Browsing Tag

koenigsegg

0

Вечерно Кино: Тест за издржливост на новата Koenigsegg Regera

Koenigsegg објавија видео од краш тестовите кои ги поминува новата Regera, заедно со тестовите за испитување на издржливоста на нејзината каросерија

Јануари 04, 2018 Видео
Comments Off on Видео: Koenigsegg Agera RS го подобри својот рекорд за 0-400-0 км/ч!

Видео: Koenigsegg Agera RS го подобри својот рекорд за 0-400-0 км/ч!

Покрај поставувањето на нов брзински рекорд за сериски автомобил, Koenigsegg Agera RS го подобри и својот рекорд за 0-400-0 км/ч во истиот викенд

Ноември 13, 2017 Вести
Comments Off on Koenigsegg Agera RS е новиот најбрз сериски автомобил со максимална брзина од 444.6 км/ч!

Koenigsegg Agera RS е новиот најбрз сериски автомобил со максимална брзина од 444.6 км/ч!

Koenigsegg Agera RS постигна просечна брзина од 444.6 км/ч во текот на двете возења кои беа направени во спротивни насоки според барањата на Guinness

Ноември 07, 2017 Видео
Comments Off on Видео: Koenigsegg Agera RS го презема 0-400-0 рекордот од Bugatti Chiron!

Видео: Koenigsegg Agera RS го презема 0-400-0 рекордот од Bugatti Chiron!

Дами и Господа – имаме нов рекордер во 0-400-0 дисциплината – рекордот на Chiron е победен, нов рекордер е Koenigsegg Agera RS!

Октомври 05, 2017 Видео
Comments Off on Koenigsegg One:1 се судри силно за време на тестирањето на Nurburgring

Koenigsegg One:1 се судри силно за време на тестирањето на Nurburgring

Ултра-редок примерок на Koenigsegg One:1 претрпе сериозна штета откако се судри и предизвика пожар во текот на тестирањето на познатиот Нирбургринг

Јули 21, 2016 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Castrol Edge и клонот ривал на Koenigsegg One:1

Утринска Гимнастика: Castrol Edge и клонот ривал на Koenigsegg One:1

Производителот на моторни масла Castrol објави интересно видео за промоција на маслото EDGE Titanium со монструозниот Koenigsegg One:1 во главна улога

Јуни 20, 2016 Видео
Comments Off on Koenigsegg ја престави сериската изведба на хипербрзата Regera!

Koenigsegg ја престави сериската изведба на хипербрзата Regera!

Шведскиот производител ја разоткри сериската верзија од Regera, која претрпела над 3,000 измени за да го подготви хиперавтомобилот за производство, а резултатот изгледа дека ќе

Март 04, 2016 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Autoskin системот на Koenigsegg Regera

Утринска Гимнастика: Autoskin системот на Koenigsegg Regera

Autoskin системот кој е дел од Koenigsegg Regera користи вграден хидрауличен систем за да овозможи отворање на вратите и поклопците преку далечинско – но погледнете

Ноември 17, 2015 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Koenigsegg One:1 постави нов рекорд на Spa-Francorchamps!

Утринска Гимнастика: Koenigsegg One:1 постави нов рекорд на Spa-Francorchamps!

Мега-автомобилот од Шведска постави нов рекорд на легендарната патека – и го надмина времето поставено од McLaren P1 за цели 5 секунди!

Јули 22, 2015 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Koenigsegg One:1 на тркачката патека Suzuka!

Утринска Гимнастика: Koenigsegg One:1 на тркачката патека Suzuka!

Погледнете како шведскиот монструм со 1360 коњски сили ја покорува легендарната тркачка патека Suzuka во Јапонија!

Мај 27, 2015 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Од 0 до 360 километри на час во Koenigsegg One:1

Утринска Гимнастика: Од 0 до 360 километри на час во Koenigsegg One:1

Погледнете како од прво лице изгледа монструозното забрзување на Koenigsegg One:1 од 0 па сè до 362 километри на час!

Мај 12, 2015 Видео
Comments Off on Врвна технологија: Koenigsegg Regera – Хибриден суперавтомобил со 1500 коњски сили!

Врвна технологија: Koenigsegg Regera – Хибриден суперавтомобил со 1500 коњски сили!

Можеби најинтересниот автомобил претставен во Женева е токму технолошкото чудо на Koenigsegg – новата Regera нема традиционален менувач и ветува перформанси од кои застанува здивот!

Март 04, 2015 Новитети
Comments Off on Премиера: Koenigsegg One:1 – Првиот мега-автомобил!

Премиера: Koenigsegg One:1 – Првиот мега-автомобил!

Шведскиот произвoдител го откри многу-очекуваниот One:1 кој планира да го превземе приматот за најбрз сериски автомобил

Февруари 28, 2014 Новитети
Comments Off on Koenigsegg One:1 – една коњска сила на еден килограм маса

Koenigsegg One:1 – една коњска сила на еден килограм маса

Според најнови информации, Koenigsegg ќе произведе најбрза до сега, ограничена верзија од само пет примероци, базирана на Agera

Ноември 27, 2012 Новитети
Горе © 2011 - 2018 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk