full screen background image
Search

ТАГ: ,

Новиот хибриден Hyundai IONIQ пристигна во Скопје!

Новиот IONIQ е еден од најзначајните новитети на Hyundai – и воедно еден од најнапредните...

Genesis G80 Sport доаѓа со 3.3-литарски твин-турбо V6 и 365 коњски сили!

Луксузниот огранок на Hyundai покажува дека е сериозен и кога станува збор за спортските...

Новиот Hyundai Tucson Fuel Cell ќе има 30% поголема автономија

Втората генерација на Tucson со горивна ќелија ќе има 30 проценти подобра автономија од...

Вечерно Кино: Започна производството на новиот Hyundai i30!

Hyundai започна да го произведува новиот i30 во својата фабрика во Ношовице, во Чешката

Hyundai е најквалитетен според германскиот Auto Bild!

Корејскиот производител освои уште едно престижно признание – и тоа на германска...

Дизајнерот на Bugatti Chiron оди во Genesis!

Genesis – луксузниот бренд на Hyundai – објави дека дизајнерот на Bugatti Chiron е новиот главен...

Hyundai сака да се претплатите на IONIQ, но и бесплатно да го возите!

Новиот IONIQ е навистина значаен автомобил за Hyundai – и тие во Калифорнија ќе им понудат на...

Утринска Гимнастика: Хибридниот Hyundai Ioniq постави брзински рекорд!

Hyundai постави брзински рекорд за хибридни возила со Ioniq специјално подготвен според FIA...

Hyundai во полна пареа за овогодинешната SEMA

SEMA е едно од најголемите автомобилски шоуа, каде светски-познатите брендови и тјунери...

Продолжува да расте глобалната вредност на Hyundai брендот

Продолжува да расте вредноста на брендот Hyundai – меѓу сите светски компании, Hyundai стигна до...

Париз 2016: Hyundai го претстави екстремниот RN30 со 380 коњски сили!

Hyundai го најави и денес го претстави екстремниот RN30 концепт – кој не само што го најавува...

Hyundai најавува екстремен, спортски RN30 концепт за Париз!

Покрај новиот i30 и освежениот i10, корејскиот производител во Париз ќе донесе и нов, екстремен...

Официјално: Целосно новиот Hyundai i30

По неколкуте најави, Hyundai и официјално ја претстави најновата, трета генерација на...

Кореа Ауто Трејд ги повикува Hyundai возилата оштетени во скопските поплави на бесплатна проверка и поправка!

Македонскиот импортер на возилата на Hyundai – Кореа Ауто Трејд – ги повикуваат сите...