Browsing Tag

dacia

Comments Off on Dacia го претстави новиот Duster пред премиерата во Франкфурт

Dacia го претстави новиот Duster пред премиерата во Франкфурт

Романскиот производител на буџет-автомобили го претстави новиот Duster само неколку денови пред неговата официјална премиера во Франкфурт!

Август 30, 2017 Новитети
Comments Off on Dacia ги освежи Dokker и Lodgy

Dacia ги освежи Dokker и Lodgy

По минатогодинешното освежување на Logan и Sandero, романскиот производител ги освежи и практичните Dokker и Lodgy

Јануари 20, 2017 Новитети
Comments Off on Париз 2016: Dacia ги освежи Sandero и Logan

Париз 2016: Dacia ги освежи Sandero и Logan

Dacia ги модернизираше моделите Sandero, Sandero Stepway и Logan MCV и додаде нов 1.0-литарски три-цилиндарски мотор во понудата

Октомври 03, 2016 Новитети
Comments Off on ТЕСТ: Dacia Dokker 1.5 dCi S&S Stepway – Практичен и достапен!

ТЕСТ: Dacia Dokker 1.5 dCi S&S Stepway – Практичен и достапен!

Романскиот бренд со француски „газди“ изгради реноме на производител на достапни, но практични и исполнителни автомобили – ние поминавме неколку дена со робустниот и практичен

Септември 25, 2015 Тестови
Comments Off on Renault подготвува пикап изведба на Duster!

Renault подготвува пикап изведба на Duster!

Во некои делови од светот, автомобилите на Dacia се продаваат под логото на Renault, а токму францускиот бренд најавува пикап изведба на популарниот Duster!

Јуни 09, 2015 Новитети
Comments Off on Нова рунда тестови на EuroNCAP, пет ѕвездички за Lexus NX, Porsche Macan, VW Passat, Kia Sorento и Ford Mondeo!

Нова рунда тестови на EuroNCAP, пет ѕвездички за Lexus NX, Porsche Macan, VW Passat, Kia Sorento и Ford Mondeo!

Покрај овие автомобили, пет ѕвездички освоија и новите Land Rover Discovery Sport и Subaru Outback. По четири ѕвездички освоија Smart ForTwo, ForFour и новата Opel

Декември 04, 2014 Вести
Comments Off on Renault Duster Detour – Инспириран од лудиот Макс!

Renault Duster Detour – Инспириран од лудиот Макс!

Да, малиот SUV на Романската Dacia се продава и под името Renault во некои земји, а за да го најави влезот на овој модеј во

Октомври 18, 2013 Концепти
Comments Off on Дискретно освежување за Dacia Duster

Дискретно освежување за Dacia Duster

Кросоверот Duster го доби првиот третман на подмладување по три години од започнувањето на неговото производство

Август 28, 2013 Новитети
Comments Off on Range Rover Evoque и Dacia Duster ќе се натпреваруваат во 2013 Dakar Rally

Range Rover Evoque и Dacia Duster ќе се натпреваруваат во 2013 Dakar Rally

Дакар релито започнува на 5ти Јануари 2013 во Јужна Америка. Стартува од Лима во Перу и се протега низ Перу, Аргентина и Чиле, а ќе

Јануари 02, 2013 Спорт
Comments Off on Sao Paulo motor show: Renault DCross Concept

Sao Paulo motor show: Renault DCross Concept

Новиот концептен автомобил на Renault базиран на Dacia Duster е изложен на автомобилскиот саем во Сао Пауло

Октомври 23, 2012 Концепти
Comments Off on Официјално: Новите Dacia Logan, Sandero и Sandero Stepway

Официјално: Новите Dacia Logan, Sandero и Sandero Stepway

Dacia реши да ги обнови нејзините најпродавани модели во исто време и го одбра 2012-тото издание на саемот во Париз за да претстави новите Logan,

Септември 29, 2012 Новитети
Comments Off on Dacia официјално ги претстави новите Logan и Sandero

Dacia официјално ги претстави новите Logan и Sandero

По докажувањето на нејзината вредност на пазарите околу светот, време е за нов модел на малиот седан Dacia Logan, како и нејзината компакт верзија Sandero

Септември 19, 2012 Новитети
Comments Off on Премиера: Dacia Dokker – Мега Галерија

Премиера: Dacia Dokker – Мега Галерија

Dacia претстави нови детали околу нејзиниот нов модел Dokker, по неговото прикажување на почетокот од годинава

Јули 03, 2012 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk