Browsing Tag

bmw

Comments Off on BMW ја претстави караванската изведба на новата Серија 5!

BMW ја претстави караванската изведба на новата Серија 5!

Баварскиот производител ја претстави караванската верзија на Серијата 5 – новата 5 Series Touring нуди многу багажен простор, но и доза на динамична елеганција

Февруари 01, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: BMW против BMW – старата против новата „Петка“!

Утринска Гимнастика: BMW против BMW – старата против новата „Петка“!

Баварскиот производител објави видео каде ја споредува старата со новата Серија 5!

Јануари 25, 2017 Видео
Comments Off on BMW ја освежи целата гама на Серијата 4!

BMW ја освежи целата гама на Серијата 4!

Баварскиот производител ја освежи Серијата 4 – и тоа целата гама која ги вклучува 4 Series, Convertible, Gran Coupe и моќниот M4!

Јануари 17, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Дознајте повеќе за xDrive системот на BMW!

Утринска Гимнастика: Дознајте повеќе за xDrive системот на BMW!

xDrive системот на баварскиот производител е еден од најнапредните системи за погон на сите четири тркала на пазарот – па еве можност да дознаеме нешто

Декември 29, 2016 Видео
Comments Off on BMW од далечина заклучи автомобил за да „улови“ крадец кој го украл возилото!

BMW од далечина заклучи автомобил за да „улови“ крадец кој го украл возилото!

Полицијата во Сиетл успеа да фати крадец на автомобили во соработка со BMW – кои не само што го најдоа автомобилот, туку успеjаа да го

Декември 05, 2016 Вести
Comments Off on BMW најавува уште повеќе М кросовери во својата палета

BMW најавува уште повеќе М кросовери во својата палета

Германскиот бренд објави дека гамата на спортски SUV модели со М-ознака ќе биде уште поголема во наредните години

Декември 02, 2016 Новитети
Comments Off on AC Schnitzer го „разлути“ и засили BMW M2 на 420 кс

AC Schnitzer го „разлути“ и засили BMW M2 на 420 кс

Како и да го гледате, BMW M2 е импресивно парче машинерија за секој возачки ентузијаст, а тјунерската компанија AC Schnitzer најде начин за да го направи

Ноември 04, 2016 Тјунинг
Comments Off on BMW се фали со 100.000 продадени електрични или хибридни возила, најавува електричен X3 за 2020!

BMW се фали со 100.000 продадени електрични или хибридни возила, најавува електричен X3 за 2020!

Со вкупно 100.000 електрични или хибридни возила продадени во изминативе неколку години, Баварците се сигурни дека нивната електрична иднина е светла!

Ноември 03, 2016 Вести
Comments Off on BMW оди на SEMA со цел куп M Performance додатоци и возила!

BMW оди на SEMA со цел куп M Performance додатоци и возила!

За овогодинешната SEMA во Лас Вегас, BMW подготви цела гама на М Performance додатоци за своите возила, а ќе ги презентира преку M2, M3, X5,

Октомври 31, 2016 Тјунинг
Comments Off on Утринска Гимнастика: Светски брзински рекорд на две тркала – странично!

Утринска Гимнастика: Светски брзински рекорд на две тркала – странично!

Погледнете како Vesa Kivimäki поставува светски брзински рекорд на две тркала – и тоа странично – со BMW 330d!

Октомври 27, 2016 Видео
Comments Off on Вечерно Кино: The Escape на BMW Films!

Вечерно Кино: The Escape на BMW Films!

Се сеќавате на одличната серија краткометражни филмови кои BMW ги објави пред 15 години? Епа баварскиот производител започна нов серијал, и зад управувачот повторно е

Октомври 24, 2016 Видео
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Новата BMW Серија 5 – Нова платформа, нови технологии, нови мотори!

ПРЕМИЕРА: Новата BMW Серија 5 – Нова платформа, нови технологии, нови мотори!

Баварците ја претставија најновата генерација на Серијата 5 – која сега доаѓа со целосно нова платформа, грст нови технологии и нови, помоќни и почисти мотори!

Октомври 13, 2016 Новитети
Comments Off on М Кар – македонскиот импортер за BMW и Mini – го прослави својот прв роденден!

М Кар – македонскиот импортер за BMW и Mini – го прослави својот прв роденден!

Македонскиот импортер за возилата од брендовите BMW и MINI викендов го прослави својот роденден – и ги отвори вратите за сите љубители на брендовите, но

Октомври 04, 2016 Вести
Comments Off on Париз 2016: BMW Concept X2 – Визија за мал, урбан, премиум SUV!

Париз 2016: BMW Concept X2 – Визија за мал, урбан, премиум SUV!

Со новиот Concept X2, баварскиот производител најавува X2 модел базиран на новиот X1 од втората генерација

Септември 29, 2016 Концепти
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk