Browsing Tag

lamborghini

Comments Off on Утринска Гимнастика: Lamborghini Urus – Нови достигнувања!

Утринска Гимнастика: Lamborghini Urus – Нови достигнувања!

Луѓето од Lamborghini сакаат светот да знае дека супер-спортски SUV веќе не е невозможен – бидејќи токму Lamborghini му го овозможи тоа на светот!

Декември 19, 2017 Видео
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Lamborghini Urus – Супер-спортски SUV со 650 коњски сили!

ПРЕМИЕРА: Lamborghini Urus – Супер-спортски SUV со 650 коњски сили!

По многуте најави, Lamborghini конечно го претстави наследникот на LM 002 – супер-моќниот SUV кој го носи името Urus и со себе носи 4-литарски твин-турбо

Декември 04, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Lamborghini забрзано го најавува новиот URUS!

Утринска Гимнастика: Lamborghini забрзано го најавува новиот URUS!

Италијанскиот производител на екстремни хипер-автомобили со забрзано темпо го најавува својот нов супер-SUV – кој веќе знаеме дека ќе се вика Urus и ќе ја

Ноември 30, 2017 Видео
Comments Off on Lamborghini Terzo Millennio – Иднината според Lamborghini и MIT!

Lamborghini Terzo Millennio – Иднината според Lamborghini и MIT!

Во соработка со легендарниот Massachusetts Institute of Technology, италијанскиот производител подготви концепт кој е дизајниран за третиот милениум и ја најавува иднината на Lamborghini!

Ноември 07, 2017 Концепти
Comments Off on Утринска Гимнастика: Шест модели на Lamborghini на планинскиот премин Transfagarasan!

Утринска Гимнастика: Шест модели на Lamborghini на планинскиот премин Transfagarasan!

Шест модели на Lamborghini ги нападнаа стрмните свиоци на еден од најспектакуларните патишта за возење – планинскиот премин Transfaragasan. 

Јули 24, 2017 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Борбен дрифт со Lamborghini Murcielago и Nissan GT-R!

Утринска Гимнастика: Борбен дрифт со Lamborghini Murcielago и Nissan GT-R!

Monster објавија високо-октанско дрифт видео со Lamborghini Murcielago и Nissan GT-R, кое наликува како да е режирано од Гај Ричи

Јули 12, 2017 Видео
Comments Off on Novitec Torado е екстремен Lamborghini Aventador SV со 970 коњски сили!

Novitec Torado е екстремен Lamborghini Aventador SV со 970 коњски сили!

Тјунерите од Novitec му посветија многу внимание на Lamborghini Aventador SV – а резултатот е екстремен суперавтомобил со компресорски 970 коњски сили!

Јули 11, 2017 Тјунинг
Comments Off on Утринска Гимнастика: Lamborghini Huracan Performante доминира na Nürburgring!

Утринска Гимнастика: Lamborghini Huracan Performante доминира na Nürburgring!

Иако сè уште не е официјално претставен, Lamborghini Huracan Performante постави нов рекорд од 6 минути и 52 секунди на „Зелениот Пекол“, со кој го остави

Март 02, 2017 Видео
Comments Off on Наследникот на Lamborghini Aventador ќе го задржи атмосферскиот V12

Наследникот на Lamborghini Aventador ќе го задржи атмосферскиот V12

Додека останатите производители целосно го прифаќаат турбополнењето, Lamborghini ги гледа поинаку работите кога станува збор за својот знаменосец

Јануари 31, 2017 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Егото на новиот Lamborghini Aventador S!

Утринска Гимнастика: Егото на новиот Lamborghini Aventador S!

Веќе ги видовме официјалните фотографии и ги прочитавме информациите, но сега е време да го запознаеме новиот Aventador S во неговата природна средина

Јануари 24, 2017 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Снежно танцување со Audi R8 и Lamborghini Gallardo!

Утринска Гимнастика: Снежно танцување со Audi R8 и Lamborghini Gallardo!

Една од добрите страни на снежните денови е забавата која ја нудат широките паркиралишта и автодроми, поготово кога се наоѓате позади воланот на суперавтомобил со погон

Јануари 05, 2017 Видео
Comments Off on Lamborghini го претстави новиот Aventador S со 740 коњски сили и управување на сите четири тркала!

Lamborghini го претстави новиот Aventador S со 740 коњски сили и управување на сите четири тркала!

Додатокот „S“ означува освежен, помоќен и подинамичен Aventador – освежениот 6.5-литарски V12 сега испорачува 740 коњски сили кои се испорачуваат кон сите четири (управливи) тркала!

Декември 19, 2016 Новитети
Comments Off on Новиот карбонски аудио систем на Lamborghini чини повеќе од просечен автомобил

Новиот карбонски аудио систем на Lamborghini чини повеќе од просечен автомобил

Доколку сте во потрага по нов аудио систем истиот можете да го најдете во вашата локална продавница за електроника за релативно малку пари. Сепак, доколку

Декември 06, 2016 Новитети
Comments Off on Неделно Кино: Lamborghini Huracan – Возен од инстинкт!

Неделно Кино: Lamborghini Huracan – Возен од инстинкт!

Италијанскиот спортски бренд прикажа рекламен спот во кој на интересен начин ги презентира сите четири изведби од моделот Huracan во едно видео

Декември 04, 2016 Видео
Горе © 2011 - 2018 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk