Browsing Tag

citroen

Comments Off on Во Скопје пристигна новиот Citroën C3 Aircross

Во Скопје пристигна новиот Citroën C3 Aircross

Од македонскиот импортер на Citroën нè информираа дека пристигна новиот компактен SUV на францускиот производител – C3 Aircross

Ноември 20, 2017 Вести
Comments Off on Citroën го освежи C4 Cactus и му даде хидраулична суспензија!

Citroën го освежи C4 Cactus и му даде хидраулична суспензија!

Францускиот производител го откри освежениот C4 Cactus, кој покрај дискретните затегнувања е првиот европски модел на компанијата што ја добива Progressive Hydraulic Cushion суспензијата

Октомври 26, 2017 Новитети
Comments Off on PSA ќе започне да ги менува моторите на Opel со свои

PSA ќе започне да ги менува моторите на Opel со свои

Во изјава за Automobilwoche, Gilles Le Borgne од PSA изјави дека постепено ќе започнат да се користат платформи и мотори од PSA за моделите на

Октомври 02, 2017 Вести
Comments Off on Фанови на легендарниот Citroën 2CV од целиот свет се собраа на едно место

Фанови на легендарниот Citroën 2CV од целиот свет се собраа на едно место

Во Португалија, на брегот на Атлантскиот Океан се одржа 22-риот светски собир на љубителите на шармантниот и легендарен Citroën 2CV!

Август 04, 2017 Вести
Comments Off on Официјално: Од денес Opel е дел од PSA Групацијата

Официјално: Од денес Opel е дел од PSA Групацијата

Од денес е и официјално – продажбата на Opel Automobile GmbH е завршена, и од денес Opel и Vauxhall се дел од PSA групацијата!

Август 01, 2017 Вести
Comments Off on Citroen продолжува да биде кул – добредојде C3 Aircross!

Citroen продолжува да биде кул – добредојде C3 Aircross!

Сегментот на субкомпактни SUV модели станува уште поинтересен – во него влегува и Citroen со својот фанки C3 Aircross!

Јуни 13, 2017 Новитети
Comments Off on Citroen ќе понуди електрични верзии од сите свои возила

Citroen ќе понуди електрични верзии од сите свои возила

Стратегијата на Citroen ќе биде да имаат електрични верзии од повеќето или сите возила во понудата – за купувачите да можат да одберат помеѓу конвенционален

Мај 03, 2017 Вести
Comments Off on Новата Opel Corsa доаѓа во 2019 со платформа и технологии од PSA

Новата Opel Corsa доаѓа во 2019 со платформа и технологии од PSA

Најпродаваниот модел на Opel е компактната Corsa – која во 2019 ќе добие замена базирана на платформа и технологии од новите „газди“ – францускиот PSA!

Мај 02, 2017 Вести
Comments Off on Citroen ја продолжува SUV експанзијата со C5 Aircross!

Citroen ја продолжува SUV експанзијата со C5 Aircross!

Новиот SUV на Citroen доаѓа со храбар и авантгарден дизајн, но истовремено е првиот модел на брендот со новата хидраулична суспензија!

Април 18, 2017 Новитети
Comments Off on Citroën E-Berlingo Multispace – практичен електричен транспортер со автономија од 170 километри

Citroën E-Berlingo Multispace – практичен електричен транспортер со автономија од 170 километри

Францускиот бренд ја интензивира најавената електрификација на дел од својата гама – и тоа со практичниот, повеќенаменски E-Berlingo Multispace!

Март 22, 2017 Новитети
Comments Off on Официјално: PSA групацијата е новиот сопственик на Opel!

Официјално: PSA групацијата е новиот сопственик на Opel!

Францускиот концерн го купи Opel (и британскиот Vauxhall) од General Motors за 2.2 милијарди евра!

Март 06, 2017 Вести
Comments Off on DS и официјално го претстави својот прв SUV – новиот DS 7 Crossback!

DS и официјално го претстави својот прв SUV – новиот DS 7 Crossback!

Само неколку дена пред официјалната премиера во Женева, DS го претстави својот прв вистински SUV кој доаѓа во форма на DS 7 Crossback!

Февруари 28, 2017 Новитети
Comments Off on Дури и ако PSA го купи, Opel ќе остане германска компанија

Дури и ако PSA го купи, Opel ќе остане германска компанија

Претседателот на PSA најави дека сака Opel да остане германски бренд, дури и ако францускатата групација го купи од General Motors

Февруари 17, 2017 Вести
Comments Off on PSA Peugeot Citroen потврди дека е во преговори со GM да го купи Opel!

PSA Peugeot Citroen потврди дека е во преговори со GM да го купи Opel!

Во официјална порака до светските медиуми, PSA Group потврди дека преговара за потенцијално преземање на конкурентот Opel од General Motors!

Февруари 14, 2017 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk