Browsing Tag

land rover

Comments Off on Velar е најновиот Coupe-SUV модел на Range Rover

Velar е најновиот Coupe-SUV модел на Range Rover

Четвртиот член од постојано прошируваната фамилија на Range Rover е наречен Velar и е делумно откриен пред да биде официјално претставен во целост на автомобилскиот

Февруари 23, 2017 Новитети
Comments Off on Range Rover Sport SVR – „Стотка“ за околу 5 секунди, на било која подлога!

Range Rover Sport SVR – „Стотка“ за околу 5 секунди, на било која подлога!

Големиот SUV на Range Rover тежи замашни 2335 килограми – но благодарение на 5-литарскиот компресорски V8, ѕверот од SVR може да постигне импресивни резултати!

Јануари 24, 2017 Видео
Comments Off on Неделно Кино: Откривање на вистинските бои на Швајцарија со Land Rover Defender!

Неделно Кино: Откривање на вистинските бои на Швајцарија со Land Rover Defender!

Познато е дека Швајцарија ги крие најпрекрасните пејсажи во светот, а Steed Tours со нивниот специјално подготвен Land Rover Defender го нудат најлесниот начин за

Јануари 15, 2017 Видео
Comments Off on Automobili Group е новиот овластен увозник за Jaguar и Land Rover за Македонија и Косово

Automobili Group е новиот овластен увозник за Jaguar и Land Rover за Македонија и Косово

Британските Jaguar и Land Rover се враќаат на македонскиот пазар – Automobili Group e новиот официјален импортер и дистрибутер на овие возила за Македонија и Косово

Декември 19, 2016 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Пеколен спуст со Range Rover Sport по Inferno Mürren!

Утринска Гимнастика: Пеколен спуст со Range Rover Sport по Inferno Mürren!

Land Rover го изложи моделот Range Rover Sport на досега најтешкиот предизвик – симнување по една од најтешките скијачки патеки во светот

Ноември 08, 2016 Видео
Comments Off on Париз 2016: Land Rover официјално го претстави новиот Discovery

Париз 2016: Land Rover официјално го претстави новиот Discovery

По неодамнешната најава и првите објавени детали, Land Rover во Париз официјално го претстави новиот Discovery!

Септември 30, 2016 Новитети
Comments Off on Jaguar Land Rover претстави нов Ingenium бензински мотор и нов автоматски 8-брзински менувач

Jaguar Land Rover претстави нов Ingenium бензински мотор и нов автоматски 8-брзински менувач

Британскиот луксузен бренд го започна производството на новиот 2-литарски 4-цилиндерски бензински мотор, но објави и детали за целосно нов автоматски менувач кој ќе го нуди

Септември 16, 2016 Вести
Comments Off on Land Rover го откри лицето на новиот Discovery

Land Rover го откри лицето на новиот Discovery

Британскиот производител ја објави првата фотографија од целосно новата генерација на Discovery која ќе дебитира на автомобилскиот саем во Париз

Септември 06, 2016 Новитети
Comments Off on Jaguar Land Rover ќе лансира флота со повеќе од 100 возила наменети за експериментирање

Jaguar Land Rover ќе лансира флота со повеќе од 100 возила наменети за експериментирање

Компанијата објави дека ќе лансира флота со повеќе од 100 автономни возила со цел да може во реални услови да ги истражи идните системи за

Јули 14, 2016 Вести
Comments Off on Jaguar Land Rover планира цела гама на SVR возила

Jaguar Land Rover планира цела гама на SVR возила

Според официјални изјави од Jaguar, британскиот бренд планира цела гама на супер-спортски возила кои ќе ја носат ознаката SVR и ќе пристигнат на пазарот во

Јули 11, 2016 Вести
Comments Off on Škoda Superb е Автомобил, BMW X1 е SUV на годината во Македонија!

Škoda Superb е Автомобил, BMW X1 е SUV на годината во Македонија!

Националното жири за избор на Автомобил на Годината во Македонија одлучи – големиот чешки седан е автомобил, а баварскиот теренец е SUV на годината во

Март 10, 2016 Вести
Comments Off on Познати финалистите за Македонскиот Автомобил на Годината за 2016

Познати финалистите за Македонскиот Автомобил на Годината за 2016

Во трка за престижната титула се најдоа 7 автомобили, а жирито е во тек на одбирање на победникот

Февруари 08, 2016 Вести
Comments Off on ТЕСТ: Land Rover Discovery Sport 2.2 TD4 S – Влез во британската теренска аристократија

ТЕСТ: Land Rover Discovery Sport 2.2 TD4 S – Влез во британската теренска аристократија

Брзо по светската премиера, и кај нас пристигна новиот Land Rover Discovery Sport – а ние имавме можност да поминеме малку време со овој претставник

Ноември 30, 2015 Тестови
Comments Off on Range Rover покажува храброст – го претстави Evoque Convertible

Range Rover покажува храброст – го претстави Evoque Convertible

Неколку производители се обидеа да направат луксузен кабриолет теренец, но тоа се покажа како неуспешно – сега работите се различни – во играта влегува Range

Ноември 09, 2015 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk