Browsing Tag

Lexus

Comments Off on ТЕСТ: Lexus NX300h F-Sport – Хибриден премиум SUV со спортски лик

ТЕСТ: Lexus NX300h F-Sport – Хибриден премиум SUV со спортски лик

Мораме да признаеме дека F-Sport изведбата на хибридниот SUV на Lexus ни изгледа одлично – па со задоволство ја прифативме можноста да поминеме неколку дена

Јуни 13, 2017 Тестови
Comments Off on Луксузниот Lexus NX доби дискретен фејслифт

Луксузниот Lexus NX доби дискретен фејслифт

Јапонскиот бренд го претстави обновениот модел NX на автомобилскиот саем во Шангај

Април 19, 2017 Новитети
Comments Off on Lexus претстави систем за поместување на бавните возила на патот

Lexus претстави систем за поместување на бавните возила на патот

Доколку некогаш сте се биле попречени од бавно возило кое се движи во најлевата лента и покрај тоа што десните коловозни ленти се слободни за движење, Lexus

Април 03, 2017 Новитети
Comments Off on Lexus го најавува освежениот NX SUV

Lexus го најавува освежениот NX SUV

Популарниот SUV на Lexus наскоро ќе го добие своето освежување – премиум огранокот на Toyota го најави фејслифтот на NX за саемот на автомобили во

Март 29, 2017 Новитети
Comments Off on ТЕСТ: Lexus NX300h Luxury – Алтернативен луксуз!

ТЕСТ: Lexus NX300h Luxury – Алтернативен луксуз!

Луксузниот хибриден теренец на Lexus е вистинска алтернатива во својот сегмент – а ние поминавме неколку дена со него за подобро да го запознаеме

Март 10, 2017 Тестови
Comments Off on Lexus ја претстави новата генерација на знаменосецот LS

Lexus ја претстави новата генерација на знаменосецот LS

Пристигна новата пониска, поширока, петта генерација на седанот LS – базирана на платформата GA-L, која дебитираше кај LC 500 Coupe

Јануари 10, 2017 Новитети
Comments Off on ТЕСТ: Lexus RX 450h President – Опуштен јапонски луксуз

ТЕСТ: Lexus RX 450h President – Опуштен јапонски луксуз

Неодамна имавме можност да поминеме викенд со големиот и луксузен хибриден SUV на Lexus, кој нуди интересна алтернатива на доминантните германци!

Септември 27, 2016 Тестови
Comments Off on Lexus најавува нов несекојдневен урбан SUV со UX концептот

Lexus најавува нов несекојдневен урбан SUV со UX концептот

Lexus стана препознатлив по своите несекојдневни, дури провокативни дизајни – и токму во таа насока ја продолжува својата приказна со UX концептот кој го најавува

Септември 12, 2016 Концепти
Comments Off on Lexus го подмлади седанот IS со скромно освежување

Lexus го подмлади седанот IS со скромно освежување

Со цел да го направи помодерен и посериозен конкурент на BMW Серија 3 и Mercedes C-Class, Lexus ја освежи актуелната генерација на моделот IS на средината

Април 27, 2016 Новитети
Comments Off on Lexus го претстави хибридниот LC 500h со 359 коњски сили

Lexus го претстави хибридниот LC 500h со 359 коњски сили

Lexus ја претстави хибридната верзија на LC купето – а хибридната верзија доаѓа со 3.5-литарски V6, електромотор и 4-степен автоматски менувач

Февруари 22, 2016 Новитети
Comments Off on Lexus го најавува наследникот на LS со водородниот LF-FC концепт

Lexus го најавува наследникот на LS со водородниот LF-FC концепт

Јапонскиот производител на хај-тек премиум автомобили ја најавува иднината на своите големи луксузни седани со LF-FC концептот кој е придвижуван од водородна горивна ќелија

Февруари 18, 2016 Концепти
Comments Off on Lexus најдобар според AutoExpress Driver Power, признанија и за Renault, Porsche, Seat..

Lexus најдобар според AutoExpress Driver Power, признанија и за Renault, Porsche, Seat..

Driver Power анкетата која ја прави британскиот AutoExpress опфаќа преку 60.000 возачи и над 200 различни автомобили – и ова се најдобрите автомобили за 2015 година!

Јануари 24, 2016 Вести
Comments Off on Lexus го претстави спектакуларниот LC500!

Lexus го претстави спектакуларниот LC500!

По долгите најави, луксузната гранка на Toyota го претстави својот нов знаменосец – големиот, моќен и луксузен LC500!

Јануари 13, 2016 Новитети
Comments Off on Нешто навистина кул – Lexus NX на тркала направени од мраз!

Нешто навистина кул – Lexus NX на тркала направени од мраз!

Еве нешто навистина несекојдневно – дури навистина кул! Lexus претстави тркала и гуми од мраз за ултра-авантгардниот NX кросовер!

Декември 21, 2015 Видео
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk