го претстави својот прв SUV – ова е Levante!

Maserati го претстави својот прв SUV – ова е Levante!

Првиот Maserati SUV пристигнува на пазарот во текот на оваа година – премиерата е закажана за Женева, а италијанскиот теренец ќе се нуди со два

Февруари 22, 2016 Новитети
Comments Off on ТЕСТ: Maserati Ghibli Diesel – Алтернативна и поегзотична реалност!

ТЕСТ: Maserati Ghibli Diesel – Алтернативна и поегзотична реалност!

Ghibli е моделот со кој Maserati ќе се обиде да им ги побрка сметките на германските ривали – а со силните атрибути кои ги носи, тоа

Јануари 05, 2016 Тестови
Comments Off on Утринска Гимнастика: The Pinnacle Portfolio – Колекција вредна 65 милиони долари!

Утринска Гимнастика: The Pinnacle Portfolio – Колекција вредна 65 милиони долари!

Наскоро на аукција ќе се најде една од најдобрите автомобилски колекции во светот – колекцијата позната како Pinnacle Portfolio, која вреди неверојатни 65 милиони долари!

Јули 13, 2015 Видео
Comments Off on Maserati Alfieri 2+2 Concept – Останавме без зборови!

Maserati Alfieri 2+2 Concept – Останавме без зборови!

Од време на време се појавува концепт кој едноставно нè остава без зборови – и токму тоа се случува со новиот Alfieri 2+2 Concept од

Март 04, 2014 Концепти
Comments Off on Утринска Гимнастика: Новиот Мaserati Ghibli

Утринска Гимнастика: Новиот Мaserati Ghibli

Италијанскиот бренд претстави промотивно видео за новиот Ghibli, со цел уште подобро да го прикаже на потенцијалните купувачи

Јули 24, 2013 Видео
Comments Off on Maserati го објаснува дизајнот на новиот Ghibli

Maserati го објаснува дизајнот на новиот Ghibli

Одговорниот за дизајн во Maserati – Marco Tencone – зборува за дизајнот на новиот седан на Maserati кој го воскресна името Ghibli

Јуни 24, 2013 Видео
Comments Off on Премиера: Maserati Ghibli – првиот Maserati со дизел мотор!

Премиера: Maserati Ghibli – првиот Maserati со дизел мотор!

Ова е Maserati Ghibli – моделот кој би требало да му помогне на италијанскиот производител подобро да конкурира на светските пазари – и за прв

Април 09, 2013 Новитети
Comments Off on LaMaserati MC22 според Антон Ѓоршев!

LaMaserati MC22 според Антон Ѓоршев!

Веќе пишувавме за можниот наследник на Maserati MC-12 базиран на LaFerrari, а македонскиот дизајнер Антон Ѓоршев ни претстави како тоа би можело да изгледа!

Април 02, 2013 Концепти
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk