Browsing Tag

formula1

Comments Off on Формула 1: Прва трка, прва 1-2 победа за Mercedes!

Формула 1: Прва трка, прва 1-2 победа за Mercedes!

Првата трка оваа година беше навистина возбудлива – на подиумот завршија Nico Rosberg и Lewis Hamilton од Mercedes и Sebastian Vettel од Ferrari!

Март 20, 2016 Спорт
Comments Off on Возачите во Formula 1 сакаат затворени болиди – може да ги добијат веќе во 2017!

Возачите во Formula 1 сакаат затворени болиди – може да ги добијат веќе во 2017!

Според претседателот на Асоцијацијата на Возачи на Формула 1, возачите едногласно побарале да добијат затворени болиди

Јануари 26, 2016 Спорт
Comments Off on Формула 1: Трета титула за Lewis Hamilton!

Формула 1: Трета титула за Lewis Hamilton!

Lewis Hamilton ја зграпчи третата шампионска титула во шампионатот на возачи во Formula 1!

Октомври 27, 2015 Спорт
Comments Off on Formula 1: Rosberg го победи Hamilton, стигна до победа во Австрија!

Formula 1: Rosberg го победи Hamilton, стигна до победа во Австрија!

Lewis Hamilton ја започна трката од водечката позиција, но неговиот тимски колега Nico Rosberg го презема водството уште на првиот свиок и херојски ги издржа

Јуни 22, 2015 Спорт
Comments Off on Гледајте Формула 1 во живо!

Гледајте Формула 1 во живо!

Неверојатна можност за сите љубители на Формула 1, My Time ве носи на целосно платено VIP патување за F1 трката во Spa-Francorchamps!

Јуни 03, 2015 Вести
Comments Off on Formula 1 – Spain GP: Hamilton повторно победи, го презема водството во генералниот пласман!

Formula 1 – Spain GP: Hamilton повторно победи, го презема водството во генералниот пласман!

Lewis Hamilton ја освои својата четврта последователна победа за Mercedes, но го презема и водството во генералниот пласман – сега има предност од три поени

Мај 11, 2014 Вести
Comments Off on Дваесет години од смртта на Ayrton Senna

Дваесет години од смртта на Ayrton Senna

Денес, на 1ви Мај се одбележуваат 20 години од смртта на легендарниот Ayrton Senna – еден од најдобрите, ако не и најдобриот возач на сите

Мај 01, 2014 Видео
Comments Off on Formula 1 – Shanghai GP: Повторена и потврдена доминацијата на Mercedes!

Formula 1 – Shanghai GP: Повторена и потврдена доминацијата на Mercedes!

Сребрените болиди на Mercedes-Benz стигнаа до првото и второто место во Кина – на највисокото место на подиумот се најде Hamilton, зад него се Rosberg

Април 20, 2014 Спорт
Comments Off on Formula 1: Bahrain GP – Возбудлива 1-2 победа за Hamilton, Rosberg и Mercedes!

Formula 1: Bahrain GP – Возбудлива 1-2 победа за Hamilton, Rosberg и Mercedes!

Lewis Hamilton го победи својот тимски колега Nico Rosberg по возбудлива борба која траеше за време на целата трка!

Април 06, 2014 Спорт
Comments Off on Formula 1 – ГН Малезија: Доминација на Hamilton и Mercedes!

Formula 1 – ГН Малезија: Доминација на Hamilton и Mercedes!

Merecedes со двојната победа на втората трка оваа сезона која се возеше на патеката Сепанг ја потврди фаворитската улога

Март 30, 2014 Спорт
Comments Off on F1 болидот на McLaren-Mercedes има монструозни 900 коњски сили!

F1 болидот на McLaren-Mercedes има монструозни 900 коњски сили!

Новите V6 турбо мотори на Mercedes-Benz кои се користат во Formula 1 по сè изгледа имаат повеќе моќ од оноа што се веруваше!

Март 18, 2014 Спорт
Comments Off on Formula 1 – Daniel Ricciardo дисквалификуван во Мелбурн!

Formula 1 – Daniel Ricciardo дисквалификуван во Мелбурн!

Поради нерегуларности со протокот на гориво во неговиот болид, Daniel Ricciardo беше дисквалификуван во Мелбурн и го изгуби неговиот финиш на подиумот

Март 17, 2014 Спорт
Comments Off on Formula 1 – ГН Австралија: Mercedes се наметнува како главен фаворит уште од самиот старт

Formula 1 – ГН Австралија: Mercedes се наметнува како главен фаворит уште од самиот старт

Нико Розберг од тимот на Mercedes е победник на премиерната трка од новата сезона, со која што започнува новата турбо ера во Formula 1. На

Март 16, 2014 Спорт
Comments Off on Formula 1: Сите новитети објаснети за само три минути!

Formula 1: Сите новитети објаснети за само три минути!

Тимот на Red Bull Racing ни нуди видео преку кое се објаснуваат сите новитети, измени и нови правила кога станува збор за новите F1 автомобили

Март 14, 2014 Спорт
Горе © 2011 - 2018 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk