Browsing Tag

aston martin

Comments Off on Aston Martin Vanquish S – Подобра аеродинамика, повеќе сила, повеќе… Секси!

Aston Martin Vanquish S – Подобра аеродинамика, повеќе сила, повеќе… Секси!

Исконскиот Vanquish тукушто доби грст модификации и подобрувања во изведба наречена Vanquish

Јануари 30, 2017 Новитети
Comments Off on Aston Martin и Red Bull го претставија својот хипер-автомобил наречен AM-RB 001!

Aston Martin и Red Bull го претставија својот хипер-автомобил наречен AM-RB 001!

Британскиот Aston Martin и тркачката дивизија на Red Bull го претставија својот заеднички проект – хипер-автомобилот наречен AM-RB 001 кој треба да понуди исклучителен комфор

Јули 06, 2016 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Aston Martin Vulcan и DB11 на Goodwood Festival of Speed

Утринска Гимнастика: Aston Martin Vulcan и DB11 на Goodwood Festival of Speed

Двата модели на Aston Martin имаат вкупно 1400 коњски сили, и изгледаат и звучат спектакуларно. Погледнете како изгледаше нивното кратко но импресивно возење на Goodwood

Јули 05, 2016 Видео
Comments Off on Aston Martin Vanquish Zagato – Автомобилска еротика!

Aston Martin Vanquish Zagato – Автомобилска еротика!

Aston Martin потврди дека ќе произведе лимитирана серија од Vanquish Zagato Coupe кој го претстави минатиот месец во Италија!

Јуни 22, 2016 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Castrol Edge и клонот ривал на Aston Martin Vulcan

Утринска Гимнастика: Castrol Edge и клонот ривал на Aston Martin Vulcan

Aston Martin Vulcan е монструозно тркачко возило со извонредни перформанси, а Castrol во ова видео прикажува дека со користење на моторното масло EDGE Titanium тие

Јуни 22, 2016 Видео
Comments Off on Aston Martin нè изненади со новиот Vanquish Zagato Concept

Aston Martin нè изненади со новиот Vanquish Zagato Concept

Британскиот производител на луксузни автомобили и италијанските дизајнери ја обновија нивната долготрајна врска со новиот Vanquish Zagato Concept!

Мај 20, 2016 Концепти
Comments Off on Aston Martin го претстави лимитираниот Vantage GT8

Aston Martin го претстави лимитираниот Vantage GT8

Aston Martin претстави тркачки инспирирана GT8 изведба од моделот Vantage, која нуди помала тежина, многу делови од карбон и одлична аеродинамика

Април 20, 2016 Новитети
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Ова е новиот Aston Martin DB11!

ПРЕМИЕРА: Ова е новиот Aston Martin DB11!

Новиот Aston Martin DB11 е значителен чекор напред за британскиот бренд – носи нов, 5.2-литарски твин-турбо V12 со 600 коњски сили, но и еволуиран дизајн

Март 01, 2016 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Aston Martin на снег!

Утринска Гимнастика: Aston Martin на снег!

Aston Martin продолжува да организира интересни настани за сопствениците на нивните возила – а еден од најинтересните настани е оној организиран на снег минатата година

Февруари 01, 2016 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Зад сцените на новиот филм за James Bond со спектакуларниот Aston Martin DB10!

Утринска Гимнастика: Зад сцените на новиот филм за James Bond со спектакуларниот Aston Martin DB10!

Новиот филм за James Bond – Spectre – треба наскоро да се појави во кино-салите – и како и секогап, важна улога во него ќе

Октомври 02, 2015 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Aston Martin DB10 е направен за Бонд!

Утринска Гимнастика: Aston Martin DB10 е направен за Бонд!

Наскоро доаѓа новиот филм за Џејмс Бонд – и како и секогаш, автомобилите во него ќе имаат значајна улога!

Септември 14, 2015 Видео
Comments Off on Aston Martin ќе соработува со Dom Perignon!

Aston Martin ќе соработува со Dom Perignon!

Дилерот на Aston Martin од Милано оствари несекојдневна соработка со познатиот производител на шампањ – во форма на Rapide S трансформиран во визба за популарниот

Јули 24, 2015 Новитети
Comments Off on Aston Martin Vantage GT3 – Бескомпромисен тркач!

Aston Martin Vantage GT3 – Бескомпромисен тркач!

Новиот Vantage GT3 на Aston Martin нуди директна врска меѓу сериските автомобили на британскиот бренд, со моделите кои Aston Martin ги користи на тркачките патеки!

Март 14, 2015 Новитети
Comments Off on Aston Martin претстави неочекуван концепт во Женева – кросоверот наречен DBX!

Aston Martin претстави неочекуван концепт во Женева – кросоверот наречен DBX!

Aston Martin има големи планови – а еден дел од тие планови е новиот, луксузен интерконтинентален крстосувач кој доаѓа во форма на концептот со погон

Март 03, 2015 Концепти
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk