Browsing Tag

honda

Comments Off on Панорама: Новиот Honda Civic Type R

Панорама: Новиот Honda Civic Type R

Honda објави нови фотографии од агресивниот Civic Type R – па ова е одлична можност повторно да му посветиме внимание на јапонскиот хот хеч!

Јуни 09, 2017 Новитети
Comments Off on Новиот Honda Civic Type R постави нов рекорд на Nurburgring!

Новиот Honda Civic Type R постави нов рекорд на Nurburgring!

Борбата меѓу хот-хеч автомобилите на легендарниот Nurburgring не застанува – по рекордите кои ги поставија Renault, Seat и Volkswagen – сега тронот го презема Honda

Април 24, 2017 Вести
Comments Off on Женева 2017: Конечно и официјално – новиот Honda Civic Type R!

Женева 2017: Конечно и официјално – новиот Honda Civic Type R!

Базиран на новата, десетта генерација на Honda Civic, новиот Civic Type R носи 2-литарски VTEC турбо-бензинец кој испорачува 316 коњски сили и 400 Nm вртежен

Март 07, 2017 Новитети
Comments Off on Honda ја претстави најновата, петта генерација на популарниот CR-V

Honda ја претстави најновата, петта генерација на популарниот CR-V

Honda ја откри најновата, петта генерација на својот популарен SUV – покрај новиот дизајн, јапонците ветуваат и нови мотори, но и нови технологии

Октомври 19, 2016 Новитети
Comments Off on Вечерно Кино: Honda NSX – Наследството на Аиртон Сена!

Вечерно Кино: Honda NSX – Наследството на Аиртон Сена!

Легендарната Honda NSX секогаш ќе има посебно место во срцата на оние кои ги сакаат автомобилите – а огромен удел во тоа има и незаменливиот

Октомври 07, 2016 Видео
Comments Off on Париз 2016: Ова е новиот супер-спортски Honda Civic Type R!

Париз 2016: Ова е новиот супер-спортски Honda Civic Type R!

Honda во Париз ја претстави супер-спортската изведба на новиот Civic – повторно ќе ја носи ознаката Type R, но се очекува новиот Civic да биде

Септември 29, 2016 Концепти
Comments Off on Ова е новиот Европски Honda Civic хечбек!

Ова е новиот Европски Honda Civic хечбек!

Honda ја претстави сериската изведба од новиот Honda Civic, две седмици пред нејзината светска премиера на автомобилскиот саем во Париз

Септември 19, 2016 Новитети
Comments Off on Први официјални фотографии од новиот Honda Civic!

Први официјални фотографии од новиот Honda Civic!

Honda ги објави првите официјални фотографии од новиот Civic – продажбата започнува оваа година во САД, а во Европа доаѓа на почетокот на 2017!

Август 15, 2016 Новитети
Comments Off on Honda планира пет изведби на NSX – во игра се Type R и електрична верзија!

Honda планира пет изведби на NSX – во игра се Type R и електрична верзија!

Според одговорниот за проектот, Honda планира неколку различни верзии на новиот NSX, а во игра влегуваат кабриолет, но и лесна не-хибридна верзија која ќе ја

Јули 13, 2016 Новитети
Comments Off on Женева: Honda го најавува новиот Civic!

Женева: Honda го најавува новиот Civic!

Honda во Женева го претстави прототипот на новиот Civic во хечбек варијанта – и според нив она што го гледаме тука е навистина блиску до

Март 02, 2016 Концепти
Comments Off on Honda е најдоверлив производител според 30,000 Европски возачи

Honda е најдоверлив производител според 30,000 Европски возачи

Истражување за доверливост на автомобилските производители одржано од Организација на корисници со преку 30,000 учесници го круниса Honda како најдоверлив бренд

Февруари 04, 2016 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Honda Touring Car и MotoGP моторцикл против новиот Civic Type R!

Утринска Гимнастика: Honda Touring Car и MotoGP моторцикл против новиот Civic Type R!

Еве нешто што досега не сте го виделе – погледнете како Touring Car автомобилот и Moto GP моторциклот на Honda го бркаат новиот Civic Type

Декември 07, 2015 Видео
Comments Off on Новите Jazz, HR-V и Civic Type-R се изложени во салонот на Honda!

Новите Jazz, HR-V и Civic Type-R се изложени во салонот на Honda!

Многу новитети во салонот на Honda на Макпетрол во Скопје – од неодамна е изложен екстремниот Civic Type-R, а деновиве пристигнаа и кросоверот HR-V како

Ноември 20, 2015 Вести
Comments Off on Следниот Civic конечно ќе ги добие новите турбо-бензинци на Honda!

Следниот Civic конечно ќе ги добие новите турбо-бензинци на Honda!

Иако јапонскиот производител уште пред скоро две години ги најави новите турбо-бензински мотори, тие ќе се појават дури во новиот Civic кој треба да се

Октомври 27, 2015 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk