Browsing Tag

bentley

Comments Off on Bentley го претстави новиот супер-луксузен Continental GT!

Bentley го претстави новиот супер-луксузен Continental GT!

Новиот гранд турер на Bentley има една едноставна цел – да биде најдобриот интерконтинентален крстосувач во светот!

Август 30, 2017 Новитети
Comments Off on Bentley Continental GT Convertible Galene – Вашата луксузна, копнена јахта

Bentley Continental GT Convertible Galene – Вашата луксузна, копнена јахта

Големото луксузно купе на Bentley и неговата кабриолет изведба наскоро ќе одат во пензија, па Mulliner дивизијата подготви лимитирана серија која би требало да биде

Јули 25, 2017 Новитети
Comments Off on Женева 2017: Bentley изненади со луксузниот и електричен EXP 12 Speed 6e концепт!

Женева 2017: Bentley изненади со луксузниот и електричен EXP 12 Speed 6e концепт!

Британскиот производител на супер-луксузни автомобили понуди нешто неочекувано во Женева – кабриолет базиран на концептот EXP 10 Speed-6, но со електричен погон!

Март 07, 2017 Концепти
Comments Off on Lumma Design го претвори Bentley Bentayga од луксузен во агресивен SUV

Lumma Design го претвори Bentley Bentayga од луксузен во агресивен SUV

Сакате SUV од Bentley но мислите дека Bentayga не изгледа доволно агресивно? Lumma Design го има вистинското решение за вас!

Февруари 27, 2017 Тјунинг
Comments Off on Continental Supersports е новиот луксузен проектил од Bentley

Continental Supersports е новиот луксузен проектил од Bentley

Британскиот луксузен бренд го претстави најбрзиот Continental досега, кој располага со 710 кс и 1,017 Nm вртежен момент

Јануари 06, 2017 Новитети
Comments Off on Официјално: Bentley Bentayga Diesel – првиот Bentley со дизел мотор!

Официјално: Bentley Bentayga Diesel – првиот Bentley со дизел мотор!

Интересна индикација на времињата, но и барањата на купувачите е новата изведба на Bentley Bentayga – која воедно е и првиот дизел на британскиот производител

Септември 22, 2016 Новитети
Comments Off on Bentley го претстави обновениот Mulsanne!

Bentley го претстави обновениот Mulsanne!

Британскиот бренд го разоткри нивниот освежен врвен модел пред официјалното дебитирање на автомобилскиот саем во Женева, со претставување на три различни изведби од Mulsanne фамилијата

Февруари 25, 2016 Новитети
Comments Off on Вечерно Кино: Како се правеше Bentley Bentayga – најскапиот SUV на светот!

Вечерно Кино: Како се правеше Bentley Bentayga – најскапиот SUV на светот!

Погледнете како се одвиваше процесот на дизајнирање и развивање на најскапиот SUV на светот – големиот Bentley Bentayga!

Декември 23, 2015 Видео
Comments Off on Претставен Bentley Bentayga – доаѓа со 6-литарски твин-турбо W12 и 600 коњски сили!

Претставен Bentley Bentayga – доаѓа со 6-литарски твин-турбо W12 и 600 коњски сили!

Производителот на ултра-луксузни возила влегува во нов сегмент – новиот Bentley Bentayga ќе постави нови стандарди и правила во категоријата на супер-луксузни SUV!

Септември 09, 2015 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Bentley Bentayga ќе биде најбрзиот SUV во светот!

Утринска Гимнастика: Bentley Bentayga ќе биде најбрзиот SUV во светот!

Bentley самоуверено го најавува својот нов SUV со чудно име – Bentayga – како најбрзиот ваков автомобил на светот!

Септември 07, 2015 Видео
Comments Off on Bentley Mulsanne Blue Train – Екстремно лимитирана верзија наменета за екстремно богатите!

Bentley Mulsanne Blue Train – Екстремно лимитирана верзија наменета за екстремно богатите!

Bentley претстави лимитирана серија на Mulsanne Speed – која се вика Blue Train – и ќе бидат произведени само 4 примероци од овој хипер-луксузен седан!

Април 16, 2015 Новитети
Comments Off on Bentley најавува нов модел со EXP-10 Speed 6

Bentley најавува нов модел со EXP-10 Speed 6

Британскиот производител на ултра-луксузни возила најавува можен нов сериски модел со новиот EXP-10 Speed 6 концепт

Март 03, 2015 Концепти
Comments Off on Bentley го претстави Grand Convertible во Лос Анџелес!

Bentley го претстави Grand Convertible во Лос Анџелес!

Базиран на Mulsanne, Bentley го опишува Grand Convertible како „најсофистицираниот и најелегантен кабриолет некогаш направен,“ и во моментот се разгледуваат опциите за негово сериско производство

Ноември 25, 2014 Концепти
Comments Off on Bentley Mulsanne Speed – 305 километри на час во 2.7 тони луксуз!

Bentley Mulsanne Speed – 305 километри на час во 2.7 тони луксуз!

Што добивате кога во огромен луксузен автомобил кој тежи 2.7 тони ќе ставите твин-турбо V8 со 530 коњски сили и 1100 Nm? Добивате Bentley Mulsanne

Октомври 03, 2014 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk