Browsing Tag

audi

Comments Off on Утринска Гимнастика: Уметничката страна на бруталниот Audi RS6 Performance

Утринска Гимнастика: Уметничката страна на бруталниот Audi RS6 Performance

Колку за потсетување, големиот мега-караван на Audi доаѓа со 605 коњски сили и 750 Nm вртежен момент, и забрзува „до стотка“ за само 3.7 секунди!

Ноември 14, 2017 Видео
Comments Off on Manhart создаде своја RS500 изведба од новиот Audi RS5 Coupe

Manhart создаде своја RS500 изведба од новиот Audi RS5 Coupe

Германскиот тјунер ги подобри перформансите и го дотера изгледот на новиот Audi RS5 Coupe, а пакетот го нарече

Ноември 08, 2017 Тјунинг
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Audi A7 Sportback – Спортскиот лик на луксузната класа!

ПРЕМИЕРА: Audi A7 Sportback – Спортскиот лик на луксузната класа!

Во овој момент Audi го претставува новиот A7 Sportback, а ние меѓу првите ви ги пренесуваме првите фотографии и сите детали за новото луксузно купе

Октомври 19, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Технологијата на Audi е отпорна на кловнови!

Утринска Гимнастика: Технологијата на Audi е отпорна на кловнови!

Германскиот бренд објави видео во кое на забавен начин ги прикажува системите за активна безбедност кои се вградуваат во неговите модели

Октомври 19, 2017 Видео
Comments Off on Audi во четврток ќе го претстави новиот А7 Sportback!

Audi во четврток ќе го претстави новиот А7 Sportback!

Со една фотографија на која можеме да ја видиме само силуетата на новиот A7 Sportback, германскиот производител ја најавува втората генерација од популарниот модел!

Октомври 17, 2017 Вести
Comments Off on Утринска Гимнастика: Nissan GT-R против Audi RS7 и Mercedes-AMG E63 S!

Утринска Гимнастика: Nissan GT-R против Audi RS7 и Mercedes-AMG E63 S!

Во навистина интересно време живееме, ако два спортски супер-седани можат да се натпреваруваат со Nissan GT-R!

Септември 28, 2017 Видео
Comments Off on Audi подогтви специјални Carbon Edition изведби на RS4 и RS5 кои се до 80 килограми полесни!

Audi подогтви специјални Carbon Edition изведби на RS4 и RS5 кои се до 80 килограми полесни!

Audi сака да ги направи своите нови RS-модели уште попривлечни, па понуди специјална Carbon Edition изведба која – погодувате – користи многу карбонски влакна!

Септември 27, 2017 Новитети
Comments Off on Audi Aicon – Визија за иднината според Инголштад!

Audi Aicon – Визија за иднината според Инголштад!

Концептот кој Audi го нарече Aicon е екстремно хај-тек визија за автономен, луксузен, електричен седан од иднината!

Септември 14, 2017 Концепти
Comments Off on Премиера: Audi RS4 напаѓа со 450 коњски сили и забрзува „до стотка“ за 4.1 секунда!

Премиера: Audi RS4 напаѓа со 450 коњски сили и забрзува „до стотка“ за 4.1 секунда!

Audi ја претстави најновата генерација на својот супер-караван кој ја носи ознаката RS4 – и сега може да се пофали со дури 450 коњски сили!

Септември 12, 2017 Новитети
Comments Off on Audi ги таргетира вистинските ентузијасти со R8 RWS!

Audi ги таргетира вистинските ентузијасти со R8 RWS!

Германскиот бренд го откри новиот член на R8 гамата – лимитираната RWS едиција која во превод означува „серија со заден погон“

Септември 12, 2017 Новитети
Comments Off on Audi се подготвува за сериозен настап во Франкфурт

Audi се подготвува за сериозен настап во Франкфурт

Германскиот бренд во Франкфурт ќе прикаже неколку различни новитети – новиот А8 ќе ја има својата саемска премиера, но ќе дебитираат и новиот RS4, R8

Септември 11, 2017 Вести
Comments Off on Аудио-уредот на новиот Audi A8 има 23 звучници и 1920 вати!

Аудио-уредот на новиот Audi A8 има 23 звучници и 1920 вати!

Вљубеници во убавиот звук – новиот Audi A8 ќе дојде со Bang & Olufsen аудио-систем со 23 звучници кои заедно испорачуваат 1920 вати!

Август 25, 2017 Вести
Comments Off on Audi објави нова номенклатура за своите модели

Audi објави нова номенклатура за своите модели

Иако ознаката на моделите ќе биде иста – автомобилите ќе продолжат да се викаат од A1  до Q7 – сега возилата на германскиот бренд ќе

Август 23, 2017 Вести
Comments Off on ABT го „нави“ новиот Audi RS5 на 510 коњски сили!

ABT го „нави“ новиот Audi RS5 на 510 коњски сили!

Тјунерите од ABT подготвија поекстремна верзија на веќе-екстремниот RS5, а најавуваат и уште помоќен модел кој ќе се произведува во стриктно-лимитирани бројки!

Август 10, 2017 Тјунинг
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk