Browsing Tag

featured

0

ТЕСТ: Peugeot 3008 1.6 BlueHDi Active – Гордо на европскиот трон!

Францускиот производител повторно ја пронаоѓа својата вистинска насока – а најдобар пример за тоа е токму новиот и популарен Peugeot 3008 со кој ние поминавме

Декември 12, 2017 Тестови
0

Утринска Гимнастика: Што да очекуваме во втората сезона на The Grand Tour?

The Grand Tour – новата серија на Џереми Кларксон, Ричард Хамонд и Џејмс Меј започна минатата седмица – а со објавеното видео тие најавуваат што

Декември 12, 2017 Видео
0

МЕГА-ГАЛЕРИЈА: Ексклузивни фотографии од Essen Motor Show!

Во моментов во Есен, Германија, се одржува едно од европските најголеми тјунинг шоуа – а ние ви пренесуваме ексклузивна мега-галерија од фотографии од некои од

Декември 11, 2017 Галерии
0

Нови цени на горивата – бензините и дизелот поскапуваат за половина денар

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата – од вечерва ќе купуваме малку поскапи бензини и дизел

Декември 11, 2017 Вести
0

Ferrari GTC4Lusso изгледа заводливо на PUR тркала

Не знаеме за вас – но нам комбинацијата од Ferrari GTC4Lusso, неговиот врескачки 6.3-литарски V12 со 680 коњски сили и овие огромни тркала од PUR

Декември 11, 2017 Тјунинг
0

ПРЕМИЕРА: McLaren Senna – Супер-ексклузивен хипер-автомобил со 800 коњски сили!

Најновиот член на Ultimate Series возилата на McLaren го носи името на легендарниот F1 возач и со тоа ја покажува сериозноста на перформансите кои ги

Декември 10, 2017 Новитети
0

TЕСТ: KIA Stinger 2.2 CRDi Advance AWD – Корејска интерпретација на германската формула!

Новата KIA Stinger е еден од најинтересните нови автомобили – а ние поминавме неколку дена токму со новиот корејски спортски седан!

Декември 07, 2017 Тестови
0

BMW ќе ја прошири електричната гама со електрични iX SUV модели

Германскиот производител потенцијално ќе ја прошири својата гама на електрични возила со помали конвенционални, но и големи SUV модели за да биде во чекор со

Декември 07, 2017 Вести
0

Lexus најавува нов знаменосец со LF-1 Limitless Concept

Јапонскиот премиум производител наскоро ќе лансира нов знаменосец во својата гама на SUV модели – и ќе го најави со концептот LF-

Декември 06, 2017 Концепти
0

Македонска премиера на новиот BMW X3!

Најновата, трета генерација на популарниот германски SUV пред само неколку моменти беше официјално претставена пред македонската публика

Декември 06, 2017 Вести
0

Volkswagen го претстави тркачкиот Polo GTI R5 со 272 коњски сили!

Иако се повлече од WRC, Volkswagen ќе продолжи да нуди тркачка верзија на Polo – базирана на најновиот модел и во согласност со R5 спецификациите

Декември 05, 2017 Спорт
0

Toyota FT-AC – Концепт за робустен компактен SUV

Иако луѓето од Toyota кажуваат дека FT-AC е само дизајнерска студија, сепак е повеќе од извесно дека во следните 2-3 години ќе видиме сериски модел

Декември 05, 2017 Концепти
0

ПРЕМИЕРА: Lamborghini Urus – Супер-спортски SUV со 650 коњски сили!

По многуте најави, Lamborghini конечно го претстави наследникот на LM 002 – супер-моќниот SUV кој го носи името Urus и со себе носи 4-литарски твин-турбо

Декември 04, 2017 Новитети
0

ТЕСТ: KIA Stonic 1.4 CVVT Style – Вистински модел во вистинско време

Во време кога SUV и кросовер моделите се сè попопуларни и нивната продажба зема сè поголем замав, KIA нуди модел кој е привлечен не само

Декември 04, 2017 Тестови
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk