Browsing Tag

bmw

0

ПРЕМИЕРА: BMW 8 Series Concept – Најава за луксузно супер-купе!

Со тукушто-објавениот концепт, BMW ја најавува реинкарнацијата на Серијата 8 која треба да се врати на пазарот следната година и да се бори со супер-луксузната

Мај 25, 2017 Концепти
0

ВИДЕО: Посета на BMW Driving Experience академијата во Maisach!

За време на неодамнешното запознавање со новата Серија 5, имавме можност да ja посетиме и BMW Driving Experience академијата на баварскиот производител, лоциран близу до Минхен, Германија!

Мај 25, 2017 Видео
0

ВОЗЕВМЕ: Запознавање со новата BMW 5 Series!

„Петката“ е своевиден стандард во гамата на BMW – токму овој модел треба да ги исполни очекувањата на наголемиот број на купувачи, и токму тука

Мај 22, 2017 Тестови
0

Вечерно Кино: BMW M2 со американски V8 и 820 коњски сили е дрифтерски монструм!

Овој тјунерски BMW M2 е монструм – HGK го подготви F22 Eurofighter да биде вистинска дрифт машина!

Мај 16, 2017 Видео
0

BMW Серија 1 добива второ дискретно освежување на актуелната генерација

Баварскиот производител речиси никогаш не практикува два пати да обнови иста генерација од еден модел, но Серија 1 F20 ќе биде редок исклучок

Мај 15, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Кој рекол дека Германците немаат смисла за хумор?

Утринска Гимнастика: Кој рекол дека Германците немаат смисла за хумор?

Со новата реклама за M-дивизијата, BMW покажува дека знаат одлично да се пошегуваат!

Мај 12, 2017 Видео
Comments Off on BMW M2 CSR од Lightweight Performance – супер-лесен тркач со 610 коњски сили!

BMW M2 CSR од Lightweight Performance – супер-лесен тркач со 610 коњски сили!

Додека светот ја чека поекстремната верзија на одличниот BMW M2, тјунерите од Lightweight Performance во M2 го вградија моторот од M3 и го доработија да

Мај 10, 2017 Тјунинг
Comments Off on Протекоа први фотографии од освежениот BMW M2

Протекоа први фотографии од освежениот BMW M2

Трепнете и ќе ги пропуштите разликите – но ова се првите официјални фотографии од освежениот M2 на BMW!

Мај 04, 2017 Новитети
Comments Off on ПРЕМИЕРА: BMW M550d xDrive – Мега-турбодизел со четири турбо-полначи и 400 коњски сили!

ПРЕМИЕРА: BMW M550d xDrive – Мега-турбодизел со четири турбо-полначи и 400 коњски сили!

Мега-дизелската изведба на минатата генерација на Серијата 5 се покажа како успешна, па BMW ја претстави најновата која има четири турбо-полначи, погон на сите четири

Април 26, 2017 Новитети
Comments Off on Пристигна жестокиот BMW M4 CS со 460 коњски сили!

Пристигна жестокиот BMW M4 CS со 460 коњски сили!

BMW во Шангај го претстави M4 CS, кој ќе ја пополни празнината помеѓу M4 Competition и врвниот M4

Април 20, 2017 Новитети
Comments Off on Пристигна новиот Alpina B5 Bi-Turbo со 600 коњски сили и 800 Nm!

Пристигна новиот Alpina B5 Bi-Turbo со 600 коњски сили и 800 Nm!

Додека го чекаме новиот M5, Alpina ја претстави својата визија за изведба на Серија 5 со високи перформанси

Март 27, 2017 Новитети
Comments Off on Вечерно Кино: Иднината започна – сите BMW Group Vision возила на едно место

Вечерно Кино: Иднината започна – сите BMW Group Vision возила на едно место

Со краткото видео, BMW Group ја најавува својата корпоративна иднина, и на за прв пат едно место ги прикажува Vision моделите од BMW, MINI, Rolls

Март 22, 2017 Видео
Comments Off on Новите Alpina B3 и B4 S Bi-Turbo се жестоки конкуренти на BMW M3 и M4

Новите Alpina B3 и B4 S Bi-Turbo се жестоки конкуренти на BMW M3 и M4

Добро-познатиот тјунер на моделите на баварскиот производител направи свои изведби базирани на сериите 3 и 4, кои дури ги надминуваат перформансите на M3 и

Март 21, 2017 Новитети
Comments Off on Женева 2017: BMW ги претстави М Performance додатоците за новата Серија 5 Touring

Женева 2017: BMW ги претстави М Performance додатоците за новата Серија 5 Touring

Баварскиот производител во Женева изложи примерок од караванската изведба на новата Серија 5 опремена со сите достапни M Performance додатоци

Март 13, 2017 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk