Browsing Tag

ford

0

Претстојната генерација на Ford Focus ја добива својата конечна форма

Магазинот Motor1 ја улови следната генерација на Ford Focus со многубојна камуфлажа, која речиси целосно ја открива формата на хечбекот

Ноември 16, 2017 Новитети
0

Повелете и овој петок на Blue Friday во Ми-Да Гранд Моторс

Нашите пријатели од Ми-Да Гранд Моторс Ве канат и овој петок на Blue Friday – пробајте некој од моделите нa Ford и добијте награди и

Ноември 13, 2017 Вести
Comments Off on Ford нè кани на Син Петок со Синиот Овал

Ford нè кани на Син Петок со Синиот Овал

Нашите пријатели од Ми-Да Гранд Моторс нè канат сите нас овој петок да го посетиме нивниот салон за настанот наречен Blue Friday!

Ноември 01, 2017 Вести
Comments Off on Акција: Ford Kuga – ГОЛЕМ SUV, мала цена!

Акција: Ford Kuga – ГОЛЕМ SUV, мала цена!

Компанијата Ми-Да Гранд Моторс стартува со кампања „ГОЛЕМ SUV, мала цена“ за најпродаваното SUV возило на Ford во Европа. Кампањата се однесува на сите Ford

Октомври 18, 2017 Вести
Comments Off on Ford подготвува неколку тјунирани Focus ST и RS за SEMA

Ford подготвува неколку тјунирани Focus ST и RS за SEMA

Како и секогаш, Синиот Овал се подготвува за сериозен настап на SEMA – а оваа година тоа ќе биде со неколку доработени примероци на Ford

Октомври 13, 2017 Тјунинг
Comments Off on Утринска Гимнастика: Ken Block и неговиот Ford Escort Cosworth рели автомобил!

Утринска Гимнастика: Ken Block и неговиот Ford Escort Cosworth рели автомобил!

Ken Block во својата ергела има и специјално-доработен Ford Escort Cosworth кој своевремено се натпреварувал во Group A – погледнете како тој ужива во својот

Октомври 10, 2017 Видео
Comments Off on Вечерно Кино: Ford GT постави рекорд блиску до северниот пол!

Вечерно Кино: Ford GT постави рекорд блиску до северниот пол!

Одвојте 10-тина минути и погледнете како вонземскиот Ford GT вози до Арктикот и поставува рекорд на Arctic Circle Raceway!

Октомври 02, 2017 Видео
Comments Off on Вечерно Кино: Ken Block и Toyo Tires ја претставуваат Climbkhana!

Вечерно Кино: Ken Block и Toyo Tires ја претставуваат Climbkhana!

Земете го Ken Block, дајте му го неговиот Hoonicorn Ford Mustang со погон на сите четири тркала и 1400 коњски сили, монтирајте Toyo пневматици и

Септември 25, 2017 Видео
Comments Off on ТЕСТ: Ford Kuga 2.0 TDCi 4×4 PowerShift Titanium – Темелно освежување за германскиот SUV

ТЕСТ: Ford Kuga 2.0 TDCi 4×4 PowerShift Titanium – Темелно освежување за германскиот SUV

Поминавме неколку дена со темелно освежената Ford Kuga, опремена со 2-литарски турбодизел и автоматски менувач – ова се нашите впечатоци од фејслифтираниот германски

Септември 21, 2017 Тестови
Comments Off on Пристигна новата Ford Fiesta!

Пристигна новата Ford Fiesta!

Во салонот на македонскиот импортер на возилата на Ford – Ми Да Гранд Моторс – веќе е изложена новата Fiesta!

Септември 20, 2017 Вести
Comments Off on Освежениот Ford Mustang пристигна и во Европа

Освежениот Ford Mustang пристигна и во Европа

Во Јануари оваа година, Ford го претстави обновениот Mustang на Северно Американскиот пазар, а сега е подготвен да биде лансиран и во Европа

Септември 12, 2017 Новитети
Comments Off on Ford подготви значително освежување за малиот EcoSport

Ford подготви значително освежување за малиот EcoSport

Ford подготви значително освежување за компактниот кросовер EcoSport, во кој ќе започне да го вградува 1.5-литарскиот TDCi со 125 коњски сили

Септември 06, 2017 Новитети
Comments Off on Ford и Domino’s тестираат автономна испорака на пици

Ford и Domino’s тестираат автономна испорака на пици

Ford и Domino’s работат на заеднички проект – тестираат само-возечки автомобили кои во Мичиген ќе ги испорачуваат пиците до крајните купувачи!

Септември 04, 2017 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Ken Block претставува – TERRAKHANA!

Утринска Гимнастика: Ken Block претставува – TERRAKHANA!

Новото видео на налудничавиот Ken Block и неговата екстремна Ford Fiesta ST RX43 е снимано во Јута и ги прикажува теренските способности како на возачот,

Август 23, 2017 Видео
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk