Browsing Tag

fiat

Comments Off on ТЕСТ: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET Lounge – Вистинското Tipo!

ТЕСТ: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET Lounge – Вистинското Tipo!

Поминавме неколку дена со хечбек-изведбата на новиот Fiat Tipo – автомобилот кој го наследи името од својот легендарен претходник!

Јули 04, 2017 Тестови
Comments Off on Fiat Tipo има најниски трошоци за одржување според австрискиот ÖAMTC

Fiat Tipo има најниски трошоци за одржување според австрискиот ÖAMTC

Fiat освои две значајни награди од австрискиот Клуб за Автомобили и Моторцикли – ÖAMTC. Австријците го наградија новиот Fiat Tipo за најниски трошоци за одржување!

Април 11, 2017 Вести
Comments Off on Fiat 500 Abart од Pogea Racing има – верувале или не – 405 коњски сили!

Fiat 500 Abart од Pogea Racing има – верувале или не – 405 коњски сили!

Скоро сме сигурни дека инженерите на Fiat никогаш не предвиделе дека малиот 500 Abarth ќе „крие“ повеќе од 400 коњски сили – но германските тјунери

Март 28, 2017 Тјунинг
Comments Off on Ограничена Sessantesimo верзија за 60-тиот роденден на Fiat 500

Ограничена Sessantesimo верзија за 60-тиот роденден на Fiat 500

Fiat го прославува 60-тиот роденден на моделот 500 со лансирање на ограничена серија од иконскиот модел на автомобилскиот саем во Женева

Март 04, 2017 Новитети
Comments Off on Ќе пристине ли Coupe варијанта од Fiat 124 во 2017?

Ќе пристине ли Coupe варијанта од Fiat 124 во 2017?

Се шпекулира дека наредната година за прв пат ќе биде претставена купе изведба од италијанскиот роудстер во сериска изведба

Декември 05, 2016 Новитети
Comments Off on Новиот Fiat 124 Spyder е официјално лансиран во Европа

Новиот Fiat 124 Spyder е официјално лансиран во Европа

Најновиот италијански роудстер конечно пристигнува на европскиот пазар – токму на време за летната сезона

Јуни 08, 2016 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Новиот Fiat 124 Spider, слободен како птица!

Утринска Гимнастика: Новиот Fiat 124 Spider, слободен како птица!

Fiat објави кратка реклама во која го потенцира чувството на слобода кое го дава возењето на кабриолетот, со цел да го одбележи лансирањето на 124

Април 28, 2016 Видео
Comments Off on ТЕСТ: Fiat Tipo 1.6 MultiJet POP Opening Edition – Функционалноста и достапноста пред сè!

ТЕСТ: Fiat Tipo 1.6 MultiJet POP Opening Edition – Функционалноста и достапноста пред сè!

FIAT враќа многу важно име од историјата – име кое на многумина многу им значи, па новото Tipo доаѓа во вистинско време за италијанскиот бренд. Дали ги

Април 01, 2016 Тестови
Comments Off on Fiat претстави спортска 500S изведба во Женева

Fiat претстави спортска 500S изведба во Женева

На овогодишниот автомобилски саем во Женева, Fiat прикажа поспортска верзија од нивниот нов 500, наречена ‘S&#

Март 10, 2016 Новитети
Comments Off on Abarth 124 Spyder доаѓа со спортски став и 170 коњски сили!

Abarth 124 Spyder доаѓа со спортски став и 170 коњски сили!

Ако постои една работа која му фалеше на неодамна лансираниот ретро инспириран Fiat 124, тоа е неговата Abarth верзија со посилни перформанси

Март 03, 2016 Новитети
Comments Off on Официјално: Новите хечбек и караван изведби од Fiat Tipo

Официјално: Новите хечбек и караван изведби од Fiat Tipo

Неколку месеци по претставувањето на седан изведбата на Tipo, Fiat ја надополнува гамата со компактна и караванска верзија

Март 01, 2016 Новитети
Comments Off on Новиот Fiat Tipo ја доби наградата AutoBest!

Новиот Fiat Tipo ја доби наградата AutoBest!

Новиот Fiat Tipo ја освои титулата AutoBest, a Fiat стана прв бренд кој во историјата на доделувањето три пати го има освоено ова европско признание

Декември 15, 2015 Вести
Comments Off on Познати сите детали околу новиот Fiat Tipo

Познати сите детали околу новиот Fiat Tipo

Со враќање на легендарното име, Fiat ќе се обиде да ги придобие купувачите кои имаат историја со брендот – но истовремено и да привлече нови!

Ноември 30, 2015 Новитети
Comments Off on ТЕСТ: Fiat 500X 2.0 Multijet II 4WD Cross – Мал голем италијански урбан кросовер!

ТЕСТ: Fiat 500X 2.0 Multijet II 4WD Cross – Мал голем италијански урбан кросовер!

Најновото проширување на 500-гамата на Fiat доаѓа во форма на привлечниот кросовер кој ја носи ознаката 500X, а ние поминавме цел викенд со не-баш-малиот урбан

Ноември 24, 2015 Тестови
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk