Browsing Tag

aston martin

0

ПРЕМИЕРА: Новиот Aston Martin Vantage – Британска достоинственост и AMG моќ!

Aston Martin го претстави целосно новиот Vantage кој нуди идеална комбинација од достоинствен, безвременски британски дизајн и брутална AMG моќ!

Ноември 21, 2017 Новитети
Comments Off on Пристигна и „отворениот“ Aston Martin DB11 Volante!

Пристигна и „отворениот“ Aston Martin DB11 Volante!

Отворениот DB11 Volante ќе биде третата варијанта во DB11 семејството – по верзиите со V12 и V8 мотори

Октомври 24, 2017 Новитети
Comments Off on Aston Martin DBR1 се продаде 22.5 милиони долари!

Aston Martin DBR1 се продаде 22.5 милиони долари!

Автомобилот кој стана најскапиот британски автомобил да се продаде на аукција во историјата е воедно и првиот примерок на Aston Martin DBR1!

Август 21, 2017 Вести
Comments Off on Aston Martin ги објави првите фотографии од Vanquish Zagato Speedster и Shooting Brake

Aston Martin ги објави првите фотографии од Vanquish Zagato Speedster и Shooting Brake

Иако специјалните верзии на Zagato-дизајнираните модели нема да одат на продажба до следната година, скоро сите примероци од овие уникатни примероци на Aston Martin се

Август 16, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Зад воланот на Aston Martin Vulcan!

Утринска Гимнастика: Зад воланот на Aston Martin Vulcan!

Мега-тркачот на Aston Martin има врескачки 7-литарски атмосферски V12 кој испорачува дури 820 коњски сили – погледнете како изгледа да сте зад воланот!

Август 04, 2017 Видео
Comments Off on Aston Martin продолжува да го подобрува екстремниот Valkyrie

Aston Martin продолжува да го подобрува екстремниот Valkyrie

Според Aston Martin, она што денес го гледаме е доработена верзија на автомобилот кој за прв пат го видовме пред неколку месеци – и новиот

Јули 13, 2017 Концепти
Comments Off on Aston Martin DB11 доби и V8 турбо-бензинец – и тоа од AMG!

Aston Martin DB11 доби и V8 турбо-бензинец – и тоа од AMG!

Aston Martin конечно и официјално објави дека новиот DB11 ќе може да се нарача и со V8 мотор – и тоа со 4-литарскиот твин-турбо V8

Јуни 30, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Луда трка на F1 возачите на Red Bull со влечење на камп-приколки!

Утринска Гимнастика: Луда трка на F1 возачите на Red Bull со влечење на камп-приколки!

Даниел Рикардо и Макс Верстапен ја нападнаа патеката Red Bull Ring со два модели на Aston Martin со закачени приколки и покажаа зошто е навистина реткост

Јуни 02, 2017 Видео
Comments Off on Вечерно Кино: Колекција на возила на Aston Martin вредна 76 милиони евра лудува во празните хангари на новата фабрика

Вечерно Кино: Колекција на возила на Aston Martin вредна 76 милиони евра лудува во празните хангари на новата фабрика

Aston Martin подготвува нова фабрика каде ќе ги прави своите нови модели – но во меѓувреме што можете да направите додека фабриката е недовршена, а

Април 25, 2017 Видео
Comments Off on Aston Martin Rapide ќе оди во пензија за да направи простор за електрична замена

Aston Martin Rapide ќе оди во пензија за да направи простор за електрична замена

Aston Martin официјално потврди дека привлечниот Rapide наскоро ќе се пензионира, со цел да направи простор за електрична замена која би била повеќе во тек

Март 21, 2017 Вести
Comments Off on Aston Martin V8 и V12 Vantage добиваат специјални Red Bull Racing верзии!

Aston Martin V8 и V12 Vantage добиваат специјални Red Bull Racing верзии!

Со цел да ја прослави соработката со Red Bull Racing, британскиот бренд ги претстави новите V8 и V12 Vantage Red Bull Racing!

Февруари 22, 2017 Новитети
Comments Off on Aston Martin Vanquish S – Подобра аеродинамика, повеќе сила, повеќе… Секси!

Aston Martin Vanquish S – Подобра аеродинамика, повеќе сила, повеќе… Секси!

Исконскиот Vanquish тукушто доби грст модификации и подобрувања во изведба наречена Vanquish

Јануари 30, 2017 Новитети
Comments Off on Aston Martin и Red Bull го претставија својот хипер-автомобил наречен AM-RB 001!

Aston Martin и Red Bull го претставија својот хипер-автомобил наречен AM-RB 001!

Британскиот Aston Martin и тркачката дивизија на Red Bull го претставија својот заеднички проект – хипер-автомобилот наречен AM-RB 001 кој треба да понуди исклучителен комфор

Јули 06, 2016 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Aston Martin Vulcan и DB11 на Goodwood Festival of Speed

Утринска Гимнастика: Aston Martin Vulcan и DB11 на Goodwood Festival of Speed

Двата модели на Aston Martin имаат вкупно 1400 коњски сили, и изгледаат и звучат спектакуларно. Погледнете како изгледаше нивното кратко но импресивно возење на Goodwood

Јули 05, 2016 Видео
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk