Browsing Tag

ford

0

Официјално: Следниот Ford Mustang ќе има и хибридна варијанта!

Еве нешто неочекувано – Ford потврди дека следната генерација на легендарниот Mustang ќе воведе уште еден новитет – а тоа е хибридна изведба во истиот

Јануари 04, 2017 Вести
Comments Off on Новата Ford Fiesta WRC е подготвена за натпреварување во следната сезона

Новата Ford Fiesta WRC е подготвена за натпреварување во следната сезона

M-Sport го откри новото издание на тркачката Ford Fiesta која ќе се натпреварува во следната сезона од Светскиот Рели Шампионат

Декември 27, 2016 Спорт
Comments Off on Пронајдена е најстарата Ford Fiesta во Македонија!

Пронајдена е најстарата Ford Fiesta во Македонија!

Ми Да Гранд Моторс ја заврши својата потрага – најдена е најстарата Ford Fiesta во Македонија – која е во сопственост на едно семејство од

Декември 22, 2016 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Првиот нов Ford GT ја напушта производната лента!

Утринска Гимнастика: Првиот нов Ford GT ја напушта производната лента!

Првите сериски примероци на новиот Ford GT ја напуштија производната лента, а Ford објави видео со кое ја пренесува кратката, но значајна церемонија за брендот

Декември 20, 2016 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Роденденска Gymkhana за 40-годишнината на Ford Romania!

Утринска Гимнастика: Роденденска Gymkhana за 40-годишнината на Ford Romania!

Романскиот оддел на производителот Ford реши да создаде Gymkhana видео со кое ќе ја прослави 40-годишнината на една од нивните локални фабрики

Декември 06, 2016 Видео
Comments Off on ОФИЦИЈАЛНО: Ова е новата Ford Fiesta!

ОФИЦИЈАЛНО: Ова е новата Ford Fiesta!

Поголема, попрактична, помодерна, и целосно нова – Ford ја претстави најновата генерација на еден од своите најпопуларни автомобили – малата Fiesta!

Ноември 30, 2016 Новитети
Comments Off on Пристигна освежената Ford Kuga!

Пристигна освежената Ford Kuga!

Ford неодамна ја претстави фејслифтираната Kuga – а освежениот теренец на Синиот Овал веќе пристигна и во Македонија!

Ноември 29, 2016 Вести
Comments Off on Новата генерација на Ford Fiesta ќе биде откриена на 29ти Ноември

Новата генерација на Ford Fiesta ќе биде откриена на 29ти Ноември

За една недела од сега Ford во Келн ќе ја претстави новата генерација на малиот бестселер Fiesta, кој доаѓа со еволутивен дизајн и нови технологии

Ноември 21, 2016 Новитети
Comments Off on Ford го бара сопственикот на најстаратa Fiesta во Македонија!

Ford го бара сопственикот на најстаратa Fiesta во Македонија!

Нашите пријатели од Ми-Да Гранд Моторс организираат „потрага“ по најстарата Ford Fiesta во Република Македонија по повод одбележување на 40-тиот роденден на популарниот хечбек!

Ноември 14, 2016 Вести
Comments Off on Славиме Fiesta – Среќен 40-ти роденден Ford Fiesta!

Славиме Fiesta – Среќен 40-ти роденден Ford Fiesta!

Еден од најпопуларните модели на Ford – успешната и привлечна Fiesta го слави својот 40-ти роденден, па по тој повод добива и специјална, роденденска цена!

Ноември 04, 2016 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Forever Drift со Vaughn Gittin Jr. и Ford Mustang RTR!

Утринска Гимнастика: Forever Drift со Vaughn Gittin Jr. и Ford Mustang RTR!

Зад воланот е Vaughn Gittin Jr, автомобилот е Ford Mustang RTR нагоден за дрифт а локацијата е F1 тркачката патека Circuit de Barcelona-Catalunya. Доволно

Октомври 31, 2016 Видео
Comments Off on ТЕСТ: Ford S-Max 2.0 TDCi Titanium Powershift – Кога семејните вредности се најважни!

ТЕСТ: Ford S-Max 2.0 TDCi Titanium Powershift – Кога семејните вредности се најважни!

Големите семејни транспортери се реткост кај нас, па затоа со задоволство го прифативме предизвикот подобро да го запознаеме големиот S-Max на Синиот Овал!

Октомври 28, 2016 Тестови
Comments Off on Луксузните Ford Kuga и Edge Vignale пристигнаа во Европа

Луксузните Ford Kuga и Edge Vignale пристигнаа во Европа

Премиум верзиите на Kuga и Edge кои ја носат ознаката Vignale започнаа да се продаваат на европскиот пазар

Октомври 25, 2016 Вести
Comments Off on Ford подготвен за SEMA – ќе носи неколку примероци на Fiesta, Focus и Mustang!

Ford подготвен за SEMA – ќе носи неколку примероци на Fiesta, Focus и Mustang!

Синиот Овал се подготвува за овогодинешната SEMA – и ќе ни претстави неколку екстремни примероци од Fiesta, Focus и неизбежниот Mustang!

Октомври 24, 2016 Тјунинг
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk