Browsing Tag

land rover

Comments Off on ТЕСТ: Land Rover Discovery 2.0 Sd4 240 SE – Легендарни британски гени!

ТЕСТ: Land Rover Discovery 2.0 Sd4 240 SE – Легендарни британски гени!

Големиот Discovery е меѓу најталентираните теренци на светот – автомобилот кој лесно совладува терени од Арктикот до Антарктикот и од Америките до Австралија ни беше

Ноември 24, 2017 Тестови
Comments Off on Претставен освежениот Range Rover Sport – добива и плаг-ин хибрид со 404 коњски сили!

Претставен освежениот Range Rover Sport – добива и плаг-ин хибрид со 404 коњски сили!

Освежениот Range Rover Sport ќе го препознаете по редизајнираните браници, новата маска на ладилникот и новите Matrix Pixel LED предни светла

Октомври 04, 2017 Новитети
Comments Off on Попладневно Кино: Видео од Above & Beyond турнеата на Jaguar & Land Rover во Македонија

Попладневно Кино: Видео од Above & Beyond турнеата на Jaguar & Land Rover во Македонија

Неодамна во Македонија ја посети Above & Beyond карванот на Jaguar & Land Rover – па попладнево ви го пренесуваме официјалното видео од настанот

Септември 30, 2017 Видео
Comments Off on Jaguar Land Rover ќе лансира нова Road Rover гама до 2020

Jaguar Land Rover ќе лансира нова Road Rover гама до 2020

Британскиот бренд ќе претстави целосно ново семејство на модели со ознака Road Rover до 2020 година

Септември 26, 2017 Вести
Comments Off on ВОЗЕВМЕ: Несекојдневно Above & Beyond искуство со автомобилите на Jaguar и Land Rover!

ВОЗЕВМЕ: Несекојдневно Above & Beyond искуство со автомобилите на Jaguar и Land Rover!

Минатата седмица имавме одлична можност да учествуваме на JLR Above & Beyond турнеата во чии рамки можевме да возиме неколку различни возила на британските брендови

Септември 18, 2017 Вести
Comments Off on Land Rover го претстави монструозниот Discovery SVX со 525 коњски сили!

Land Rover го претстави монструозниот Discovery SVX со 525 коњски сили!

Британскиот бренд го откри новиот Discovery SVX, кој е дизајниран да биде тврдокорен теренец со многу сила

Септември 15, 2017 Новитети
Comments Off on Официјално отворен новиот ексклузивен салон на Jaguar и Land Rover во Македонија

Официјално отворен новиот ексклузивен салон на Jaguar и Land Rover во Македонија

Во пригодна атмосфера, и со современ пристап вчеравечер официјално беше отворен новиот салон на Jaguar и Land Rover во Македонија

Јуни 01, 2017 Вести
Comments Off on Land Rover претстави нови мотори за Evoque и Discovery Sport

Land Rover претстави нови мотори за Evoque и Discovery Sport

Land Rover додава три нови погонски единици во палетата на мотори кај новите Range Rover Evoque и Discovery Sport

Мај 30, 2017 Новитети
Comments Off on F-Pace е заслужен за зголемената продажба на Jaguar Land Rover

F-Pace е заслужен за зголемената продажба на Jaguar Land Rover

Британскиот луксузен бренд може да се пофали дека оваа година значително ја зголеми продажбата – а еден од најзаслужните модели за ова е токму Jaguar F-Pace!

Мај 17, 2017 Вести
Comments Off on Range Rover слави 600.000 примероци од Evoque со специјалниот Landmark Special Edition

Range Rover слави 600.000 примероци од Evoque со специјалниот Landmark Special Edition

Evoque се продава веќе шест години и е еден од најпопуларните модели на брендот – досега се произведени дури 600.000 примероци – па британскиот бренд

Мај 08, 2017 Новитети
Comments Off on Velar е најновиот Coupe-SUV модел на Range Rover

Velar е најновиот Coupe-SUV модел на Range Rover

Четвртиот член од постојано прошируваната фамилија на Range Rover е наречен Velar и е делумно откриен пред да биде официјално претставен во целост на автомобилскиот

Февруари 23, 2017 Новитети
Comments Off on Range Rover Sport SVR – „Стотка“ за околу 5 секунди, на било која подлога!

Range Rover Sport SVR – „Стотка“ за околу 5 секунди, на било која подлога!

Големиот SUV на Range Rover тежи замашни 2335 килограми – но благодарение на 5-литарскиот компресорски V8, ѕверот од SVR може да постигне импресивни резултати!

Јануари 24, 2017 Видео
Comments Off on Неделно Кино: Откривање на вистинските бои на Швајцарија со Land Rover Defender!

Неделно Кино: Откривање на вистинските бои на Швајцарија со Land Rover Defender!

Познато е дека Швајцарија ги крие најпрекрасните пејсажи во светот, а Steed Tours со нивниот специјално подготвен Land Rover Defender го нудат најлесниот начин за

Јануари 15, 2017 Видео
Comments Off on Automobili Group е новиот овластен увозник за Jaguar и Land Rover за Македонија и Косово

Automobili Group е новиот овластен увозник за Jaguar и Land Rover за Македонија и Косово

Британските Jaguar и Land Rover се враќаат на македонскиот пазар – Automobili Group e новиот официјален импортер и дистрибутер на овие возила за Македонија и Косово

Декември 19, 2016 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk