Browsing Tag

jaguar

Comments Off on Утринска Гимнастика: Jaguar го пронајде најбрзиот скијач на светот!

Утринска Гимнастика: Jaguar го пронајде најбрзиот скијач на светот!

Jaguar и олимпискиот скијач Graham Bell поставија Гинисов Рекорд за „највисока брзина на скии со влечење“ – а таа е дури 189 километри на час!

Октомври 05, 2017 Видео
Comments Off on Попладневно Кино: Видео од Above & Beyond турнеата на Jaguar & Land Rover во Македонија

Попладневно Кино: Видео од Above & Beyond турнеата на Jaguar & Land Rover во Македонија

Неодамна во Македонија ја посети Above & Beyond карванот на Jaguar & Land Rover – па попладнево ви го пренесуваме официјалното видео од настанот

Септември 30, 2017 Видео
Comments Off on ВОЗЕВМЕ: Несекојдневно Above & Beyond искуство со автомобилите на Jaguar и Land Rover!

ВОЗЕВМЕ: Несекојдневно Above & Beyond искуство со автомобилите на Jaguar и Land Rover!

Минатата седмица имавме одлична можност да учествуваме на JLR Above & Beyond турнеата во чии рамки можевме да возиме неколку различни возила на британските брендови

Септември 18, 2017 Вести
Comments Off on Jaguar го претстави електричниот тркачки I-Pace eTrophy во Франкфурт

Jaguar го претстави електричниот тркачки I-Pace eTrophy во Франкфурт

Базиран на I-Pace Concept, I-Pace eTrophy е електричен автомобил со високи перформанси кој ќе се натпреварува во новиот eTrophy шампионат

Септември 15, 2017 Новитети
Comments Off on Премиера: Jaguar спектакуларно го претстави компактниот кросовер E-Pace!

Премиера: Jaguar спектакуларно го претстави компактниот кросовер E-Pace!

Jaguar го претстави E-Pace на спектакуларен начин – постави нов рекорд за Гинисовата книга, и тоа за најдалечен скок со вртење со автомобил!

Јули 14, 2017 Новитети
Comments Off on 600-коњскиот XE SV Project 8 е најбрзиот Jaguar на сите времиња!

600-коњскиот XE SV Project 8 е најбрзиот Jaguar на сите времиња!

Новиот знаменосец на британскиот бренд доаѓа од Special Vehicle Operations дивизијата – има 5-литарски V8 кој испорачува 600 коњски сили и забрзува „до стотка“ за

Јуни 28, 2017 Новитети
Comments Off on Jaguar ја продолжува SUV-експанзијата и го најавува новиот E-PACE!

Jaguar ја продолжува SUV-експанзијата и го најавува новиот E-PACE!

Со желба да го продолжи огромниот успех на F-Pace, Jaguar ќе го зголеми Pace-семејството со новиот компактен SUV – E-PACE!

Јуни 23, 2017 Новитети
Comments Off on Електричниот Jaguar I-Pace веќе се произведува!

Електричниот Jaguar I-Pace веќе се произведува!

Електричниот Jaguar I-Pace веќе влезе во фазата на почетно сериско производство – финалниот автомобил ќе го видиме во Франкфурт, а првите сопственици ќе ги добијат

Јуни 19, 2017 Вести
Comments Off on Jaguar ја претстави караванската изведба на XF – добредојде XF Sportbrake!

Jaguar ја претстави караванската изведба на XF – добредојде XF Sportbrake!

Општоприфатен факт е дека караваните се кул. А ако не е – треба да биде! Jaguar го претстави караванскиот XF Sportbrake – и во нашите

Јуни 14, 2017 Новитети
Comments Off on Официјално отворен новиот ексклузивен салон на Jaguar и Land Rover во Македонија

Официјално отворен новиот ексклузивен салон на Jaguar и Land Rover во Македонија

Во пригодна атмосфера, и со современ пристап вчеравечер официјално беше отворен новиот салон на Jaguar и Land Rover во Македонија

Јуни 01, 2017 Вести
Comments Off on Jaguar XE SV Project 8 е најмоќниот Jaguar на сите времиња!

Jaguar XE SV Project 8 е најмоќниот Jaguar на сите времиња!

Британскиот производител продолжува да расте – а најновиот (и воедно најмоќниот) модел е дело на Special Vehicle Operations дивизијата и доаѓа со 600 коњски сили!

Мај 26, 2017 Новитети
Comments Off on F-Pace е заслужен за зголемената продажба на Jaguar Land Rover

F-Pace е заслужен за зголемената продажба на Jaguar Land Rover

Британскиот луксузен бренд може да се пофали дека оваа година значително ја зголеми продажбата – а еден од најзаслужните модели за ова е токму Jaguar F-Pace!

Мај 17, 2017 Вести
Comments Off on Jaguar F-Pace е светски автомобил на годината за 2017!

Jaguar F-Pace е светски автомобил на годината за 2017!

Првиот SUV на британскиот премиум бренд официјално е прогласен за Светски Автомобил на Годината за 2017, но истовремено ја однесе и наградата за најдобар дизајн!

Април 12, 2017 Вести
Comments Off on Jaguar F-Type добива нов Ingenium турбо-бензинец со четири цилиндри

Jaguar F-Type добива нов Ingenium турбо-бензинец со четири цилиндри

Купувачите кои сакаа да купат Jaguar F-Type можеа да изберат меѓу V6 и V8 мотори – но од денес им е достапен и нов Ingenium

Април 12, 2017 Новитети
Горе © 2011 - 2018 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk