Browsing Tag

hyundai

0

Genesis G80 Sport доаѓа со 3.3-литарски твин-турбо V6 и 365 коњски сили!

Луксузниот огранок на Hyundai покажува дека е сериозен и кога станува збор за спортските изведби на своите автомобили – а за тоа сведочи G80 Sport

Јануари 10, 2017 Новитети
0

Новиот Hyundai Tucson Fuel Cell ќе има 30% поголема автономија

Втората генерација на Tucson со горивна ќелија ќе има 30 проценти подобра автономија од сегашниот автомобил – а тоа значи дека супер-модерниот SUV ќе може

Јануари 03, 2017 Вести
Comments Off on Вечерно Кино: Започна производството на новиот Hyundai i30!

Вечерно Кино: Започна производството на новиот Hyundai i30!

Hyundai започна да го произведува новиот i30 во својата фабрика во Ношовице, во Чешката Република

Декември 21, 2016 Видео
Comments Off on Hyundai е најквалитетен според германскиот Auto Bild!

Hyundai е најквалитетен според германскиот Auto Bild!

Корејскиот производител освои уште едно престижно признание – и тоа на германска територија. Според германскиот Auto Bild, трет пат во седум години Hyundai успева да стигне

Декември 19, 2016 Вести
Comments Off on Дизајнерот на Bugatti Chiron оди во Genesis!

Дизајнерот на Bugatti Chiron оди во Genesis!

Genesis – луксузниот бренд на Hyundai – објави дека дизајнерот на Bugatti Chiron е новиот главен дизајнер во Global Genesis Advanced Studio во Европа!

Декември 09, 2016 Вести
Comments Off on Hyundai сака да се претплатите на IONIQ, но и бесплатно да го возите!

Hyundai сака да се претплатите на IONIQ, но и бесплатно да го возите!

Новиот IONIQ е навистина значаен автомобил за Hyundai – и тие во Калифорнија ќе им понудат на купувачите да се „претплатат“ на електричниот модел, но

Ноември 17, 2016 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Хибридниот Hyundai Ioniq постави брзински рекорд!

Утринска Гимнастика: Хибридниот Hyundai Ioniq постави брзински рекорд!

Hyundai постави брзински рекорд за хибридни возила со Ioniq специјално подготвен според FIA стандарди и систем за нитро-вбризгување!

Ноември 02, 2016 Вести
Comments Off on Hyundai во полна пареа за овогодинешната SEMA

Hyundai во полна пареа за овогодинешната SEMA

SEMA е едно од најголемите автомобилски шоуа, каде светски-познатите брендови и тјунери прикажуваат екстремни верзии на своите автомобили – а Hyundai оваа година ќе има

Октомври 19, 2016 Тјунинг
Comments Off on Продолжува да расте глобалната вредност на Hyundai брендот

Продолжува да расте глобалната вредност на Hyundai брендот

Продолжува да расте вредноста на брендот Hyundai – меѓу сите светски компании, Hyundai стигна до 35-тото место, односно шесто место меѓу автомобилските производители!

Октомври 06, 2016 Вести
Comments Off on Париз 2016: Hyundai го претстави екстремниот RN30 со 380 коњски сили!

Париз 2016: Hyundai го претстави екстремниот RN30 со 380 коњски сили!

Hyundai го најави и денес го претстави екстремниот RN30 концепт – кој не само што го најавува новиот i30 N, туку јасно и гласно ја

Септември 29, 2016 Концепти
Comments Off on Hyundai најавува екстремен, спортски RN30 концепт за Париз!

Hyundai најавува екстремен, спортски RN30 концепт за Париз!

Покрај новиот i30 и освежениот i10, корејскиот производител во Париз ќе донесе и нов, екстремен концепт со кој ќе го најави серискиот i30 N!

Септември 22, 2016 Концепти
Comments Off on Официјално: Целосно новиот Hyundai i30

Официјално: Целосно новиот Hyundai i30

По неколкуте најави, Hyundai и официјално ја претстави најновата, трета генерација на популарниот хечбек i30!

Септември 07, 2016 Новитети
Comments Off on Кореа Ауто Трејд ги повикува Hyundai возилата оштетени во скопските поплави на бесплатна проверка и поправка!

Кореа Ауто Трејд ги повикува Hyundai возилата оштетени во скопските поплави на бесплатна проверка и поправка!

Македонскиот импортер на возилата на Hyundai – Кореа Ауто Трејд – ги повикуваат сите сопственици на Hyundai возила кои беа оштетени во неодамнешните поплави во

Септември 06, 2016 Вести
Comments Off on Hyundai го претстави освежениот i10 пред премиерата во Париз

Hyundai го претстави освежениот i10 пред премиерата во Париз

Освежениот i10 ќе ја има својата официјална премира во Париз следниот месец, но Hyundai веќе го претстави затегнатиот градски автомобил

Август 31, 2016 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk