Browsing Tag

hyundai

0

Hyundai полека започнува да го открива новиот Veloster

Хечбекот со несекојдневна комбинација на врати наскоро ќе ја добие својата втора генерација – а меѓу другото се очекува и N-модел so 270 коњски сили!

Ноември 29, 2017 Новитети
Comments Off on Hyundai официјално го претстави екстремно-економичниот HyperEconiq Ioniq!

Hyundai официјално го претстави екстремно-економичниот HyperEconiq Ioniq!

Hyundai го најави екстремно-економичниот Ioniq пред неколку недели, а сега и официјално го претстави HyperEconiq Ioniq кој троши само 2.8 лири бензин на 100 километри!

Ноември 02, 2017 Тјунинг
Comments Off on Hyundai претстави пет модели за Gran Turismo Sport, меѓу кои и екстремниот N 2025 Vision GT Concept!

Hyundai претстави пет модели за Gran Turismo Sport, меѓу кои и екстремниот N 2025 Vision GT Concept!

Оние кои имаат PlayStation 4 и Gran Turismo Sport ќе можат да возат пет супер-спортски возила од Hyundai, меѓу кои и супер-моќниот N 2025 Vision

Октомври 18, 2017 Вести
Comments Off on Hyundai Kona EV ќе има автономија до 500 километри!

Hyundai Kona EV ќе има автономија до 500 километри!

Полека но сигурно почнуваме да дознаваме повеќе податоци околу електричната верзија на Hyundai Kona – и според најновите најави, Kona EV ќе може да се

Октомври 17, 2017 Вести
Comments Off on Hyundai подготвува супер-економичен HyperEconiq Ioniq за овогодинешната SEMA

Hyundai подготвува супер-економичен HyperEconiq Ioniq за овогодинешната SEMA

Hyundai ги објави првите детали за интересниот HyperEconiq Ioniq развиен во соработка со Bisimoto Engineering кој ќе биде претставен на

Октомври 10, 2017 Тјунинг
Comments Off on Hyundai го претстави својот нов SUV на горивни ќелии

Hyundai го претстави својот нов SUV на горивни ќелии

Концептот – кој сега за сега се вика едноставно Next Generation FCEV – го најавува серискиот модел кој ќе биде придвижуван од горивни ќелии и

Август 17, 2017 Новитети
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Hyundai i30 N – Првиот хот хеч на Hyundai доаѓа со 250 или 275 коњски сили!

ПРЕМИЕРА: Hyundai i30 N – Првиот хот хеч на Hyundai доаѓа со 250 или 275 коњски сили!

Hyundai официјално го претстави првиот модел од N-дивизијата – и новиот хот хеч ќе нуди 250 или 275 коњски сили и ќе забрзува до 100

Јули 13, 2017 Новитети
Comments Off on Hyundai официјално го претстави својот нов субкомпактен SUV – новата Kona!

Hyundai официјално го претстави својот нов субкомпактен SUV – новата Kona!

Новата Hyundai Kona доаѓа со целосно нова платформа, цел грст хај-тек опрема и економични и моќни мотори

Јуни 13, 2017 Новитети
Comments Off on Хибридниот Hyundai IONIQ официјално претставен во Македонија

Хибридниот Hyundai IONIQ официјално претставен во Македонија

Хибридниот модел во кој Hyundai навистина вложува многу – новиот IONIQ – вчера официјално беше претставен пред македонската јавност

Мај 31, 2017 Вести
Comments Off on Hyundai навестува дека ќе добиеме N-изведби и на Tucson и Veloster!

Hyundai навестува дека ќе добиеме N-изведби и на Tucson и Veloster!

Hyundai се подготвува официјално да ја лансира својата N-дивизија со новиот i30 N, но „шефот“ на спортскиот оддел најавува дека можеме да очекуваме и други

Мај 23, 2017 Вести
Comments Off on Јужна Кореја гради цел град наменет за тестирање на автономни возила

Јужна Кореја гради цел град наменет за тестирање на автономни возила

За прв пат во Азија, владата на Јужна Кореја ќе гради мал град наменет да биде место за тестирање на автономни технологии

Мај 15, 2017 Вести
Comments Off on Hyundai го премина Антарктикот со речиси стандарден Santa Fe

Hyundai го премина Антарктикот со речиси стандарден Santa Fe

Hyundai заедно со тим авантруисти рекреираше експедиција направена од Sir Ernest Shackelton, чија цел беше целосно преминување на Атартикот

Април 21, 2017 Вести
Comments Off on Genesis го најавува влезот во сегментот на луксузни SUV со новиот GV80 Concept

Genesis го најавува влезот во сегментот на луксузни SUV со новиот GV80 Concept

Новиот концепт на луксузниот под-бренд на Hyundai е нивната визија за тоа како треба да изгледа и да функционира еден луксузен SUV, кој истовремено е

Април 13, 2017 Концепти
Comments Off on Hyundai патентираше мотор со различна зафатнина на цилиндрите

Hyundai патентираше мотор со различна зафатнина на цилиндрите

Корејскиот производител поднесе барање и доби одобрување за патентирање на напреден мотор кој користи цилиндри со различна зафатнина

Март 27, 2017 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk