Browsing Tag

ferrari

Comments Off on Најдобрите дизајни за 2017 според Red Dot доаѓаат од Audi, Ferrari, Kia и Mazda!

Најдобрите дизајни за 2017 според Red Dot доаѓаат од Audi, Ferrari, Kia и Mazda!

Red Dot е институцијата која со години ги избира најдобрите дизајни и тукушто ги објавија најдобрите дизајни во областа на автомобилите за оваа година!

Април 04, 2017 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Kimi Raikkonen зад воланот на Ferrari GT4CLusso T!

Утринска Гимнастика: Kimi Raikkonen зад воланот на Ferrari GT4CLusso T!

Ајде да го започнеме денот со незаменливиот Kimi Raikkonen и она што Ferrari го смета за „автомобил за секој ден“ – GT4CLusso T кој има

Март 21, 2017 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Ferrari 812 Superfast изгледа спектакуларно!

Утринска Гимнастика: Ferrari 812 Superfast изгледа спектакуларно!

Супер-спортскиот 812 Superfast има на располагање 800 коњски сили и 718 Nm вртежен момент благодарение на 6.2-литарскиот атмосферски V12!

Март 15, 2017 Видео
Comments Off on Вечерно Кино: Ferrari го слави 70-тиот роденден!

Вечерно Кино: Ferrari го слави 70-тиот роденден!

Пред точно 70 години (и еден ден) – на 12ти Март 1947-ма година – Enzo Ferrari го стартуваше моторот на првиот модел на својата компанија

Март 13, 2017 Времеплов
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Ferrari 812 Superfast – Името кажува сè!

ПРЕМИЕРА: Ferrari 812 Superfast – Името кажува сè!

Ferrari тукушто го претстави новиот 812 Superfast – автомобил кој е всушност сериозно преработен F12 и го носи најмоќниот V12 кој компанијата го има направено

Февруари 16, 2017 Новитети
Comments Off on Јапонците ги добиваат сите кул играчки – Ferrari го претстави лимитираниот J50!

Јапонците ги добиваат сите кул играчки – Ferrari го претстави лимитираниот J50!

Ferrari слави 50 години присуство на јапонскиот пазар – и тоа во тотално адекватен стил – со екстремен модел кој ќе биде произведен во ограничени

Декември 13, 2016 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Другата страна на животот со Ferrari GTC4Lusso T!

Утринска Гимнастика: Другата страна на животот со Ferrari GTC4Lusso T!

Ferrari објави промотивно видео со кое нуди нова перспектива кон животот со суперавтомобилот GTC4Lusso T и неговиот V8 турбо агрегат

Декември 09, 2016 Видео
Comments Off on Уникатно Ferrari SP275 RW Competizione претставено на Дајтона

Уникатно Ferrari SP275 RW Competizione претставено на Дајтона

За секој фан на разиграниот коњ единствено поспецијално нешто од поседување на модел на Ferrari е поседување на уникатен единствен примерок на Ferrari, а токму

Декември 07, 2016 Новитети
Comments Off on Последното LaFerrari оди на аукција, парите ќе одат во добротворни цели!

Последното LaFerrari оди на аукција, парите ќе одат во добротворни цели!

Примерокот број 500 од Ferrari LaFerrari оваа сабота ќе оди на аукција – и се очекува да се продаде за повеќе од 2 милиони долари!

Ноември 30, 2016 Вести
Comments Off on Париз 2016: Ferrari претстави пет специјални изведби за 70-тиот роденден

Париз 2016: Ferrari претстави пет специјални изведби за 70-тиот роденден

Покрај импресивниот LaFerrari Aperta, за да ја прослави 70 годишнината на компанијата Ferrari претстави и пет специјални изведби од неговите пет најпопуларни модели на автомобилскиот саем

Октомври 10, 2016 Новитети
Comments Off on Париз 2016: Отворената LaFerrari Aperta нуди полесен пристап до V12 симфонијата

Париз 2016: Отворената LaFerrari Aperta нуди полесен пристап до V12 симфонијата

Ако постоеше една работа која му недостасуваше на Laferrari, тоа беше недостатокот од можноста за отварање на покривот, а решението е новата отворена Aperta изведба

Октомври 05, 2016 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Ferrari 288 GTO наместо кафе!

Утринска Гимнастика: Ferrari 288 GTO наместо кафе!

Иако е конструиран според Group B прописите, 288 GTO никогаш не зема учество на трките – но и ден денес е брилијантно ремек дело на автомобилизмот

Септември 06, 2016 Видео
Comments Off on Ferrari го претстави врвниот кабриолет во форма на LaFerrari Spider!

Ferrari го претстави врвниот кабриолет во форма на LaFerrari Spider!

Ferrari ги претстави првите официјални фотографии од отворената верзија на LaFerrari – и покрај тоа што не е официјализирано името, разиграниот коњ со отворен кров

Јули 05, 2016 Новитети
Comments Off on 3.9-литарскиот V8 Турбо-бензинец на Ferrari е одбран за мотор на годината

3.9-литарскиот V8 Турбо-бензинец на Ferrari е одбран за мотор на годината

Ferrari ја освои наградата за интернационален мотор на годината за 2016 со нивниот 3.9-литарски битурбо V8 агрегат

Јуни 03, 2016 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk