Browsing Tag

bugatti

0

Bugatti Chiron ја доби 250-тата нарачка – половина од целосното производство

Само една година по претставувањето на Chiron, од Bugatti со радост изјавија дека веќе добиле 250 нарачки за хиперавтомобилот

Март 16, 2017 Вести
Comments Off on Bugatti започна да го испорачува Chiron на купувачите!

Bugatti започна да го испорачува Chiron на купувачите!

По 12 месеци од претставувањето на Bugatti Chiron на минатогодишниот саем во Женева, конечно првите примероци од хиперавтомобилот се на пат кон нивните купувачи

Март 14, 2017 Вести
Comments Off on ГАЛЕРИЈА: Погледнете како се произведува Bugatti Chiron

ГАЛЕРИЈА: Погледнете како се произведува Bugatti Chiron

Наследникот на Bugatti Veyron се вика Chiron, и веќе знаеме скоро сè за новиот бенчмарк меѓу uber-автомобилите – но сега имаме можност да погледнеме зад

Февруари 08, 2017 Галерии
Comments Off on Утринска Гимнастика: Bugatti Chiron во Долината на Смртта!

Утринска Гимнастика: Bugatti Chiron во Долината на Смртта!

Со Chiron, Bugatti ја продолжува мисијата која ја започна со неповторливиот Veyron – погледнете како се тестираше новиот хипер-автомобил во екстремените температури на Долината на

Ноември 14, 2016 Видео
Comments Off on Кога можете да си го дозволите ултимативното..

Кога можете да си го дозволите ултимативното..

Кога сте саудиски принц и имате неограничено многу пари, можете да си дозволите и Bugati Chiron, но и Bugatti Vision Granturismo!

Август 03, 2016 Вести
Comments Off on ОФИЦИЈАЛНО: Новиот Bugatti Chiron – 1500 коњски сили, 2.5 секунди до 100, 420 километри на час!

ОФИЦИЈАЛНО: Новиот Bugatti Chiron – 1500 коњски сили, 2.5 секунди до 100, 420 километри на час!

Конечно – по многу шпекулирање и најавување – Bugatti го претстави новиот Chiron – кој навистина е достоен наследник на легендарниот Veyron!

Февруари 29, 2016 Новитети
Comments Off on Видео: Bugatti го најавува наследникот на Veyron – новиот Chiron

Видео: Bugatti го најавува наследникот на Veyron – новиот Chiron

Наследникот на Veyron има навистина тешка задача – да го надмине легендарниот хипер-автомобил – а веќе се шпекулира дека ќе на надмине границата од 470

Јануари 04, 2016 Видео
Comments Off on Вечерно Кино: Како се правеше Bugatti Vision GT

Вечерно Кино: Како се правеше Bugatti Vision GT

Погледнете зад сцената и дознајте како луѓето од Bugatti го дизајнираа и развиваа екстремниот Vision Gran Turismo!

Октомври 16, 2015 Видео
Comments Off on Bugatti го претстави својот екстремен Vision GT!

Bugatti го претстави својот екстремен Vision GT!

Ако некој производител заслужуваше да направи свој Vision GT автомобил, тогаш тоа би бил Bugatti – и токму тоа го направија – запознајте го Bugatti

Септември 18, 2015 Концепти
Comments Off on Официјално претставен Bugatti Vision Gran Turismo – дали го најавува наследникот на Veyron?

Официјално претставен Bugatti Vision Gran Turismo – дали го најавува наследникот на Veyron?

Bugatti го претстави својот виртуелен тркач, но концептот ќе има своја премиера и во вистинскиот свет – дали во Франкфурт ќе ја видиме најавата за

Септември 03, 2015 Концепти
Comments Off on Утринска Гимнастика: Bugatti го најавува наследникот на Veyron!

Утринска Гимнастика: Bugatti го најавува наследникот на Veyron!

Bugatti најавува ново поглавје и со видео, но и интересна игра на зборови најавува нов модел!

Август 14, 2015 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: The Pinnacle Portfolio – Колекција вредна 65 милиони долари!

Утринска Гимнастика: The Pinnacle Portfolio – Колекција вредна 65 милиони долари!

Наскоро на аукција ќе се најде една од најдобрите автомобилски колекции во светот – колекцијата позната како Pinnacle Portfolio, која вреди неверојатни 65 милиони долари!

Јули 13, 2015 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: LaFerrari против Bugatti Veyron!

Утринска Гимнастика: LaFerrari против Bugatti Veyron!

Што добивате кога на пренаменета аеродромска писта ќе ги ставите монструозниот Ferrari LaFerrari и моќниот Bugatti Veyron? Драг-трката на деценијата, секако!

Април 03, 2015 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Како се правеше La Finale – последниот Bugatti Veyron

Утринска Гимнастика: Како се правеше La Finale – последниот Bugatti Veyron

Bugatti неодамна го произведе последниот Veyron – а сега имаме можност да видиме како течел процесот на произведување на последниот, 450-ти примерок од овој легендарен

Март 26, 2015 Видео
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk