Browsing Tag

chevrolet

0

Премиера: Chevrolet официјално ја претстави Corvette ZR1 со 755 коњски сили!

Најбрзата и најмоќна Corvette на сите времиња доаѓа со 6.2-литарски компресорски V8 кој испорачува 755 коњски сили и 968 Nm вртежен момент кон задните тркала!

Ноември 12, 2017 Новитети
Comments Off on Chevrolet FNR-X е концепт за адаптивен SUV

Chevrolet FNR-X е концепт за адаптивен SUV

Chevrolet во Шангај го претстави спортскиот трансформер наречен FNR-X – кој целосно се прилагодува кон подлогата по која се вози

Април 20, 2017 Концепти
Comments Off on Genovation Extreme Electric – односно електрична Chevrolet Corvette – влегува во сериско производство!

Genovation Extreme Electric – односно електрична Chevrolet Corvette – влегува во сериско производство!

Електричниот автомобил базиран на најновата генерација на легендарната Chevrolet Corvette влегува во сериско производство – ќе се вика Genovation Extreme Electric и ќе чини 750.000

Октомври 14, 2016 Концепти
Comments Off on Официјално: Chevrolet Camaro ZL1 ќе нуди 650 коњски сили!

Официјално: Chevrolet Camaro ZL1 ќе нуди 650 коњски сили!

Американските мускулести автомобили се вистински играчки за големи деца – а токму тоа се докажува и со новиот Chevrolet Camaro ZL1 кој благодарение на компресорски 6.2-литарски

Август 09, 2016 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Најбрзото Audi R8 на светот!

Утринска Гимнастика: Најбрзото Audi R8 на светот!

Во светот на тјунерите вртоглави бројки на коњски сили се секојдневна работа – но што се случува кога момците од Underground Racing ќе му го

Октомври 19, 2015 Видео
Comments Off on Chevrolet го претстави новото Camaro Convertible!

Chevrolet го претстави новото Camaro Convertible!

Отворената верзија на Camaro ќе се најде кај дилерите на почетокот на следната година, а би требало да ги носи истите мотори како и верзијата

Јуни 24, 2015 Новитети
Comments Off on Претставено новото Chevrolet Camaro, добива 2-литарски турбо-бензинец!

Претставено новото Chevrolet Camaro, добива 2-литарски турбо-бензинец!

Новото Camaro на Chevrolet доаѓа со нови мотори, целосно нов дизајн и екстремна диета од околу 90 килограми!

Мај 19, 2015 Новитети
Comments Off on Концепт: Chevrolet FNR – Научна фантастика!

Концепт: Chevrolet FNR – Научна фантастика!

FNR е застрашувачки и футуристички концепт од Chevrolet кој ја наговестува иднината на само-управувачките автомобили!

Април 22, 2015 Концепти
Comments Off on Chevrolet Corvette Stingray PDR700 на Prior Design – Широк и моќен автомобил!

Chevrolet Corvette Stingray PDR700 на Prior Design – Широк и моќен автомобил!

Тјунерите од Prior Design ја претставија својата верзија на Corvette Stingray – која е поширока, и најверојатно значително помоќна!

Јануари 15, 2015 Тјунинг
Comments Off on ТУРБО ТЕСТ: Chevrolet Camaro SS V8 – Голема играчка за големи деца!

ТУРБО ТЕСТ: Chevrolet Camaro SS V8 – Голема играчка за големи деца!

Мускулестите автомобили од Америка се несекојдневни во Европа, а уште поретки во Македонија. Имавме ретка можност да седнеме зад воланот на еден од најдобро позантите

Ноември 11, 2014 Тестови
Comments Off on GM-AvtoVAZ ја претстави Chevrolet Niva, најавува сериски модел!

GM-AvtoVAZ ја претстави Chevrolet Niva, најавува сериски модел!

Рускиот огранок на GM – компанијата GM-AvtoVAZ претстави концепт за наследник на легендарната Lada Niva – а се работи за навистина екстремен и интересен автомобил!

Август 28, 2014 Концепти
Comments Off on Chevrolet Corvette Z06 кабриолет пристигнува во Њу Јорк

Chevrolet Corvette Z06 кабриолет пристигнува во Њу Јорк

Chevrolet ја претстави кабриолет изведбата од новиот Corvette Zo6 пред нејзиното дебитирање на овогодишниот автомобилски саем во Њу Јорк

Април 14, 2014 Новитети
Comments Off on Официјално: Новата Corvette Z06 со преку 625 коњски сили!

Официјално: Новата Corvette Z06 со преку 625 коњски сили!

Луѓето од Chevrolet не сакаат да ги објават сите детали, но најавуваат дена новата Corvette Z06 ќе има преку 625 коњски сили благодарение на 6.2

Јануари 14, 2014 Новитети
Comments Off on Први фотографии од новата Corvette Z06!

Први фотографии од новата Corvette Z06!

Само неколку дена пред нејзиното официјално претставување, на Интернет се појавија првите официјални фотографии од новата Corvette Z06!

Јануари 11, 2014 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk