Browsing Tag

citroen

0

Citroën E-Berlingo Multispace – практичен електричен транспортер со автономија од 170 километри

Францускиот бренд ја интензивира најавената електрификација на дел од својата гама – и тоа со практичниот, повеќенаменски E-Berlingo Multispace!

Март 22, 2017 Новитети
Comments Off on Официјално: PSA групацијата е новиот сопственик на Opel!

Официјално: PSA групацијата е новиот сопственик на Opel!

Францускиот концерн го купи Opel (и британскиот Vauxhall) од General Motors за 2.2 милијарди евра!

Март 06, 2017 Вести
Comments Off on DS и официјално го претстави својот прв SUV – новиот DS 7 Crossback!

DS и официјално го претстави својот прв SUV – новиот DS 7 Crossback!

Само неколку дена пред официјалната премиера во Женева, DS го претстави својот прв вистински SUV кој доаѓа во форма на DS 7 Crossback!

Февруари 28, 2017 Новитети
Comments Off on Дури и ако PSA го купи, Opel ќе остане германска компанија

Дури и ако PSA го купи, Opel ќе остане германска компанија

Претседателот на PSA најави дека сака Opel да остане германски бренд, дури и ако францускатата групација го купи од General Motors

Февруари 17, 2017 Вести
Comments Off on PSA Peugeot Citroen потврди дека е во преговори со GM да го купи Opel!

PSA Peugeot Citroen потврди дека е во преговори со GM да го купи Opel!

Во официјална порака до светските медиуми, PSA Group потврди дека преговара за потенцијално преземање на конкурентот Opel од General Motors!

Февруари 14, 2017 Вести
Comments Off on Citroën SpaceTourer 4×4 Ë Concept – Алтернативен миниван за оние со авантуристички дух!

Citroën SpaceTourer 4×4 Ë Concept – Алтернативен миниван за оние со авантуристички дух!

Новиот концепт на Citroën нуди алтернатива за оние кои имаат животен стил кој бара теренско возило, но не сакаат класичен SUV или кросовер!

Февруари 14, 2017 Концепти
Comments Off on Citroën C-Aircross Concept ја најавува следната генерација на C3 Picasso

Citroën C-Aircross Concept ја најавува следната генерација на C3 Picasso

Францускиот бренд го претстави концептот C-Aircross, кој ќе дебитира во Женева следниот месец и служи да ја прикаже следната генерација на C3 Picasso

Февруари 08, 2017 Концепти
Comments Off on ТЕСТ: Citroën C3 1.6 BlueHDI 75 SHINE – Très chic!

ТЕСТ: Citroën C3 1.6 BlueHDI 75 SHINE – Très chic!

Поминавме неколку дена со новиот, фанки Citroën C3 – кој на голема врата го најавува враќањето на Citroen кон неговите несекојдневни и екстравагантни навики!

Февруари 03, 2017 Тестови
Comments Off on Утринска Гимнастика: Раѓањето на новиот Citroën C3 WRC!

Утринска Гимнастика: Раѓањето на новиот Citroën C3 WRC!

Францускиот бренд објави видео од новиот натпреварувач во Светскиот Рели Шампионат со кој повторно ќе се обиде да ја врати титулата во свои раце

Јануари 09, 2017 Спорт
Comments Off on Citroen C-Elysee доби редизајн со нови технологии и нови бои

Citroen C-Elysee доби редизајн со нови технологии и нови бои

Компактниот Француски седан е модернизиран со измена на дизајнот и подобрувања во неколку категории

Ноември 17, 2016 Галерии
Comments Off on Citroen се враќа на рели патеките со новиот C3 WRC Concept

Citroen се враќа на рели патеките со новиот C3 WRC Concept

Францускиот бренд го објави својот натпреварувач за светската рели титула во 2017 преку концепт кој ќе биде изложен на автомобилскиот саем во Париз во Октомври

Септември 21, 2016 Спорт
Comments Off on Citroën Cxperience – Иднината на францускиот комфор!

Citroën Cxperience – Иднината на францускиот комфор!

Citroën претстави концепт за голем и комфорен седан – го нарекуваат Cxperience и со него ја најавуваат иднината на комфорот и Advanced Comfort програмата на

Август 29, 2016 Концепти
Comments Off on PSA групацијата ги објави резултатите од тестовите за реална потрошувачка

PSA групацијата ги објави резултатите од тестовите за реална потрошувачка

Француските производители го остварија ветеното и објавија резултати од тестови на потрошувачка во реалниот свет

Јули 12, 2016 Вести
Comments Off on ОФИЦИЈАЛНО: Ова е новиот Citroën C3

ОФИЦИЈАЛНО: Ова е новиот Citroën C3

Францускиот бренд ја претстави најновата генерација на супермини моделот C3, којa добива дизајн инсипиран од поголемиот брат C4 Cactus

Јуни 30, 2016 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk