Browsing Tag

kia

0

Јужна Кореја гради цел град наменет за тестирање на автономни возила

За прв пат во Азија, владата на Јужна Кореја ќе гради мал град наменет да биде место за тестирање на автономни технологии

Мај 15, 2017 Вести
Comments Off on KIA Sportage и официјално е прогласен за Автомобил на Годината во Македонија за 2017!

KIA Sportage и официјално е прогласен за Автомобил на Годината во Македонија за 2017!

Вчеравечер на пригодна свеченост и официјално беше доделена наградата за Автомобил на Годината во Македонија за 2017, која оваа година ја понесе новиот KIA Sportage!

Април 07, 2017 Вести
Comments Off on Најдобрите дизајни за 2017 според Red Dot доаѓаат од Audi, Ferrari, Kia и Mazda!

Најдобрите дизајни за 2017 според Red Dot доаѓаат од Audi, Ferrari, Kia и Mazda!

Red Dot е институцијата која со години ги избира најдобрите дизајни и тукушто ги објавија најдобрите дизајни во областа на автомобилите за оваа година!

Април 04, 2017 Вести
Comments Off on KIA Sportage е Автомобил на Годината во Македонија за 2017

KIA Sportage е Автомобил на Годината во Македонија за 2017

По 22-ри пат е избран Автомобилот на Годината во Македонија, а титулата оваа година ја понесе корејскиот

Март 03, 2017 Вести
Comments Off on KIA ги објави деталите за европскиот Stinger GT

KIA ги објави деталите за европскиот Stinger GT

Новиот седан со заден погон на KIA наскоро ќе пристигне во Европа, а јужнокорејскиот производител ги објави деталите околу моторите на новиот знаменосец

Јануари 19, 2017 Новитети
Comments Off on Официјално: Stinger GT е новиот луксузен седан на KIA!

Официјално: Stinger GT е новиот луксузен седан на KIA!

По многу години ветувања и најави, KIA го разоткри најбрзиот, најлуксузен и најскап модел во својата гама – кој набрзо ќе влезе во производство

Јануари 10, 2017 Новитети
Comments Off on KIA официјално го претстави новото Picanto!

KIA официјално го претстави новото Picanto!

Наскоро ќе пристигне целосно новиот мал градски автомобил на KIA – корејскиот производител ги објави првите фотографии од новиот Picanto пред неговата официјална премиера во

Јануари 04, 2017 Новитети
Comments Off on Официјални фотографии од новото KIA Rio!

Официјални фотографии од новото KIA Rio!

KIA ги објави официјалните фотографии од новата генерација на малиот градски компакт Rio пред неговата официјална премиера во Париз на крајот на овој месец

Септември 01, 2016 Новитети
Comments Off on KIA ја најавува новата, четврта генерација на Rio!

KIA ја најавува новата, четврта генерација на Rio!

Новата, четврта генерација на популарниот KIA Rio ќе ја има својата премира на Саемот на Автомобили во Париз, а јужно-корејскиот производител го најавува новиот автомобил

Август 29, 2016 Концепти
Comments Off on Утринска Гимнастика: KIA подготвува тркачки Cee’d TCR со 330 коњски сили!

Утринска Гимнастика: KIA подготвува тркачки Cee’d TCR со 330 коњски сили!

TCR шампионатот станува сè поинтересен и поинтересен – а наскоро во натпреварите ќе се придружи и KIA со својот 330-коњски Cee’d TCR!

Август 22, 2016 Видео
Comments Off on Целата европска гама на KIA ќе добие Apple CarPlay и Android Auto

Целата европска гама на KIA ќе добие Apple CarPlay и Android Auto

Како што расте популарноста на конективноста и интероперабилноста, корејскиот производител планира да воведе Apple CarPlay и Android Auto поддршка во целата своја гама во следните

Август 03, 2016 Вести
Comments Off on ТЕСТ: Kia Sportage 1.7 CRDi 2WD Advance – Погодена комбинација!

ТЕСТ: Kia Sportage 1.7 CRDi 2WD Advance – Погодена комбинација!

Најновата генерација на KIA Sportage прави храбар чекор напред во скоро сите насоки – и со тоа ќе се обиде да ја продолжи успешната приказна

Јуни 23, 2016 Тестови
Comments Off on Новиот KIA Sportage официјално промовиран пред македонската јавност

Новиот KIA Sportage официјално промовиран пред македонската јавност

Новиот кросовер на корејскиот производител во петокот вечер ја имаше својата официјална премиера пред македонската јавност!

Април 10, 2016 Вести
Comments Off on Четвртата генерација на Kia Sportage пристигна во Македонија

Четвртата генерација на Kia Sportage пристигна во Македонија

Во текот на вчерашниот ден Kia Motors Macedonia го промовираше новиот Sportage во винаријата Стоби и ги презентираше сите информации за модерниот кросовер

Април 05, 2016 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk