Browsing Tag

jeep

Comments Off on Официјално: Новиот Jeep Grand Cherokee Trackhawk со срце од Hellcat и 707 коњски сили!

Официјално: Новиот Jeep Grand Cherokee Trackhawk со срце од Hellcat и 707 коњски сили!

По долго најавување и шпекулирање, Jeep ја претстави најмоќната Trackhawk изведба од големиот Grand Cherokee – која може да им конкурира дури и на суперавтомобилите

Април 10, 2017 Новитети
Comments Off on Alfa Romeo и Jeep се јавуваат на должност во италијанската полиција!

Alfa Romeo и Jeep се јавуваат на должност во италијанската полиција!

Италијанската Plica di Stato доби засилување – и тоа во форма на Alfa Romeo Giulia Veloce, Giulietta и Jeep Renegade!

Декември 15, 2016 Вести
Comments Off on Jeep направи 75th Salute Wrangler Concept по повод 75 годишнината на Willys MB

Jeep направи 75th Salute Wrangler Concept по повод 75 годишнината на Willys MB

Со цел да ја одбележи 75 годишнината на компанијата, Jeep создаде специјален Wrangler кој оддава почит кон легендарниот модел Willys MB , кој беше користен

Јули 25, 2016 Концепти
Comments Off on Jeep и Garage Italia подготвија кастомизиран Jeep Renegade за Harley Davidson!

Jeep и Garage Italia подготвија кастомизиран Jeep Renegade за Harley Davidson!

Малиот Jeep Renegade доби значителни преработки од тјунерите од Garage Italia Customs и сега сосема му прилега на имиџот кој го носи легендарниот производител на

Јуни 17, 2016 Тјунинг
Comments Off on Утринска Гимнастика: Pennzoil и Jeep Wrangler во Off Road пустинска авантура!

Утринска Гимнастика: Pennzoil и Jeep Wrangler во Off Road пустинска авантура!

Производителот на моторни масла Pennzoil продолжува со одличните реклами, овој пат со Jeep Wrangler и Рис Милен во главните улоги

Јуни 13, 2016 Видео
Comments Off on Тјуниран Jeep Grand Cherokee со 708 коњски сили!

Тјуниран Jeep Grand Cherokee со 708 коњски сили!

Кога многу не е доволно, тогаш тука се тјунерите кои вадат монструозни бројки од неочекувани возила – па дечките од Geiger извадиле 708 коњски сили

Јуни 01, 2015 Тјунинг
Comments Off on Jeep Renegade Hard Steel добива приколка во Женева!

Jeep Renegade Hard Steel добива приколка во Женева!

Еден од автомобилите кои Jeep ќе ги претстави во Женева е Hard Steel изведбата на малиот Renegade кој доаѓа со специјално изработена приколка!

Март 02, 2015 Концепти
Comments Off on Jeep го претстави најмалиот член на својата фамилија – малиот Renegade!

Jeep го претстави најмалиот член на својата фамилија – малиот Renegade!

Американскиот бренд сака да ја зголеми својата продажба во Европа, а еден од начините да го направи токму тоа е да претстави мал, урбан теренец

Март 05, 2014 Новитети
Comments Off on Претставен Европскиот Jeep Cherokee

Претставен Европскиот Jeep Cherokee

Jeep Cherokee веќе се продава во Соединетите Американски Држави, но сега ги имаме официјалните податоци и малите измени на верзијата за Европскиот пазар

Февруари 05, 2014 Новитети
Comments Off on Официјално претставен новиот страшен Jeep Cherokee

Официјално претставен новиот страшен Jeep Cherokee

На автомобилскиот саем во Њу Јорк, Jeep го претстави контроверзниот нов Cherokee, со неговиот многу критикуван преден дел

Март 28, 2013 Новитети
Comments Off on Први официјални фотографии од новиот Jeep Cherokee

Први официјални фотографии од новиот Jeep Cherokee

Jeep ги објавија официјалните фотографии од претстојниот Cherokee кој ќе дебитира на автомобилскиот саем во Њу Јорк

Февруари 23, 2013 Новитети
Comments Off on Премиера: 2014 Jeep Grand Cherokee

Премиера: 2014 Jeep Grand Cherokee

Jeep го претстави освежувањето на својот најпопуларен SUV, Grand Cherokee. Заедно со претставувањето на Cherokee, беше претставена и неговата „жешка“ SRT8 верзија

Јануари 16, 2013 Новитети
Comments Off on Најспособниот Jeep Wrangler досега – Rubicon 10th Anniversary Edition

Најспособниот Jeep Wrangler досега – Rubicon 10th Anniversary Edition

Jeep ја претстави Rubicon 10th Anniversary едицијата базирана на Wrangler на автомобилскиот саем во Лос Анџелес

Ноември 29, 2012 Новитети
Comments Off on Jeep Wrangler Sand Trooper: HEMI 4×4 на 2012 SEMA

Jeep Wrangler Sand Trooper: HEMI 4×4 на 2012 SEMA

Chrysler-овата Mopar дивизија објави уште еден интересен проект-автомобил кој ќе биде изложен на 2012 SEMA саемот, кој ќе се одржи во Лас Вегас на 30-ти

Октомври 18, 2012 Новитети
Горе © 2011 - 2018 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk