Browsing Tag

audi

0

Worthersee 2017: Премиера на Audi A5 Sportback G-Tron

Малку несекојдневно (и дефинитивно неочекувано), Audi реши да го искористи Worthersee за да претстави верзија на A5 Sportback преработена да работи на природен гас!

Мај 24, 2017 Новитети
Comments Off on Audi E-Tron Sportback – Најава за интересни нешта

Audi E-Tron Sportback – Најава за интересни нешта

Германскиот бренд го искористи саемот на автомобили во Шангај да го претстави новиот e-tron Sportback кој има интересна задача – а таа е да го

Мај 04, 2017 Концепти
Comments Off on Audi во Шангај ќе претстави нов електричен E-Tron Sportback Crossover концепт!

Audi во Шангај ќе претстави нов електричен E-Tron Sportback Crossover концепт!

E-Tron ознаката на новиот концепт на Audi најавува дека она што ќе го видиме ќе има некаков електричен погон – а остатокот кажува дека се

Април 17, 2017 Концепти
Comments Off on Утринска Гимнастика: Драг-трка меѓу Audi RS6 и Nissan GT-R!

Утринска Гимнастика: Драг-трка меѓу Audi RS6 и Nissan GT-R!

Моќниот Германски караван продолжува да ги предизвикува суперавтомобилите. Овој пат негова цел е новиот Nissan GT-

Април 11, 2017 Видео
Comments Off on Најдобрите дизајни за 2017 според Red Dot доаѓаат од Audi, Ferrari, Kia и Mazda!

Најдобрите дизајни за 2017 според Red Dot доаѓаат од Audi, Ferrari, Kia и Mazda!

Red Dot е институцијата која со години ги избира најдобрите дизајни и тукушто ги објавија најдобрите дизајни во областа на автомобилите за оваа година!

Април 04, 2017 Вести
Comments Off on ABT претстави нов тјунинг пакет за Audi R8 V10

ABT претстави нов тјунинг пакет за Audi R8 V10

Германскиот тјунер претстави серија додатоци за оние кои не можат да живеат со стандардните перформанси и изглед на суперавтомобилoт на Audi

Март 27, 2017 Тјунинг
Comments Off on ТЕСТ: Audi Q5 Design 2.0 TDI Quattro S-Tronic – Многу повеќе од само Златна Средина!

ТЕСТ: Audi Q5 Design 2.0 TDI Quattro S-Tronic – Многу повеќе од само Златна Средина!

Втората генерација на „средниот“ SUV на Audi пристигна и кај нас, а ние имавме можност да поминеме викенд со најверојатно најпопуларната комбинација на новиот Q5!

Март 24, 2017 Тестови
Comments Off on Женева 2017: Audi Q8 Sport Concept – Хибрид со 476 коњски сили и автономија од 1200 километри!

Женева 2017: Audi Q8 Sport Concept – Хибрид со 476 коњски сили и автономија од 1200 километри!

Германскиот премиум бренд го претстави Q8 Sport Concept – моќен хибриден кросовер базиран на Q8 Concept кој беше изложен на саемот во Детроит

Март 08, 2017 Концепти
Comments Off on Женева 2017: Audi го претстави супер-купето RS5 со 450 коњски сили и 600 Nm!

Женева 2017: Audi го претстави супер-купето RS5 со 450 коњски сили и 600 Nm!

Новотo RS5 од Инголштад користи целосно нов 2.9-литарски би-турбо V6 кој испорачува 450 коњски сили и „спринта“ до стотка за само 3.9 секунди!

Март 07, 2017 Новитети
Comments Off on ABT го „напумпа“ новиот Audi SQ7 на 520 кс!

ABT го „напумпа“ новиот Audi SQ7 на 520 кс!

Специјалистот за тјунинг на моделите од Volkswagen групацијата претстави пакет за подобрување на перформансите и дотерување на стајлингот на Audi

Март 06, 2017 Тјунинг
Comments Off on Audi го освежи хипер-хечот RS3 Sportback – сега има 400 коњски сили!

Audi го освежи хипер-хечот RS3 Sportback – сега има 400 коњски сили!

Не се гледа крајот на војната на коњските сили – Audi тукушто го освежи хипер-хечбекот RS3 кој сега има нов мотор и дури 400 коњски

Февруари 10, 2017 Новитети
Comments Off on Следната генерација на Audi A6 доаѓа наредната година со Prologue дизајн

Следната генерација на Audi A6 доаѓа наредната година со Prologue дизајн

Како што сегашниот A6 се приближува кон крајот на својот животен век, така Audi го подготвува неговиот наследник за лансирање

Февруари 03, 2017 Новитети
Comments Off on Новиот Audi Q5 претставен и во Македонија!

Новиот Audi Q5 претставен и во Македонија!

Втората генерација на успешниот SUV од Инголштад тукушто ја имаше својата македонска премиера!

Февруари 02, 2017 Вести
Comments Off on Audi слави јубилеј – 8 милиони автомобили со Quattro погон!

Audi слави јубилеј – 8 милиони автомобили со Quattro погон!

Со нов, црвен Q5 2.0 TFSI Quattro германскиот производител слави 8 милиони произведени автомобили со легендарниот погон на сите четири тркала кој влече потекло од

Јануари 24, 2017 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk